Şimdi Ara

ONKYO 607 ile DENON 1910 arasında hangisini tercih etmeli ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.810
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. PC den indirilen Yüksek çözünürlüklü filimleri HD TV de izlemek için HDMİ ile görüntüyü yükseltebilen bir AVR almak için araştırmaya başladım ve bütçemi en fazla zorlayabileceğim cihazlar arasında bu iki AVR den birine sizlerin yardım ve yorumlarınızla bu alış verişi tamamlamak istiyorum. Gönlüm biraz ONKYO dan yana ama her ikisinide satan bir mağzadaki satıcı arkadaş biraz beynimi kariştırdı. Benim bildiğim kadarıyla Onkyo 607 daha iyiydi ama arkadaş Denon 1910 deyince aklım kariştı. her iki cihaz da fiyat olarak birbirine yakın sayılırlar ve arada bir uçuk fiyat farkı yok. Kullanmakta olduğum Technics eski stereo ampl lerden var ve onlardan çok mevnun olduğum için stereo işini o nlarla devam ederim diye düşünüyorum oyüzden sinema ağırlıklı bir ürün düşünüyorum. Kullandığım kabinler bir çift JBL E-90 ve bir çift Technics SB-T200 sinema sisteminde de bunlarla yola devam etmek isterim aceba bu kabinlere hangi ampli daha iyi uyum sağlar. Bu iki cihazı da kullanaan arkadaşlardan yorum bekliyorum nasip kısmetse bu hafta bitirmek istiyorum artık bu işi. Hoşçakalın...

• bence fiyat olarak sıkıntı çıkartmayacaksa, aynı seviyelerdeki onkyo veya denon ürünlerinde Denon tercih edilmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Feelgood

bence fiyat olarak sıkıntı çıkartmayacaksa, aynı seviyelerdeki onkyo veya denon ürünlerinde Denon tercih edilmeli.
    ikiside iyi cihaz, bence kafani cok yorma hangisi alsan memnun kalirsin. ikisinide dinleyip begendini secme sansin yoksa, estetik olarak begendini al o zaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: archer75

ikiside iyi cihaz, bence kafani cok yorma hangisi alsan memnun kalirsin. ikisinide dinleyip begendini secme sansin yoksa, estetik olarak begendini al o zaman

Alıntıları Göster
    denon avr ler yüksek modelleri haricinde genelde hop. seçen bir yapıya sahipler.kullanacağın hop. lerin jbl e 90
    olacağınıda düşününce hem güçlü hemde pek hop. ayırmayan onkyo 607 bu anlamda senin için daha doğru bir
    seçenek olacaktır.denon bu anlamda seni tatmin etmeyebilir.
    çoğu satıcının (hepsi aynı değil tabiiki ) elinde ne varsa onu övdüğünüde hatırlatmak isterim

• quote:

Orijinalden alıntı: Zyvox

denon avr ler yüksek modelleri haricinde genelde hop. seçen bir yapıya sahipler.kullanacağın hop. lerin jbl e 90
    olacağınıda düşününce hem güçlü hemde pek hop. ayırmayan onkyo 607 bu anlamda senin için daha doğru bir
    çoğu satıcının (hepsi aynı değil tabiiki ) elinde ne varsa onu övdüğünüde hatırlatmak isterim

Alıntıları Göster
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. İnşallah bir hafta içinde nasip olanını alır ve rahatlarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: tamerege

+1

• quote:

slm
    evet tamer ege doğru söylüyorsun ben her iki markanında 29 yıldır bayisiyim sen iyi tanıyorsun beni hatta 607 nin artıları var 1910 a göre en önemli artısını söyleyeyim dh üyelerine nakit kdv dahil 1350 tl yaptık onkyo tx-sr 607 yi

• quote:

Orijinalden alıntı: spidr

quote:

slm
    evet tamer ege doğru söylüyorsun ben her iki markanında 29 yıldır bayisiyim sen iyi tanıyorsun beni hatta 607 nin artıları var 1910 a göre en önemli artısını söyleyeyim dh üyelerine nakit kdv dahil 1350 tl yaptık onkyo tx-sr 607 yi

Alıntıları Göster
    top pop coştu bir kere,tutana aşk olsun.
    bu fiyata kaçmaz
    feyiz abi inşallah yakında yine görüşürüz,bir ara yine uğramaya çalışacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zyvox -- 21 Mayıs 2010; 20:44:36 >

• quote:

quote:

slm

Peki kredi kartına taksitle almaya kalksak kaç para olur bu cihaz yada mümkünmüdür. Birde gararanti li ürünmüdür aceba.

