Şimdi Ara

ÖSYM problemleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
1.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ya gençler bu lanet ösym problemlerini halletmenin bir yolu yok mu geçen sene 10 tane çıktı 2 tane yapabildim mantığını bile kuramıyorum bazı soruların birde çözme garantisi de yok rahat 5 dakikamı yiyor normal denemelerde standart problemler çıkıyor matta onları yapıyorum ortalama netim 28-30 arası benim için yeterli ama YGS'de problemlerin gittiğini düşünürsek 20-21 net kalacak yok mu benim gibi olan sonradan düzelten bi yolunu bulan kafayı yemek üzereyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çözümlü problemlere bak krdşm YüzdeYüz ösym tipi problemler iyi diyorlar. Ya da klasik apotemi problemler. Apotemi umarım ygsye kadar çözümleri yükler yoksa o soruların mantığını anlayamadıkdan sonra zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: RebelShade -

Çözümlü problemlere bak krdşm YüzdeYüz ösym tipi problemler iyi diyorlar. Ya da klasik apotemi problemler. Apotemi umarım ygsye kadar çözümleri yükler yoksa o soruların mantığını anlayamadıkdan sonra zor

hocam karekök rutin olmayan problemleri duymuştum hiç inceleme imkanınız oldu mu birde çözümleri falan var mıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: bymaniacz

quote:

Çözümlü problemlere bak krdşm YüzdeYüz ösym tipi problemler iyi diyorlar. Ya da klasik apotemi problemler. Apotemi umarım ygsye kadar çözümleri yükler yoksa o soruların mantığını anlayamadıkdan sonra zor

hocam karekök rutin olmayan problemleri duymuştum hiç inceleme imkanınız oldu mu birde çözümleri falan var mıdır

Bende onu alacaktım tamamı çözümlü olduğundan dolayı ama ÖSYM sorularının bir tık üstündeymiş soruları forumdaki çoğu kişi öyle diyor.Ayrıca konu konu alt başlık yapmamışlar sanırım. Apotemi almak en mantıklısı çünkü adamlar detaylıca soruları anlatmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: bymaniacz

quote:

Bende var karekök rutin olmayan problemler.hepsi çözümlü ve geneli saglam sorular hocam.

• Problemleri yapamamızın tek nedeni eğitim düzeni. Beyin fonksiyonlarının çalışmasını durduran bir düzen var. Herkes bu düzene ayak uydurmak zorunda ne yazık ki.
  • hiç problem bılmıyordum bu sene 2 tane yaptım
  • sayı problemleri ve yaş neyse de işçi ve havuzda kafam duruyor sanki mantığı yokmuş gibi geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ElonMusk

Problemleri yapamamızın tek nedeni eğitim düzeni. Beyin fonksiyonlarının çalışmasını durduran bir düzen var. Herkes bu düzene ayak uydurmak zorunda ne yazık ki.

+1 cok haklı..

Liselerde cok sacma egitim veriliyor.
    Birçok kişi kursa özel derse gitmezse problem sorulardan haberi olmayacak ne yazikki..

• Hocam tek yolu bıkmadan ygs ye kadar problem sorusu çözmek.Sana şu şu yayını çöz diyemem.Başlangıç olarak sadece çözümlü çöz.Hemen başlar başlamaz da mucizevi bişey bekleme.Yavaş yavaş olucak ben de olduğu gibi.Ösym soruları ezberden çok kendi mantığını kurmaya yönelik.Bunu da çok test çözerek yapabilirsin.Mesela işçi havuzun bir formülü var.Onu zaten bilmen gerekiyor.Ama bazı sorularda sadece formül yetmiyo.O zaman da kendi mantığını kurucaksın.Gerekirse hız formülüyle çözeceksin.gibi gibi...

• üç dört beş yayınlarına bakabilirsin klasik problem soruların dışındayorum gerektiren güzel sorular da var. hem internette çözümleri de var
  • Bi tane yüzdeyuz yayıncılık OSYM tarzı çözümü soru bankası alin ve halletmeye çalısın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.