Şimdi Ara

OSS.Tercih (Tek Sayfa) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
1
Favori
8.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: silvestet

quote:

Orijinalden alıntı: silvestet

mrb hocam,sıralamam mf-4 sıralamam 27580 istanbul üniv. bilgisayar yada ege bilgisayar gelme ihtimali var mı ya da sizin önerebileceginiz bir üniv ? bu iki üniv. her yıl ortalama 3-4 bin gerilemiş sanırım,düşüncenizi ögrenebilirsem sevinirim.

ilgilenirseniz sevinirim hocam,tşkler.

Gelme olasılıkları var ama çok yüksek değil.
    Dokuz eylülü de düşünebilirsiniz.Eğitim dili ingilizce olduğu için bu iki üniversiteden de daha iyi olacaktır.
    Puanlara aldanmayınız.

Başarılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: hululop

Iyi gunler ben bu sene ikinci kez girdim sinava mimarlik istiyordum. y-mf4 siralamam 19 bin . Bazi ailevi meselelerden dolayi bulundugum sehirde kalmak durumundayim. Gecen sene kilavuza gore tercih yaptigim icin acikta kalmistim bu sene neye guvenecegimi bilmiyorum. Uludag universitesi mimarlik bolumu 24 binmis sanirim buraya kesin gozuyle bakabilir miyim. Bir de uludag endustri muhendisligi hakkida dusunceleriniz nelerdir 30 binin altindaki endustrilerin pek iyi olmayacagini yazmissiniz. burasi da 30400 gibi biseydi yanlis hatirlamiyorsam.

Simdiden tesekkurler.

Bence mimarlık bölümüne kesin gözüyle bakabilirsiniz.
    Altına endüstriyi ekleyin ama onun geleceğini sanmıyorum çünkü mimarlık gelecektir.

Başarılar.
  • mf4 sıralamam 33888 YTÜ elektrik müh. istiyorum geçen sene 26400 ile kapatmış gelme olasılığı nedir?
    ayrıca tercihlerde bunun altına ytü elektrik müh. (İÖ) mü yazsam yoksa kocaeli üniversitesi elektrik mi yazsam?
    İkinci öğretimin eğitim kalitesi 1. öğretimden düşük olur mu acaba?
    YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: TunahaN___

Hocam tm bölümü mezunuyum. Ama ts'den de girdim sınava. Ts puanıyla tercih yapacağım.

ts1 : 29bin
    ts2 : 28bin

ama şöyle bir durum var, eğer ki edebiyat bölümünden tercih yaparsam, ortak alan olduğu için 23bin olarak tercih yapacağım sanırım (0.15).. Buna göre edebiyat bölümü olarak 'iyi üniversiteler ve şehirlerden' hangilerine yerleşebilirim, ne düşünürsünüz?.. Ayrıca bir sorum daha var. Gazi RTS 22bin ile kapatmış. Acaba girme şansım var mı?.. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Hocam ilgilenirseniz sevinirim..
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi voletnam61 -- 26 Temmuz 2013; 15:24:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: derodol

kızım ts1 500, ts2 de 468. oldu. istanbul için devlet ya da vakıf önerileriniz ne olabilir, tarih ve edebiyat düşünüyor. burs da önemli

Hocam beni unutmadınız değil mi? Önerilerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OSSTercih.Tv

quote:

Orijinalden alıntı: 7Ronaldo

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 7Ronaldo

ts1 puan türünde sıralamam 34707. İstediğim yerin geçen sene sıralamsı 28 bin. Bu sene gelme olasılığı nedir sizce ?

Birde 34 bin sıralama ile sizce kaç bin sıralamamın önünde ve arkasında tercih yapayım ?

27binden başlayın 50bine kadar yazın.
    Yalnız sırf puanı yüksek diye 30-32 aralığından meslek yazmayın.Mesleği sevecekseniz yazın,çünkü muhtemelen 30-32bin aralığında yerleşeceksiniz.
    6. veya 7. tercihiniz 34 bin civarı olacak şekilde ayarlayın.

Başarılar.

Aslında 15 binden başlayıp imkansız sayılabilicek yerleri tercih sıralamasının ilk 15 ine kadar doldurmayı düşünüyorum. 15 inden sonra yavaş yavaş gelebilicek yerleri yazmayı düşünüyorum bu şekilde bir tercih planı ne kadar doğrudur sizce?

Oldukça hayalperestlik olur.Yazmanda bir sakınca yok.
    Ama tercih sonuçları açıklanana kadar gereksiz strese girersin diye düşünüyorum.

Hocam son olarak 2 soru soracağım. Sözelciyim ve fazla meslek yok benimde kafamda 2 ya da 3 meslek var bu yüzde 10-15 tane arası tercih yapmayı düşünüyorum. Aslında istemediğim çokca yer geliyor ama yazmak istemiyorum bu şekilde 10-15 tane tercih yaparak bu sene yerleşme oranım nedir sence. Son tercih sırasına 39-40 binlik yeri yazarsam. (Sıralamam 34 bin.)

2. sorum istediğim yerlerden biri 28 bin sıralama ile kapatmış ve benim sıralamam 34 bin. buranın gelme olasılığı nedir sence bu sene ?

• Hocam
    TM1 Sıralamam 0309987
    Erciyes İktisat ikinici öğretim şansım nedir sizce bir de
    Maliye İö yeni açılıcak bu sene onunda gelme olasalıgı nedir
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EfeoK

mf4 sıralamam 66bin akıllıca bi mühendislik tercihim ne olmalı nerede olmalo sizce ?