• quote:

Orijinalden alıntı: by.technics

quote:

quote:

slm

Peki kredi kartına taksitle almaya kalksak kaç para olur bu cihaz yada mümkünmüdür. Birde gararanti li ürünmüdür aceba.

Alıntıları Göster
    slm
    tamercim her zaman beklerim taksitlere gelince iş bankası kredi kartına 12 ay 1460 tl -- ykb kartına 10 ay 1485 tl -- garanti bankası 8 ay 1450 tl gibi oranlar var
    işin garanti kısmına gelince tabiki distribitör 2 yıl garantilidir denon- yamaha- onkyo- cambridge audio nad-wharfedale -jamo ve bir kaç tane daha markanın anadolu yakası merkez bayisiyim mağazama hiç bir zaman KAÇAK mal koymadım ve bunu herkez bilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spidr -- 22 Mayıs 2010; 9:38:35 >

• quote:

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. İnşallah bir hafta içinde nasip olanını alır ve rahatlarım.

+3
  • quote:

Orijinalden alıntı: istcool

quote:

+3

Alıntıları Göster
    seçiminiz ne olur bilemem ama hangi ürünü alırsanız alın öncehttp://www.hifiglobe.com/a-v-receivers-c-34.html adresine fiyatlar konusunda lütfen bakınız. olması gereken fiyatlar bunlar. zira kdv orada da var. hadi olmadı üzerine bir miktar lüks tüketim vergisi ekleyeniz.. esnaf arkadaşların amacı ticaret yapmak olmalı. vatandaşın ceplerine el atmak değil. :-(

sözüm bir kişiye değil. bu ülkedeki ticaret mantığının hatalı yapısını gösterebilmek için yazdım
    saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: turakmug

seçiminiz ne olur bilemem ama hangi ürünü alırsanız alın öncehttp://www.hifiglobe.com/a-v-receivers-c-34.html adresine fiyatlar konusunda lütfen bakınız. olması gereken fiyatlar bunlar. zira kdv orada da var. hadi olmadı üzerine bir miktar lüks tüketim vergisi ekleyeniz.. esnaf arkadaşların amacı ticaret yapmak olmalı. vatandaşın ceplerine el atmak değil. :-(

sözüm bir kişiye değil. bu ülkedeki ticaret mantığının hatalı yapısını gösterebilmek için yazdım
    saygılarımla

Alıntıları Göster
    turakmug
    arkadaş sağol ilgilendiğin için. sitedeki cihazların fiyatları gerçekten süper maalesef buradaki cihazları epeyıdir araştırıyorum nerdeyse bu fiyatların iki katına yakın bir fiyat istiyorlar. Almaya niyetliyim ama galiba ikinci el bir cihaz bekleyeceğim çünkü sıfır fiyatları beni aşıyor. Nasip artık bekleyip hesaplı denk getirmekten başka bir şansım yok. O vermiş olduğunuz yabancı siteden alış veriş yapma ihtimalimiz riskli olmalı hehalde. Adamlar cihazı göndersede buradaki engellere takılma durumu var. Oda epeği can sıkar herhalde. Neyse bekleyelim bakalım.

• quote:

turakmug
    arkadaş sağol ilgilendiğin için. sitedeki cihazların fiyatları gerçekten süper maalesef buradaki cihazları epeyıdir araştırıyorum nerdeyse bu fiyatların iki katına yakın bir fiyat istiyorlar. Almaya niyetliyim ama galiba ikinci el bir cihaz bekleyeceğim çünkü sıfır fiyatları beni aşıyor. Nasip artık bekleyip hesaplı denk getirmekten başka bir şansım yok. O vermiş olduğunuz yabancı siteden alış veriş yapma ihtimalimiz riskli olmalı hehalde. Adamlar cihazı göndersede buradaki engellere takılma durumu var. Oda epeği can sıkar herhalde. Neyse bekleyelim bakalım.

