Şimdi Ara

OSMANGAZİ-GAZİ-SAKARYA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayar mühendisliği seçeceğim hangisi daha isabetli olur? kendi görülerimden başlayayım
    Osmangazi:Eski bir üniversitede eskişehirde olması okulun kampüs yapısı ve sosyal imkanları beni cezbediyor eğitimi de iyi uygulamada %70 ingilizce eğitimi vardiğer devlet üniversitelerinin ortalamasının üzerinde bir mühendislik eğitimi var.
    Gazi:Ankara büyük şehir olduğundan tercih edilesi bir bölüm teknoloji fakültesi olduğu için uygulama daha fazla ve burdaki eğitim de %30 ingilizce imkanalrı iyi okul iyi devlet bütçesinin büyük kısmı buraya ayrılıyor.
    Sakarya:Eğitimi türkçe fakat okulda toyota ve fordun ofisleri var buralara girip kendimi geliştirebilirim diye düşünüyorum buralar da olmazsa teknokent var okulun içinde staj imkanı çok iyi o da olmazsa sakrya zaten sanayi kenti illaki bir yer bulunur akademik kadrosu çok zengin 4 profosörü var 19 kişilik bir yönetim kadrosu var ama sıralaması düşük...

YORUMLARINIZI BEKLIYORUM

• gazi
  • quote:

Orijinalden alıntı: gallantt

gazi

sebep? hocam
  • BeratMNG B kullanıcısına yanıt
    Ankara büyük şehir olduğundan tercih edilesi bir bölüm teknoloji fakültesi olduğu için uygulama daha fazla ve burdaki eğitim de %30 ingilizce imkanalrı iyi okul iyi devlet bütçesinin büyük kısmı buraya ayrılıyor.

olduğu için. diğerlerinden çok daha avantajlı
  • Hocam şöyle düşünün Gazi Teknoloji tamamen İngilizce olmadığı halde sıralama olarak diğer iki okuldan üstün (Osmangaziden az farkla Sakarya'dan açık ara farkla)eğer tamamen İngilizce olsaydı zaten diğer ikisine daha da fark atardı.Eğitim olarak diğerlerinin Laboratuvarlarını bilemem ama Gazi Teknoloji Bilgisayarda Samsung Akıllı Dizayn Laboratuvarı var.Bu kadar kaliteli bir Laboratuvar Mühendislik Fakültesinde bile yok.Gazi gerek köklü olması sebebiyle gerek eğitimiyle Ankara Üni-Dokuz Eylül-Gebze Teknik-Yıldırım Beyazıt gibi okullarla yarışan bir okuldur.Osmangazi-Gazi arasında hem şehir avantajı olarak(Ankara-Eskişehir) hem de Okulun adı ağırlığı geçmişi olarak Gazi 2-3 gömlek üsttedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Michael J.Scofield -- 23 Temmuz 2017; 2:21:49 >
  • Gazi Mühendislik Fakültesinde %30 İng. ve %100 İng. olarak iki program var.

Gazi Teknoloji fakültesindeki mühendislik ise Türkçe. Oranın İngilizce olduğunu nereden öğrendiniz? Ne 2017 tercih kılavuzunda, ne de Gazi'nin sitesinde teknoloji fakültesindeki bilgisayar mühendisliğinin %30 İngilizce olduğuna dair bir şeye rastlamadım. Derslere tek tek tıklayıp öğretim diline de bakabilirsiniz.http://tf-bm.gazi.edu.tr/posts/view/title/ders-dagilimi-35813?siteUri=tf-bm
    Öneri kısmına gelirsek Türkçe yerleri öneririm. İngilizce olan yerleri İngilizce öğrenmek için tercih edecekseniz bence yanlış yapıyorsunuz. Öncelikli amacınız mühendislik eğitimi almak, ikincil amacınız ise yabancı dil öğrenmek olmalı. İkinci hedefe ulaşmak için ilk hedefinizin temellerini zayıflatmayın. Alanınızı en iyi nerede öğrenecekseniz orayı tercih edin. Yabancı dil için de kendiniz ayrıca okul dışında çalışın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merhaba50 -- 23 Temmuz 2017; 16:22:8 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Michael J.Scofield

Hocam şöyle düşünün Gazi Teknoloji tamamen İngilizce olmadığı halde sıralama olarak diğer iki okuldan üstün (Osmangaziden az farkla Sakarya'dan açık ara farkla)eğer tamamen İngilizce olsaydı zaten diğer ikisine daha da fark atardı.Eğitim olarak diğerlerinin Laboratuvarlarını bilemem ama Gazi Teknoloji Bilgisayarda Samsung Akıllı Dizayn Laboratuvarı var.Bu kadar kaliteli bir Laboratuvar Mühendislik Fakültesinde bile yok.Gazi gerek köklü olması sebebiyle gerek eğitimiyle Ankara Üni-Dokuz Eylül-Gebze Teknik-Yıldırım Beyazıt gibi okullarla yarışan bir okuldur.Osmangazi-Gazi arasında hem şehir avantajı olarak(Ankara-Eskişehir) hem de Okulun adı ağırlığı geçmişi olarak Gazi 2-3 gömlek üsttedir.

hocam sakarya ile ilgili ne düğşünüyorsunuz birçok yerde güzel şeyler söyleniyor birçok yerde de kötü şeyler söyleniyor... tam diyorum tamam burayı yazacağım bir yazı okuyorum yine içime kurt düşüyor ne yapmalıyım...