Kocaeli çevresindeki mühendislikleri düşünebilirsiniz.
    (İÖ) size uygunsa Kocaeli Makina değilse Sakarya Mak. 'da şansınızı deneyin.
    70-80 bin arası 3-4 bölüm ekleyerek yerleşme olasılığınızı yüksek tutun.

Başarılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuhaAta -- 24 Temmuz 2011; 12:59:57 >
  • quote:

quote:

kızım ts1 500, ts2 de 468. oldu. istanbul için devlet ya da vakıf önerileriniz ne olabilir, tarih ve edebiyat düşünüyor. burs da önemli

Unutmadım da çok yoğunum inan daha kahvaltı yapamadım :)

Fatih üniversitesi tam burslu edebiyat çok iyi bir seçim olabilir.

Boğaziçi edebiyatı birinci sıraya yazın ama gelme olasılığı çok yüksek değil.Gelirse de sizin için iyi olur.

Son olarak KOÇ Tarih tam burslu %99 oranında gelecektir.Onu yazmanız kızınız -eğer düşünüyorsa- akademik kariyeri için artı puan sağlar.

Başarılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ArtizmiNeArtizi

Hocam
    TM1 Sıralamam 0309987
    Teşekkürler.

Hocam Benide Unutma :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: voletnam61

hocam odtu kkk petrol tamburslu gecen yıl 67bini almıs ben 59bindeyim kesin gelirmi?

Bir birey olarak %100 diyebilirim ama mesleğim gereği %99.99 diyorum. :)

Başarılar.
  • hocam peki 59 bındeyım ben 54 bindeki odtu kkk tamburslu makine yazıp sansımı denemelımıyım?bana pek tutacak gıbı gelmıyorda
  • quote:

Orijinalden alıntı: bazilarisicaksever

mf4 sıralamam 33888 YTÜ elektrik müh. istiyorum geçen sene 26400 ile kapatmış gelme olasılığı nedir?
    ayrıca tercihlerde bunun altına ytü elektrik müh. (İÖ) mü yazsam yoksa kocaeli üniversitesi elektrik mi yazsam?
    İkinci öğretimin eğitim kalitesi 1. öğretimden düşük olur mu acaba?
    YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER!!

YTÜ Elektrik olasılığı %50. 29-32bin aralığından yerleşeceğinizi tahmin ediyorum.
    (iö) eğitiminde kalite farkı pek söz konusu olmayan bir durum.Eğer (İÖ) saatlerine uyum sağlayabileceğinizi düşünüyorsanız yazabilirsiniz.
    Ancak Kocaeli de oldukça iyi bir üniversitedir.
    Sanayi kuruluşlarının incisidir.

Başarılar.

• quote:

quote:

Hocam
    TM1 Sıralamam 0309987
    Teşekkürler.

• quote:

quote:

Hocam tm bölümü mezunuyum. Ama ts'den de girdim sınava. Ts puanıyla tercih yapacağım.

ama şöyle bir durum var, eğer ki edebiyat bölümünden tercih yaparsam, ortak alan olduğu için 23bin olarak tercih yapacağım sanırım (0.15).. Buna göre edebiyat bölümü olarak 'iyi üniversiteler ve şehirlerden' hangilerine yerleşebilirim, ne düşünürsünüz?.. Ayrıca bir sorum daha var. Gazi RTS 22bin ile kapatmış. Acaba girme şansım var mı?.. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Bu sıralamayla edebiyat bölümü çok zor.Üzgünüm.
    Gazi RTS olasılığı yüksek.

Başarılar.

• quote:

quote:

quote:

Başarılar.

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Yalnız şöyle bir durum var, Kocaeli Edebiyat 2. Öğretim 25bin ile kapatmış. Yani o kadar da umutsuz değil sanki? 2. öğretim de olsa, edebiyat bölümüne gidebileceğim sanırım. Gazi RTS olasılığı yüksekse, dileyin benden ne dilerseniz..
    Tekrar teşekkürler.

• quote:

quote:

quote:

Hocam
    TM1 Sıralamam 0309987
    Teşekkürler.

Arkadaşlar hepinize cevap vermeye çalışıyorum.Tekrar tekrar alıntı yapmanıza gerek yok :)

Yeni açılan bölümler için bir şey söylemem zor.
    Her şey olabilir.
    Kayseri (İÖ) için şansınız %50.
    En azından 275bin ve üzeri tercihler yaparsanız yerleşme şansınız yüksek olur.

Başarılar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Başarılar.

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Yalnız şöyle bir durum var, Kocaeli Edebiyat 2. Öğretim 25bin ile kapatmış. Yani o kadar da umutsuz değil sanki? 2. öğretim de olsa, edebiyat bölümüne gidebileceğim sanırım. Gazi RTS olasılığı yüksekse, dileyin benden ne dilerseniz..
    Tekrar teşekkürler.

3-4binlik bir oynama çok zor olduğu için zor dedim.
    Siz istiyorsanız tercih listenize yazın tabi.
    Ama fazla umut bağlayıp hayal kırıklığına uğramayın.Sürpriz olursa da sizin için güzel olur tabi.

Bol şans.

• çok kararsızım arkadaşlar itü matematik mühendisliğmi yoksa ytü elektrik mühendisliğimi nedenleriyle belirtirseniz sevinirim
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.