Şimdi Ara

OSS.Tercih (Tek Sayfa) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
1
Favori
8.992
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OSSTercih.Tv

quote:

Orijinalden alıntı: voletnam61

Anladım hocam.Son olaral İTU KKTC Gazimagusa da Gemi inş.ve gemi mak. müh acılıyor tamburslu 3 kişi alacak şansımı denemelımıyım?59 bin cokmu gerılerde bu unı ıcın ve bu bolum hakkında dusuncelerınız neler?

Yeni açılan bölümler için net bir şey söylemek zor.Şansınızı deneyin.Ancak onu yazdığınız sıra öyle bir sırada olsun ki o tutarsa bir altındakine üzülmeyin.
    Bölüm için söylenebilecek çok şey var (olumlu manada).
    Eğer büyük projelerin altına girebilecek sorumluluğa sahipseniz meslekte başarılı olursunuz.
    Başarılar.

Hocam aslında benım ne olmak ıstedıgımde belli degil bu yuzden ilerde garanti işi olan bir bölüm istiyorum sizce ilk 5 tercihimi su sekıl. olsa nasıl?

1-İTÜ KKTC Gazimagusa (tamburslu)
    2-ODTU KKK Makine Müh (tamburslu)
    3-ODTU KKK Petrol ve Dogalgaz Müh.
    4-Kocaeli Elektrik Müh (iö)
    5-Başkent Üni. İlk.Mat.Ögrt (tamburslu) puanlar karısık ama benım ıstek sıram

• quote:

Orijinalden alıntı: dodgebro

hocam ts.1- 412 16.000 ts.2-420 18.000 civarı. iyi bir üni de coğrafya tutma ihtimali var mı. Ve bi soru daha öğretmenlik mi bölüm mü daha avantaj lı ?

Öğretmenlik yapacaksanız öğretmenlik daha avantajlı elbette.
    Bölüm okursanız formasyonla uğraşmak zorunda kalırsınız.
    Ancak bölüm okursanız önünüzde oldukça geniş bir yelpaze söz konusu.

Bölüm olarak coğrafyadan 18 Mart üni. en yakın gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ELF.T

Tm3: 64k sıralama
    Tm2: 67k ''
    Tm1: 75k ''
    Puanlarım pek iç açıcı değil benim açımdan. En uygun olanın iyi bir üniversitede Felsefe okumak olduğunu düşünüyorum. İngilizce hazırlık olursa güzel olur. Düşüncelerinizi alabilir miyim?
    Ayrıca Sınıf öğrt. nasıl olur mu? Başarı sırası benim sıralamamdan yüksek olmasına rağmen şansım ne kadardır?

Şimdiden teşekkür ederim.

Burada çok fazla şey söylemek mümkün.Bence kılavuzdan kendinize ufakta olsa bir tercih listesi oluşturun.
    Alternatifler üzerinden konuşalım,daha sağlıklı olur.

• hocam tm1 67.748 tm3 34.155 başkent üniversitesi sağlık kurumları işletmeciliği(tm1 sıralaması 62,500 tam burs), okan üniversitesi sağlık yönetimi(tm1 sıralama 67,000 tamburs),, başkent üniversitesi sosyal hizmet(tm3 sıralama 34,600 tam burs) yeniyüzyıl sağlık yönetimi (tm1 sıralama 75,300 tam burs) gelme olasılıkları nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇÖL KARTALI

hocam tm1 sıralamam 183k .9 eylül iktisat iö(127kdan almış) gelme olasılığı kaç?uludağ iktisat iö(geçen yıl 174kdan almış) gelme olasılığı kaçtır? şimdiden teşekkürler

9 Eylül %50
    Uludağ %80
    bunların altına 183k üstü 2-3 alternatif eklemeyi unutmayın.

Başarılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moja

33.874 ile kapatmış olan marmara kamu yönetimine 33847 ile girme şansım nedir?

Ne diyosun hocam?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TunahaN___

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam tm bölümü mezunuyum. Ama ts'den de girdim sınava. Ts puanıyla tercih yapacağım.

ts1 : 29bin
    ts2 : 28bin

ama şöyle bir durum var, eğer ki edebiyat bölümünden tercih yaparsam, ortak alan olduğu için 23bin olarak tercih yapacağım sanırım (0.15).. Buna göre edebiyat bölümü olarak 'iyi üniversiteler ve şehirlerden' hangilerine yerleşebilirim, ne düşünürsünüz?.. Ayrıca bir sorum daha var. Gazi RTS 22bin ile kapatmış. Acaba girme şansım var mı?.. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Hocam ilgilenirseniz sevinirim..

Bu sıralamayla edebiyat bölümü çok zor.Üzgünüm.
    Gazi RTS olasılığı yüksek.

Başarılar.

