Şimdi Ara

OPEL ASTRA 1.3 CDTI - 1.6 BENZİNLİ YAKIT?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2. el 2008-2010 arası opel astra 1.3 cdti veya 1.6 benzinli modellerden birini alacağım. Benzinli model alırsam da mutlaka tüp taktırıp kullanacağım. Bu iki araçtan hangisinden daha çok performans alabilirim, hangisinde yakıt tüketimi daha uygundur? 3-5 yıl sonra satışa çıkarsam hangisinden daha çok zarar ederim? Bu marka ve modeller çok arıza çıkarır mı? Her ikisi de ebat olarak aynı mıdır?
    Sakin araba kullanırım, hız yapmayı sevmem. Hergün okula gelip giderken kullanacağım. ev-okul arası 2km. Dizel olanı alırsam sorun yaşamamam için max kaç kilometrede olmalı? Siz olsanız benim şartlarımda hangisini alırsınız?

• 100 binde dizel alabilirsiniz gayet makul.ama ben benzin+LPG 1.6 kullanıyorum çok memnunum şehiriçi dizelden daha az yakıyor ve performans dizelden daha iyi.şehirdışı tabi ki dizel daha iyidir ama şehiriçinde kullandığımdan memnunum.bu arada 2004-2008 motorları euro 4 normlarında lpgde sorun çıkarmaz.2008 sonrası sübap sorunu var diye biliyorum emin Değilim.2010 dizel 100 bin km de Olanlara 40 lira fiyat çekiyorlar ve bu çok fazla.ucuz bulursanız ALIN.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu an dizel 1.3 motor 2008-2010 kasa astra arıyorum ama fiyatlar tuzlu. Dediğiniz gibi 40 bin cıivarlarında. Çoğu araç 120 bin km üzerinde. 100-110 000 km arası güzel bir araç bulsam alacağım.
    Bu arada en az 2008 kasa istiyorum. lpg li olacak mutlaka. Sizin araç şehir içi ve şehir dışı km ye kaç kuruş yakıyor. Benim almayı düşündüğüm kasalar km ye kaç kuruş yakar acaba. Dizel ve lpg olarak.
  • opel 1.3 tdi 2014 astra sedan gecen kayseriden alanyaya gittim yaklaşık 650 700 km de 130 140 tl yaktı devirsiz sürmeme ragmen yakıt cok iyiydi
  • Dizel araçların aktif kullanımda sağladığı yakıt tasarrufu gerçekten tartışılmaz.
    Yine periyodik bakımları düzenli yapılmış bir arabanın kronik bir sorunu yok ise sorun çıkartacağını da düşünmüyorum.
    3-5 yıl sonra satmayı düşündüğünüz aracın siz aldığınızdaki kilometresi de önemli olacaktır. Malum ülkemizde böyle bir durum var düşük km olunca iyi araç oluyor.
    Yine bizim ülkemize özel bir durumdan bahsedecek olursak ikinci el hiç bir zaman değer kaybetmez denir. (Malum vergiler...)
    Tüp takılmamış bir araç almayın çünkü sizde aldığınızda taktıracaksınız ve bu extra en az 2 bin lira masraf demek olacak.
    Astra ikinci eli güçlü olan bir araçtır eğer temiz bir araç alırsanız üzülmezsiniz diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.