Şimdi Ara

lastik basıncı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
9.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Corsa C'de lastik basıncı kaç olmalı? 175x65x14

• Yapay Zekanın Yanıtı

Opel Corsa Lastik Basıncı: En İyi Performans İçin Önemli Bilgiler

Lastik basıncını doğru ayarlamak, Opel Corsa'nızın güvenli ve verimli çalışması için çok önemlidir. Yanlış lastik basıncı, sürüş kalitesini olumsuz etkileyebilir, yakıt verimliliğini azaltabilir ve hatta lastiklerin erken aşınmasına neden olabilir.

Opel Corsa 1.2 için Lastik Basıncı

Opel Corsa 1.2 modellerinde ön ve arka lastikler için önerilen lastik basıncı 32 psi'dir (2,2 bar). Bu, optimum sürüş performansı ve yol tutuşu için en iyi basınçtır.

Diğer Opel Corsa Modelleri

Diğer Opel Corsa modelleri için önerilen lastik basıncı, aracın modeline ve yılına göre değişebilir. Aracınızın kullanım kılavuzunda veya sürücü kapısı direğinde bulunan lastik basıncı etiketine bakarak doğru basıncı bulabilirsiniz.

Lastik Basıncını Kontrol Etmek ve Ayarlamak

Lastik basıncını düzenli olarak kontrol etmeniz ve gerekirse ayarlamanız önerilir. Ayda bir veya uzun yolculuklardan önce lastik basıncını kontrol etmek iyi bir uygulamadır.

Lastik basıncını ölçmek için bir lastik basıncı ölçer kullanabilirsiniz. Lastikler soğukken basıncı ölçmek en doğrudur, yani araç park edildikten sonra en az 3 saat geçmiştir.

Lastik basıncını ayarlamak için bir hava kompresörüne ve lastik basıncı ölçere ihtiyacınız olacaktır. Lastik basıncını önerilen seviyeye getirene kadar lastiğe hava ekleyin veya çıkarın.

Doğru Lastik Basıncının Faydaları

Doğru lastik basıncı, çeşitli faydalar sağlar:

• Optimum Sürüş Performansı: Doğru basınç, yol tutuşunu iyileştirir ve aracın daha iyi kontrol edilmesini sağlar.
    • Arttırılmış Yakıt Verimliliği: Düşük lastik basıncı, yuvarlanma direncini artırarak yakıt tüketimini artırabilir.
    • Azaltılmış Lastik Aşınması: Doğru basınç, lastiğin tüm yüzeyine eşit olarak dağılır ve erken aşınmayı önler.
    • Geliştirilmiş Güvenlik: Yanlış lastik basıncı, lastiklerin patlamasına veya aracın kontrolünün kaybedilmesine neden olabilir.

Opel Corsa'nızın lastik basıncını doğru seviyede tutarak aracınızın güvenli, verimli ve keyifli bir sürüş deneyimi sunmasını sağlayabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • 32 falan

yanlıs olabilr 32 yi gecme

quote:

Orjinalden alıntı: SyntaxError

Corsa C'de lastik basıncı kaç olmalı? 175x65x14
  • bende 28-32 bar biliyorum
  • bakın beyler ortada birim çevirmeyince yanlışlıkların doğduğu ortada. eğer yukarda denildiği gibi 28-32 bar şişirilse teker anında patlar... bu atmosfer basıncının 28-32 kat fazlası demek. Sizin demek istediğiniz psi cinsinden olacaktır. depo kapağında yazar ne varsa... benim merivada 42 psi şişiriyorum. Bar cinsinden 3 bar oluyor... birimcevir.com'a bakın...
  • bende yenı alfa aldım yanılmıyosam 15 inc hava basıncı kac olması lazım?arac 1220 kılo
  • corsa kitapçığında:
    3 kişi varken 31.5 - 26
    tam yükteyken 35 - 41 diyor.. buna inanmak pek olası değil...
  • o halde en sağlıklı yok gideceksiniz elektronik olarak ayarlamalı bir pompanın olduğu yere benzin kapağında ne varsa yazın. O zaman haklı olduğumu anlayacaksınız. Meriva için 3 bar diyor oda yaklaşık 42psi civarı bişey oluyor. Araç 1300kg...
  • 42 psi heralde eco normları olması gerek. 1300 kiloda olsa biraz fazla ben konfor ayarlarında kullanıyorum 3 kuruş ekonomi yapıcam diye amortisörleri ve kendimi sakatlamaya gerek yok=)
  • 42 44psi vw minibüsler 1850kg
  • Önceden bende 35 civarı şişirirdim. Ancak 42 ile şişirmeye başladıktan sonra 100-125km fazla yol yapmaya başladım. Mesela boşa attığımda araç hızını daha çok koruyor. Yada vitesteyken de durum böyle. Çünkü tekerlerin sürtünmesi azalmış durumda. Ayrıca yaşadığım ve gezindiğim bölgelerde pek kasis çukur vs. olmadığı için de amortisörleri pek dert edinmiyorum.

Son olarak 3 yolcuya kadar benim araç da 33-35 civarı diyor. Ben biraz daha ekonomik olsun diye tam dolu ve 5 yolcu için değeri olan 42 basıyorum.
  • bende corsa d var ve ben benzin kapağındaki değerlere bakarak 34-36 arası basıyodum.kime sorduysam 30-32 dedi..32 bastım aradaki fark artık yolun direksiyona yaptığı etkiyi hissetmiyorum daha iyi oldu.birde 35-36 ile ön takımlar daha cok zarar görürmüş diyenlerin sayısıda bir hayli fazla.bizim yollara 30-32 dio herkes
  • 30 psi olmalıdır ya da 2 bar aracınız için yeterli bir hava basıncıdır.

quote:

Orjinalden alıntı: SyntaxError

Corsa C'de lastik basıncı kaç olmalı? 175x65x14
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.