Alıntıları Göster
    almanyadan Türkiye ye o kadar çok insan gidip geliyor ki.. hele de yaz sezonuna girdik, eline küçük bir çanta alan uçak fiyatları da uygun olduğu için (germanwings) hafta sonu için bile geliyorlar. tanıdık biri varsa ricacı olun bence.. en olmadı tek yön biletini ben karşılayayım derseniz kabul eden çıkacaktır. tek yön bileti + cihaz fiyatı = Türkiye deki satış fiyatının yarı parası olacaktır.

sitenin riskli bir yanı yok. daha önce tavsiye ettiğim bir arkadaş almanya daki abisi aracılığı ile sorunsuz aldı. bence sizin risk olarak bahsettiğiniz durum Türkiye gümrüğü ! doğru mu ? evet gümrük de sıkıntı olabilir bilemiyorum ama oradan tanıdık vasıtası ile getirilmesinde sıkıntı yok. sadece kilogram biraz ağır, o sıkıntı olabilir.

saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turakmug -- 2 Haziran 2010; 23:45:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: turakmug

almanyadan Türkiye ye o kadar çok insan gidip geliyor ki.. hele de yaz sezonuna girdik, eline küçük bir çanta alan uçak fiyatları da uygun olduğu için (germanwings) hafta sonu için bile geliyorlar. tanıdık biri varsa ricacı olun bence.. en olmadı tek yön biletini ben karşılayayım derseniz kabul eden çıkacaktır. tek yön bileti + cihaz fiyatı = Türkiye deki satış fiyatının yarı parası olacaktır.

sitenin riskli bir yanı yok. daha önce tavsiye ettiğim bir arkadaş almanya daki abisi aracılığı ile sorunsuz aldı. bence sizin risk olarak bahsettiğiniz durum Türkiye gümrüğü ! doğru mu ? evet gümrük de sıkıntı olabilir bilemiyorum ama oradan tanıdık vasıtası ile getirilmesinde sıkıntı yok. sadece kilogram biraz ağır, o sıkıntı olabilir.

saygılarımla

Alıntıları Göster
    yok arkadaslar.. egerki getiren kisi abartmiyorsa gumrukde sorun cikmaz.. bende almanya'da yasiyorum.. bazen 2-3 cihaz getirdigim oluyor.. canta full ps3-xbox filan gibi cihazlarla dolu oluyor.. gumrukde kontrol eden olmuyor ( ama olmayacak demiyorum tabiiki) .. egerki getiren tek bir cihaz getiriyorsa, hicbir sorun cikmaz ( isin icinde avr olunca durum farkli tabiiki gumrukde 400€ siniri var ustu riske giriyor ama turkiye'deki fiyatlara bakincada bu riske deger) .. bende istek uzerine 20 gun once onkyo nr 5007 getirdim.. zaten o cihazdan sonra benide aldi bir ses sistemi meraki, simdi bende uygun bir ses sistemi icin geceleri uykusuzca forumda dolanip duruyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi profondeur -- 21 Haziran 2010; 4:08:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: profondeur

yok arkadaslar.. egerki getiren kisi abartmiyorsa gumrukde sorun cikmaz.. bende almanya'da yasiyorum.. bazen 2-3 cihaz getirdigim oluyor.. canta full ps3-xbox filan gibi cihazlarla dolu oluyor.. gumrukde kontrol eden olmuyor ( ama olmayacak demiyorum tabiiki) .. egerki getiren tek bir cihaz getiriyorsa, hicbir sorun cikmaz ( isin icinde avr olunca durum farkli tabiiki gumrukde 400€ siniri var ustu riske giriyor ama turkiye'deki fiyatlara bakincada bu riske deger) .. bende istek uzerine 20 gun once onkyo nr 5007 getirdim.. zaten o cihazdan sonra benide aldi bir ses sistemi meraki, simdi bende uygun bir ses sistemi icin geceleri uykusuzca forumda dolanip duruyorum..

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar benimde ablam önümüzdeki ayın başı ingiltereye gidiyor...
    Ordanda böyle bir aksiyonla cihaz getirtsemmi acep ??

• quote:

Orijinalden alıntı: atoprak

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar,

Ben 3 ay önce yurtdışından gelirken yanımda tx sr-607 getirdim.
    Şu anda satıyorum, uygun fiyata verceğim. İlgilenenler mesaj atabilir.
  • quote:

Ablana taşıtma koca cihazı :D kulakların bol bol cınlar :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: jonywayt

quote:

Ablana taşıtma koca cihazı :D kulakların bol bol cınlar :D

Alıntıları Göster
    denon diyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: aypc

denon diyorum

Alıntıları Göster
    tabiki denon
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.