Şimdi Ara

Operaya gitmek EDİT: Biletleri aldık EDİT2 ORTAMI ANLATIYORUM GELİN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
8.921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aranız da daha önce operaya giden var mı? Yarın gitmeyi düşünüyoruz maskeli balo operasına daha önce giden varsa bilgilendirirse sevinirim

Daha önce hiç gitmemiştik bu konuda da pek bilgimiz yok zaten ama bilmemek değil öğrenmemek ayıptır diye boşuna dememişler bizde öğrenmek için gidiyoruz zaten hem de değişiklik olur diyoruz

Operaya giderken belirli bir kıyafet zorunluluğu var mıdır nasıl giyinmemiz gerekir bizi bu konuda aydınlatırsanız sevinirim

Edit: biletleri aldık akşam 8 de umarım keyifli geçer merak edenler için gösteriden çıkınca tekrar editleyeceğim

Edit2: herşeyi anlanlatıyorum beyler tüm merak ettiklerinizi anlatacağım
    İLK GİRİŞ VE ORTAM

Tramvaya bindik opera durağında indik biz ulaştığımızda gösterinin başlamasına 10 dakika kalmıştı salona girişte gösterinin kısaca anlatıldığı ve oyuncuların da hangi rolleri oynadığı hakkında bir bilgilendirme kağıdı verdiler bir de 2 aylık samdob gösterilerinin bulunduğu bir broşür verildi.İnsanlar ve ortama gelecek olursak her tip insan vardı denilebilir böyle kültürlü gibi giyinen o filmlerde izlediğimiz insanlar gibi giyinip gelende vardı takım elbise ve ya smokin giyen yoktu gömleğin üzerine kazak giyen vardı ama çok fazla değillerdi normal giyinip gelende vardı ve bu tür giyinenler ağırlıklıydı izleyicilerin arasında her tür insan vardı denile bilir aslında hatta sokakta teyze- dede denilebilecek insanlarda vardı benim gibi gençler falanda vardı oyun aralarında bu kültürlü denilebilecek insanlar zaten beraber gelmişlerdi 5 kişilerdi sanırım oyun aralarında dışarıda sohbert ettiler falan yani ortamı kısaca özetlersek kesinlikle filmlerdeki gibi kasıntı bir ortam yoktu tam tersi rahat bir ortam vardı çiftlerde vardı kız arkadaşıyla gelen de vardı.Gösterinin başında türkçe ve ingilizce olarak uyarı yapıldı yelefonları sessize alın oyun sırasında uğraşmayın ve video kaydı ve ya fotoğraf çekmeyin diye ama kısa kısa video ve aralarda fotoğraf çeken vardı ben de gizlice bir kaç tane çektim.

OPERA KISMI

Tek kelime ile özetlemem gerekirse MUHTEŞEM di. Dekor ve kostümler de aynı şekilde çok güzellerdi hiç insanı sıkmadı hatta zamanın nasıl geçtiğini anlamadım 5 saat bile olsa izletirdi kendini sesler öyle televizyonlarda gösterildiği gibi ve ya filmlerde öyle küçümsenecek dalga geçilebilecek kadar kulak tırmalayıcı değildi tam tersine yumuşak ve yeterli seviyedey di oyun italyanca ama üst tarafda türkçe anlamları da sanatçılar oynarken eş zamanlı olarak anlamları veriliyordu müzikler canlı müzikti ve sahnenin alt kısmında oyunla birlikte çalıyordu hatta koro şefimin bir kısmı kafasının bir kısmı gözüküyordu genel olarak güzeldi opera ya önyargılı davranmayın benim ilk gidişim olmasına rağmen bundan sonra her zaman gideceğim bir etkinlik olduğunu söyleyebilirim hatta diğer gösteriler için şimdiden plan yapıyoruz çok güzel di insan özeniyor ben de o sahnede olsaydım diye.

aklınıza takılan bir şey varsa sormak istediklerinizi sorabilirsiniz elimden geldiğince cevap vereceğim.

İMLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çin ejderhası -- 3 Nisan 2016; 12:41:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Operaya Giderken Bilmeniz Gerekenler: Kıyafet Rehberi ve Ziyaret İpuçları

Operaya gitmek, büyülü ve unutulmaz bir deneyim olabilir. Ancak operaya giderken ne giyileceği konusunda kafan karışmışsa endişelenme. Bu rehberimiz, tüm şüphelerini gidermene yardımcı olacak.

Operaya Giderken Ne Giyilir?

Operaya giderken giymek için ne seçeceğin, katıldığın etkinliğin türüne ve kişisel tercihlerine bağlı. Bununla birlikte, genel olarak uyulması gereken bazı kurallar vardır:

• Kadınlar için: Akşam kıyafetleri, midi elbiseler veya şık pantolonlar ve bluzlar uygun seçeneklerdir.
    • Erkekler için: Smokin veya takım elbise, daha resmi etkinlikler için idealdir. Daha rahat etkinlikler için akıllı gündelik kıyafetler de giyilebilir.

Operaya Nasıl Kıyafetle Gidilir?

Operaya giderken, kıyafetinin rahat ve şık olmasına dikkat etmelisin. Aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurabilirsin:

• Rahat Ayakkabılar Giy: Uzun süre ayakta kalacağın için topuklu ayakkabılar yerine rahat ayakkabılar tercih et.
    • Katmanlı Giyin: Opera salonları bazen soğuk olabilir, bu nedenle gerektiğinde çıkarabileceğin bir ceket veya şal getir.
    • Aksesuarlarınla Şıklık Kat: Kıyafetini zarif mücevherler, bir eşarp veya bir çanta ile tamamlayarak stilini yansıt.

Operada Ne Giyilir?

Operaya giderken ne giyileceğine karar verirken şu kuralları aklında bulundur:

• Kıyafet Kuralına Uy: Bazı opera binalarında resmi kıyafet kuralları vardır, bu nedenle önceden kontrol etmeyi unutma.
    • Saygılı Ol: Opera sanatçılara ve seyircilere saygı göstermenin bir yoludur, bu nedenle mütevazı ve şık giyinmeye özen göster.
    • Kişisel Tarzını Yansıt: Kendine güvenmeyi ve kişisel tarzını yansıtmayı unutma.

Operaya Nasıl Gidilir?

• Erken Gel: Erken gelmek, yerini bulmana ve performansın başlamasını beklemek için zaman verecektir.
    • Saygılı Davran: Performans sırasında sessiz kal ve cep telefonunu kapat.
    • Dekorun Keyfini Çıkar: Opera binaları genellikle çarpıcı mimariye ve dekorasyona sahiptir, bu nedenle performans başlamadan önce etrafına bakmayı unutma.

Operaya gitmek, kültür ve güzelliği deneyimlemenin eşsiz bir yoludur. Uygun kıyafet seçimi ve doğru davranışla unutulmaz ve keyifli bir akşam geçirebilirsin.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Yukarıya lütfen

• En azından hayrına up yazsaydınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çin ejderhası -- 1 Nisan 2016; 23:01:42 >
  • up
  • Opera bana gelsin kardeş
    Ben niye operaya gidecem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Togrıl03

up

Teşekkürler

• Cok keyiflidir. Şunu samimi söylüyorum bir daha gitmek isteyeceksin

• quote:

Orijinalden alıntı: Nancy Ajram

Cok keyiflidir. Şunu samimi söylüyorum bir daha gitmek isteyeceksin

Cevabınız için çok teşekkür ederim siz hangi opera ya gitmiştiniz birde annemle birlikte gideceğiz ikimizinde ilk gidişi nasıl giyinmemiz gerekiyor bilgi verirsebiz çok güzel olur teşekkürler

• Acilis gecesi degilse kiyafet fark etmez. Gecen sigfried'e gittim 5 saatlik bir opera ama her zaman cok keyiflidir opera. Erkekse bravo diye bagirin kadinsa brava. Onemli bir nokta bu. Arada da alkis yapmayin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oppenheimer

Acilis gecesi degilse kiyafet fark etmez. Gecen sigfried'e gittim 5 saatlik bir opera ama her zaman cok keyiflidir opera. Erkekse bravo diye bagirin kadinsa brava. Onemli bir nokta bu. Arada da alkis yapmayin.