Hocam valla o kadar övüldüğü kadar olduğunu düşünmüyorum.Madem o kadar köklü,Akademik kadrosu iyi,staj imkanları iyi neden 77 k?Bence seviye olarak Gazinin 3-4 tık Osmangazinin 1-2 tık altındadır.
  • quote:

Hocam valla o kadar övüldüğü kadar olduğunu düşünmüyorum.Madem o kadar köklü,Akademik kadrosu iyi,staj imkanları iyi neden 77 k?Bence seviye olarak Gazinin 3-4 tık Osmangazinin 1-2 tık altındadır.

kontenjanı fazla hocam. 40k da giriyor 77k da giriyor 77kdakinin yerleşme şansı kontenjan cok olduğu için fazla inanın 113 değil de 50 kontenjan olsaydı sıralamsı 45-50k olurdu :) bence sıralama o kadar önemli değil önemli olan meyve..
  • merhaba50 kullanıcısına yanıt
    Bazen özel maddelerde bir sene hazırlık İngilizce yazıyor sanırım onu okumuş olmalı arkadaş zaten o Türkiye deki birçok büyük üniversitede böyle bir uygulama var .
    Hocam Akademik kadrosu iyi olabilir.İtüden ayrılmıştı galiba o yüzden eğitimi de iyi olabilir.Beni şüphelendiren dediğim gibi sıralamasının 77 k olması.Eğer detaylı araştırdıysanız güzel bir seçenek olur Sakarya Bilgisayar.
  • quote:

Hocam Akademik kadrosu iyi olabilir.İtüden ayrılmıştı galiba o yüzden eğitimi de iyi olabilir.Beni şüphelendiren dediğim gibi sıralamasının 77 k olması.Eğer detaylı araştırdıysanız güzel bir seçenek olur Sakarya Bilgisayar.

teşekkürler hocam :) sıralama dediğimiz şey zaten tercihle alakalı bir mesele büyük şehirlerdeki okullar illaki çok tercih edilir her zaman okul iyi ya da kötüdür onu araştırmak gerek...
    Yani hocam bana sorararsanız Gazi-Sakarya-Osmangazi sıralamasıyla yazarsanız daha mantıklı olur.Sakarya-Osmangazi arasında şehir olarak Eskişehir ağır basıyor fakat eğitim olarak bence Sakarya ağır basıyor.Eğitim bence daha önemli olduğu için Sakarya'yı daha öne yazmak mantıklı.Üçü arasında bakarsak Staj iş imkanlarının fazla olması adının çok büyük ağırlığının olması Eğitiminin de iyi olması sebebiyle Gazi ikisinden de önde.Gazinin tek eksisi İngilizce.Eğer %100 İngilizce olsaydı 35-40 k civarı olurdu.
  • Gaziii
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2CE6EA6FE

Bazen özel maddelerde bir sene hazırlık İngilizce yazıyor sanırım onu okumuş olmalı arkadaş zaten o Türkiye deki birçok büyük üniversitede böyle bir uygulama var .
    Kılavuza baktım. Gazi Teknoloji fakültesindeki Bilg. Müh. de ek koşul yok.(Her mühendislikte olan 240.000 koşulu hariç)
    MTOK kontenjanı için söylenen koşullarda da İng. hazırlık yine yok.
    Herhalde müh. fakültesindeki bilgisayar müh. ile karıştırdı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merhaba50

Kılavuza baktım. Gazi Teknoloji fakültesindeki Bilg. Müh. de ek koşul yok.(Her mühendislikte olan 240.000 koşulu hariç)
    MTOK kontenjanı için söylenen koşullarda da İng. hazırlık yine yok.
    Herhalde müh. fakültesindeki bilgisayar müh. ile karıştırdı.

gazi full türkçe yani? hocam siz nasıl düşünüyorsunuz gazi ve sakarya arasında cok büyük bir fark var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeratMNG -- 24 Temmuz 2017; 0:54:59 >
    Evet. Gazi teknoloji fakültesindeki bilgisayar mühendisliği tamamıyla Türkçe. İngilizce eğitim mühendislik fakültesinde.

Eğitimleri konusunda maalesef bilgim yok.
    YÖKAtlas'tan Sakarya'ya bakıyordum. Bir şey dikkatimi çekti. Sakarya'nın 2014 mezunu sayısı yalnızca 11. Oysa 2010'da kontenjanı 85+3. Sakarya'da isteğe bağlı hazırlık var. 2010 girişlilerin çoğu isteğe bağlı hazırlık okudu 2009 lular 2014'de mezun oldu desek 2009'da da kontenjan 80+2. Olağanüstü bir durum olmuş olmalı. Mezunlarla iletişime geçme imkânınız varsa bu durumu bir sorun.
    https://yokatlas.yok.gov.tr/lisans-panel.php?y=108810305&p=2030&m=1

• updullllllah
  • Up
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.