Şimdi Ara

Bütçe sınırlaması olmadan oyun ve render sistem tavsiyeleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar aklımda bir sistem var fakat sizlerin düşünceleri ile benim kafamda ki ne kadar uyuşuyor merak ediyorum. Yeni çıkacak olan işlemcileri bekleyebilirim bunu dikkate alarak öneride bulunabilirsiniz. Yeni dediğimde yakın zamanda AMD X3D ocak gibi gelir diye düşünüyorum. Onun hariçinde AMD ve İntel piyasada anlık bulunan ürünler dikkate alınabilir.

Bütçe sınırlaması yoktur, kesenin ağzını açmış durumdayım :)) Genel oyun için kullanılacak, fakat render işleride yapacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AykutGuru -- 17 Ağustos 2024; 19:12:29 >

• 7950X3D + 4090 alınır başka alternatif yok. Genel olarak oyun dediğiniz için X3D işlemci seçtim, rakipleri yok şu an.

• Mugetsuga kullanıcısına yanıt

işlemci düşüncem aynı, hatta 9000 Serisinin X3D modellerini beklesem mi acaba diye düşünüyorum. Fakat Ekran kartı için 2K monitör kullanımım olacak bu sebeple 4080 Super düşünüyorum.

• Anakart önerisi B650 yeterlimidir sizce .

• Ekran karti ile rendel alacaksan 4070 Ti fiyatina rakipsizdir.
    4090 kazik.
  • sething S kullanıcısına yanıt

Önceliğim Oyun olacak, Render 2. Plan bu sebeple 4080 Super düşünüyorum

• Şu makinaya bi bakın derim.

Bütçe sınırlaması olmadan oyun ve render sistem tavsiyeleriniz
  • Özelleştirmeyi bu şekilde yaparsın.

https://inventus.com.tr/arezu-plus

AMD Ryzen 9 7950X3D 5.7GHz 16/32 Çekirdek İşlemci

ASUS PRIME X670-P WIFI Anakart

GSKILL 64GB (2x32GB) 5600MHz Flare X5 DDR5 Bellek

PALIT RTX 4080 SUPER JetStream OC Ekran Kartı

ARCTIC LIQUID FREEZER II 360mm İşlemci Soğutucusu

SHARKOON TG7M 4xARGB Fanlı Kasa

FSP Hydro PTM PRO 1200W 80+ PLATINUM Modüler Güç Kaynağı

SAMSUNG 990 PRO 1TB M.2 7450-6900MB/s SSD

Kablosuz adaptör WI-FI (hediye)

• Tekrar Merhaba 1 haftadır kafa patlatıyorum her şeyi ince ince dokuyorum kasadan tutta, ramlerin rengine kadar :)))

Beyaz bir sistem toplayacağım tabi işim zor istediğim ürünlerin beyazı bulmak zor olabiliyor.

MSI B650M PROJECT ZERO anakarta kafayı yordum, tabi GPU tarafında Pcie 4.0 desteği var, yarın 5000 Serisi Gpu çıktığında 5.0 desteği geldiğinde eksiklik yaşarmıyım bilmiyorum, çünkü topladığım sistemde 5 yıl ekran kartı hariç bir şey değiştirmeyeceğim belki ona bile gerek kalmaya bilir.

Tabi bununla beraber AMD sistemlerde Yüksek Frekanslı Ram sorunları, Bazen USB Portlarının çalışma sorunları gibi durumlarda 14900k yönlendiriyor. Ciddi anlamda kafayı yemek üzereyim, 14900K yada KS ile 7950X3D arasında her ikisininde farklı iyi tarafları var 14900KS işlemciler microcode güncellemesi aldımı ona bakmadım, hala çok ısınıyor mu işlemciler.

Önerilen sistemler bu arada güzel duruyor bu sistemleri referans alıp beyaz versiyonları ile ilerleyebilirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.