Şimdi Ara

Orjinal Ama Çince Vista İçin Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Çinden aldığım sony vaio laptopta orjinal vista home premium 64 bit yüklü ve sorunsuz çalışıyor ama tek sorun benim çince bilmemem. Acaba bu ürünümü türkçeye dönüştürmem mümkün mü? Hazır orjinal ürün varken ziyan etmek istemiyorum çünkü. Microsoftun sitesinde ya da vistanın kendi içerisinde böyle bir destek var mıdır? Ya da yeniden aynı işletim sisteminin türkçesini format atıp kurmaya çalışsam,kendi serialimi kabul eder mi? Laptopa yüklü olarak geldiği için DVD si mevcut değil. Bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum. Ne önerirsiniz bana? iyi çalışmalar.

• Ben korsan ultimate sürümünde denemiştim Update'ye girinde 32 tane dil seçeneği var bunlardan istediklerini seçerek windows'u o dile çevirebiliyorsun. Home premiumda da olabilir, bir dene istersen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: LostSpace

Ben korsan ultimate sürümünde denemiştim Update'ye girinde 32 tane dil seçeneği var bunlardan istediklerini seçerek windows'u o dile çevirebiliyorsun. Home premiumda da olabilir, bir dene istersen.

Başlat-Tüm Programlar-Windows Update ya da İnternet Explorer-Araçlar-Windows Update yolu ile mi yapacağım bunu? Cevabın için teşekkürler,Bi deneyeceğim ama daha fazla bilgisi olan arkadaşlardan da yardım bekliyorum,iyi forumlar ve tekrar teşekkürler.
  • Türkçe Vista Home Premium DVDsi bulun ve kurulumunu onunla yaparak kendi serialinizi girin. Vistanızı Türkçe kullanabilirsiniz.
  • Sanırım dil dosyaları geliyor güncellemeyle. Güncellemelerde göremiyorsa, ozaman kendim seçecem seçenegini seç. sonra gelen güncellemelere bak içinden türkçeyi seç. Artık oda olmazsa çince birz sözlük ve dilbilgisi kitabı bul.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MMTC

Türkçe Vista Home Premium DVDsi bulun ve kurulumunu onunla yaparak kendi serialinizi girin. Vistanızı Türkçe kullanabilirsiniz.

Bu kadar basit başka öneriye gerek yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: sezerbaris

quote:

Orjinalden alıntı: MMTC

Türkçe Vista Home Premium DVDsi bulun ve kurulumunu onunla yaparak kendi serialinizi girin. Vistanızı Türkçe kullanabilirsiniz.

Bu kadar basit başka öneriye gerek yok

Benzeri bir sorunda bizde vardı.Bu yöntemle çözüm bulmuştuk....
  • İlgisini esirgemeyen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum.Son bir sorum olacak: Home Premium 32 bit ya da 64 bit farkı var mı? Yani ben illa ki 64 bit Home Premium dvdsi mi bulmalıyım?
  • Evet, çünkü 64_bit ile 32-Bit lisansları farklı.
    Sadece kutulu/retail olarak geçen lisanslar her iki ürünü de kapsıyor.
    Ancak sizin ürününüz Laptop ile beraber geldiğinden OEM'dir ve sadece 64 Bit işletim sistemi için lisans geçerlidir.
    Ancak 64-Bit kullanmanızda bence bir sakınca yoktur.
    Sadece format öncesi laptop üretici sitesinden gerekli sürücüleri indirmeniz yararınıza olacaktır.
  • Çok teşekkürler "suphion".gayet aydınlatıcı oldu bu bilgiler;sürücüler konusunda yaptığın uyarı için de ayrıca teşekkür ederim.Sony'nin sitesindeki driver yazılımlarını kontrol ettim zaten.Format atarken de yanımda internete bağlı bir masaüstü bilgisayar da bulunacak.Çok çok teşekkür ediyorum.64 bit vistaya baktım biraz nette, bpek fazla da bulamadım gerçi %99 u 32 bit.64 diyenlerin çoğu da 32 çıkmış ama bulur bulmaz indirip format atacağım ve sonucu bildireceğim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.