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Yalnız şöyle bir durum var, Kocaeli Edebiyat 2. Öğretim 25bin ile kapatmış. Yani o kadar da umutsuz değil sanki? 2. öğretim de olsa, edebiyat bölümüne gidebileceğim sanırım. Gazi RTS olasılığı yüksekse, dileyin benden ne dilerseniz..
    Tekrar teşekkürler.

3-4binlik bir oynama çok zor olduğu için zor dedim.
    Siz istiyorsanız tercih listenize yazın tabi.
    Ama fazla umut bağlayıp hayal kırıklığına uğramayın.Sürpriz olursa da sizin için güzel olur tabi.

Bol şans.

Hocam çok teşekkürler, gene cevap vermişsiniz Ama söylediğim gibi, edebiyattan yerleşirsem 23bin sıralamam oluyor sanırım. Ortak alan olduğu için alandışı tercih sayılmayacak diye öğrendim. Buna göre de ts2 puanım 23bin oluyor. Neyse Gazi RTS tutsun başka bir şey istemem. Çok teşekkürler.

Çok afedersiniz o kısmı kaçırmışım.Yoğunluktan şaşırmışım kusura bakmayın.
    23bine göre Kocaeli olasılığı oldukça yüksek keza Gazi RTS için de aynısını söyledim.

Başarılar dilerim.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TunahaN___ -- 25 Temmuz 2011; 12:31:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oeraslan

tm 2 sıralamam 10566 marmara 2. ogretim hukuk 10935 le kapatmıs. Gelme ihtimali nedir ?

Bide bunun altına ne yazıcagımı bilmiyorum. Beykent, ist. ticaret gibi okulların burslu hukuklarını yazmayı dusunuyorum ama onlarda cokmu kotu ?

Marmara Hukuk (İÖ) oldukça yüksek.Orada bir sürpriz olacağını sanmıyorum.

İst. ticaret hakkında gerçekten fikrim yok ama Beykent burslunun kötü olacağını sanmıyorum.
    Ankarada oluşu da ayrı bir artı puan sağlayabilir.

Başarılar.
  • Odtü havacılık ve uzay mı yoksa itü uçak mı daha iyi bir tercih olur?
  • Merhabalar Tm-1 Sıralamam; 82417

İstanbul İktisat(57000)

Marmara İktisat(69000)

İstanbul İktisat(İÖ): 97000

Marmara İktisat(İÖ):102000

Sizce hangisine yerleşebilirim? Açıkta kalma durumum oalbilir mi?
  • quote:

quote:

33.874 ile kapatmış olan marmara kamu yönetimine 33847 ile girme şansım nedir?

Ne diyosun hocam?

+30 binde sürpriz yaşanması olasılığı oldukça düşük.
    Kesin gözüyle bakabilirsiniz ama altına +3000'den bir iki alternatif eklemeyi de unutmayın.

Başarılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vodka vişne

Odtü havacılık ve uzay mı yoksa itü uçak mı daha iyi bir tercih olur?

Bunu daha önce de sordular.
    Ben tercih yapacak olsam İTÜ Uçak.tan yana kullanırdım tercih hakkımı.

quote:

Orijinalden alıntı: titta

Merhabalar Tm-1 Sıralamam; 82417

İstanbul İktisat(57000)

Marmara İktisat(69000)

İstanbul İktisat(İÖ): 97000

Marmara İktisat(İÖ):102000

Sizce hangisine yerleşebilirim? Açıkta kalma durumum oalbilir mi?

Marmara İktisat şansınız %50
    Açıkta kalmanız bu listeye göre zor.
    Kuvvetli ihtimal İstanbul İktisat olarak gözüküyor.

Arkadaşlar.Şimdilik bu kadar.
    Saat 22.00'da foruma tekrar girmeye çalışacağım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: dodgebro

hocam ts.1- 412 16.000 ts.2-420 18.000 civarı. iyi bir üni de coğrafya tutma ihtimali var mı. Ve bi soru daha öğretmenlik mi bölüm mü daha avantaj lı ?

Öğretmenlik yapacaksanız öğretmenlik daha avantajlı elbette.
    Bölüm okursanız formasyonla uğraşmak zorunda kalırsınız.
    Ancak bölüm okursanız önünüzde oldukça geniş bir yelpaze söz konusu.

Bölüm olarak coğrafyadan 18 Mart üni. en yakın gözüküyor.

hocam çok teşekkür ederim verdiğiniz değerli bilgiler için ve şunu sormak istiyorum eğer ki bölüm okursam geniş yelpazesi için ve eğer ordan olabilceğim mesleklerden memnun kalmayıp öğretmen olmak istersem. Öğretmenlik okuyanlara göre dezavantajlarım ne olur. Onlara göre daha mı zor atanırım. Başka kötü yanı var mı. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: webmaster33

9 eylül iibf mi yoksa anadolu üniversitesi iibf mi? İkisi de Maliye İ.Ö.