Hocam biraz daha detay verirseniz çok iyi olacak internette açılış gecesi falan yazöıyor yarın gidip gişeden bilet aldığımda da sorarım ama açılış gecesi olduğunu sanmıyorum hocambenim saçlar biraz uzun opera biraz daha klasik bir problem olur mu ve detay verirseniz çok sevinirim öğrenmek için fidiyoruz zaten kendimizi geliştirmek için

• quote:

Orijinalden alıntı: _flintstone

sopranoları severim ve çok fanatik olduğum sanatçılar vardır. bir sürü konser izlemişimdir.
    genelde eğitimli, kültürlü entel insanların takıldığı yerler olduğunu düşünürsek ona göre bir hazırlık yapın.
    hiç operaya gitmedim ama gitsem çok keyif alacağıma eminim.

Ne tür hazırlıklar yapmalıyız bilgi verirseniz sevinirim opera akşam 8 de

• opera nedir hocam entel dantel birşey bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NinJaus -- 1 Nisan 2016; 23:31:28 >
  • Yukarı

• çin ejderhası Ç kullanıcısına yanıt
    Hic onemli degil o zaman. Bence keyfini cikarin. He guzel giyinenler olur. Iciniz rahat edecekse bi gomlek pantolon kafidir. Acilis gecesiyse takim elbise giymelisiniz. Nerede olacak opera?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oppenheimer

Hic onemli degil o zaman. Bence keyfini cikarin. He guzel giyinenler olur. Iciniz rahat edecekse bi gomlek pantolon kafidir. Acilis gecesiyse takim elbise giymelisiniz. Nerede olacak opera?

Samsun Devlet opera ve balesi maskeli balo operası geçen sefer tarihinden dolayı kaçırmıştık bu sefer gidelim dedik yarın saat akşam 8 de ben bilet almaya sabah 10 gibi giderim diye düşünüyorum ortamı nasıl sizi de sorularımla sıkıyorum ama kusura bakmayın ilk defa olduğu için aklıma takılan şeyler var

Ortamından bahsedermisiniz biraz ve opera 3 perde şeklinde 45 dakikalık şekilde oynanılacakmış bu aralarda eğer bir şey olursa çıkabilirmiyşz kaç dakika ara veriliyor aralarda ne yapmalıyız bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çin ejderhası -- 2 Nisan 2016; 0:06:09 >
  • La traviataya bilet aldım. Ben de gidicem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Döndü Sabri

La traviataya bilet aldım. Ben de gidicem.

Daha önce hiç gittiniz mi

• çin ejderhası Ç kullanıcısına yanıt
    Perde aralarinda cikabilirsiniz ama opera devam ederken uygun olmaz. Ayni zamanda opera devam ederken telefon kesinlikle olmaz 1 saniye bakmak bile diger seyircilere buyuk saygisizlik olur. Benim gordugum kadariyla kulturel olarak bilgili, nazik ve saygili insanlarin gittigi bir ortam. O yuzden rahat olabilirsiniz. Hani flmlerde genelde millet papyonla falan gider ama oyle seyler fazla olmaz. Samiyorum. Bence seveceksiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çin ejderhası

quote:

Orijinalden alıntı: Döndü Sabri

La traviataya bilet aldım. Ben de gidicem.

Daha önce hiç gittiniz mi

Hayr ben özel herhangi bir şey gerektireceğini düşünmemiştim

• Biletleri aldık akşam 8 de gidiyoruz umarım güzel geçer ve bize operayı sevdirir bale gösterisinde varmış bu sayede ona da bilet almayı düşünüyoruz o 24 nisan da sanırım bu vesile ile o gösteri ye de gideceğiz sanırım umarım opera keyifli geçer :)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.