Hocam yardımcı olurmusunuz?
  • hocam mf4- 44.600 sıralamam gazi makina(i.ö) geçen sene 41.100 ile kapatmış.gelme ihtimali nedir? birde dokuz eylül gemi makineleri işletme mühendisliği düşünüyorum buda 45000 ile kapatmış.dokuz eylülde bu bölümün eğitim dili ingilizce bu yüzden ercih etmek istiyorum,veya dokuz eylül makina mı yazmalıyım.yada anadoluda makina bölümü olarak kocaeli mi yoksa eskişehir osmangazi mi daha avantajlıdır? şimdiden teşekkür ederim.
  • Sıralamam YMF4 16806 .Bire İtü Makinayı yazacağım ama çok büyük ihtimal olmayacak çünkü 13600den almış geçen sene .2ye düşündüğüm ODTÜ İnşaat yada İtü İnşaat .Sizce hangisini yazmalıyım .Gönlüm İtü'den yana çünkü Makina ve İnşaat'ta İtü'nün daha iyi olduğu söyleniyor .Mühendisliklerde baya bi gerileme olacak diyorlar artan tıp kontenjanları ve yeni diş hekimlikleri açılmasında dolayı onuda yorumlarsanız sevinirim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7Ronaldo

quote:

quote:

quote:

quote:

ts1 puan türünde sıralamam 34707. İstediğim yerin geçen sene sıralamsı 28 bin. Bu sene gelme olasılığı nedir sizce ?

Birde 34 bin sıralama ile sizce kaç bin sıralamamın önünde ve arkasında tercih yapayım ?

27binden başlayın 50bine kadar yazın.
    Yalnız sırf puanı yüksek diye 30-32 aralığından meslek yazmayın.Mesleği sevecekseniz yazın,çünkü muhtemelen 30-32bin aralığında yerleşeceksiniz.
    6. veya 7. tercihiniz 34 bin civarı olacak şekilde ayarlayın.

Başarılar.

Aslında 15 binden başlayıp imkansız sayılabilicek yerleri tercih sıralamasının ilk 15 ine kadar doldurmayı düşünüyorum. 15 inden sonra yavaş yavaş gelebilicek yerleri yazmayı düşünüyorum bu şekilde bir tercih planı ne kadar doğrudur sizce?

Oldukça hayalperestlik olur.Yazmanda bir sakınca yok.
    Ama tercih sonuçları açıklanana kadar gereksiz strese girersin diye düşünüyorum.

Hocam son olarak 2 soru soracağım. Sözelciyim ve fazla meslek yok benimde kafamda 2 ya da 3 meslek var bu yüzde 10-15 tane arası tercih yapmayı düşünüyorum. Aslında istemediğim çokca yer geliyor ama yazmak istemiyorum bu şekilde 10-15 tane tercih yaparak bu sene yerleşme oranım nedir sence. Son tercih sırasına 39-40 binlik yeri yazarsam. (Sıralamam 34 bin.)

2. sorum istediğim yerlerden biri 28 bin sıralama ile kapatmış ve benim sıralamam 34 bin. buranın gelme olasılığı nedir sence bu sene ?

görmediniz sanırım?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ÇÖL KARTALI

hocam tm1 sıralamam 183k .9 eylül iktisat iö(127kdan almış) gelme olasılığı kaç?uludağ iktisat iö(geçen yıl 174kdan almış) gelme olasılığı kaçtır? şimdiden teşekkürler

9 Eylül %50
    Uludağ %80
    bunların altına 183k üstü 2-3 alternatif eklemeyi unutmayın.

Başarılar.

hocam istanbul iktisat iö(geçen sene 97k dan almış)gelme olasılığı kaç?marmara iktisat iö geçen sene (101k dan almış) gelme olasılığıları kaçtır?

ilginiz için teşekkür ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EfeoK

mf4 sıralamam 66bin akıllıca bi mühendislik tercihim ne olmalı nerede olmalo sizce ?

Kocaeli çevresindeki mühendislikleri düşünebilirsiniz.
    (İÖ) size uygunsa Kocaeli Makina değilse Sakarya Mak. 'da şansınızı deneyin.
    70-80 bin arası 3-4 bölüm ekleyerek yerleşme olasılığınızı yüksek tutun.

Başarılar

Yari yariya burslu fatih unisi bilgisayar ya da ee tavsiye edermisiniz?
  • hacettepe gıda mühendisliği nasıldır? İş alanı olsun ne iş yaptığı olsun , maaşı olsun hiçbir fikrim yok. Burda okuyanlar veya bilgisi olanlar biraz bahsederlerse sevinirim :)
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.