Şimdi Ara

FAHİŞ ZAM Oto yol ve köprülere yine zam geldi hayırlı olsun 15.08.2024 (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
1
Favori
3.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
41 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hadi bu da önceki zamlar gibi biraz indirim olsun bari :) şaka bi yana bunlara zam gelince feribotlara da geliyor aynı anda ya. Bu insanlar hiç gezmeyecek mi abi. Gezmeyi bıraktım mecbur anasına babasına akrabasına giderken mecburen bu köprü feribot kullanmayacak mı herkes mi zengin. Yola çıkan arabası olan herkes zengin anlamına mı geliyor anlamadım ki ya pes...

• Şuam Kayserideyim ve Kapıkuleye gitmek için 3-4 gün önce PTTye gittim, hesabıma göre 850TL civarı yetecekti.

Ankara-Niğde otoyolu
    Istanbul- Ankara arası
    KMO otoyolu
    YSS köprüsü
    Edirne Istanbul yolu

Cuma günü gittim 350 TL daha yatırdım. Yaklaşık 40% zam gelmiş dediler. Bakalım 1250 TL civarı bakiye yetecekmi 🤯

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benmisim -- 18 Ağustos 2024; 7:19:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tsfirtina kullanıcısına yanıt

IDO fırsatı kaçırmamış tabi, 700 tl en düşük feribot ücreti, saatine göre 900 tl yi buluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugarb -- 18 Ağustos 2024; 14:46:0 >
  • dnzcnkrdnz kullanıcısına yanıt

Son zamla beraber OsmanGazı ücreti 500 tl gibi bir rakam ,

ve yine de devlet arac başı 1100tl gibi ücret ödüyor

şirketlere ,

Ödediğimiz vergiler ,bize hızmet olarak geri dönecekti ,

ne yazık ki zam ve geçiş ücreti olarak döndü .

• Bir tane trol gelmemiş konuya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • adnansetek kullanıcısına yanıt
    Bir tane gelmemiş evet :)

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yol ve köprü yapmak için vergi topluyor; aynı bitirdiği yol ve köprülerden yine vergi topluyor.

• Dün avrasya tünelinden geçtim 156₺ kesmişler yazıklar olsun ya. İstanbula yeni taşındım her yerde yoldan para kesiliyor ne biçim şehir bu? Karadenizde koca koca tüneller var yollar bedava, istanbul resmen sömürülüyor.

• diğer ürünlerde zam olarak tekrar kapımızı çalacak

• Paul Klee kullanıcısına yanıt
    İstanbul' a yeni taşınmışsınız hoşgeldiniz tebrik ederim mi diyeyim yoksa geçmiş olsun mu bilemedim

• Geçen sene mtv 2.kez alındi.Herkes köpürdü,olur mu böyle şey,ben bu seneki vergimi ödedim neden tekrar ödeyeyim,yasalara aykiri,dava açıcam,ben ödemiyorum kardeşimler falan havalarda uçuştu.E noldu sonra?Herkes sessiz sedasız ödedi.Zamlar,vergiler bizim insanımiz için sadece dedikodu ve birbirine laf atma konuları

• dnzcnkrdnz kullanıcısına yanıt

Aynen 😀

• Oktroller oy toplamak için acmış konuyu galiba.Zam ve vergi konusu gülüp oynuyorlar.Aktroller ve oktroller dışinda kimse var mı forumda?

• Fatih KARAHAN kullanıcısına yanıt
    ödemezsen arabanı satamıyosun, muayeneye sokamıyosun ne yapsın millet

• Kendi memleketinde bile gezerken para ödüyorsun. Sonra diyorlar ki bu ülkeyi neden sevmiyorsun. Burası ülke değil tımarhane. İnsana yaşamayı , nefes almayı unutturdu.

• Asrın felaketini yaşadık. Önümüzde ki 10 yıl daha o devasa büyüklükte ki bölgeyi eskisinden daha iyi seviyeye çıkartabilmek için belli ki uğraşacağız. Herkes devlete bakıyor Devlet de gelir getirici kalemlerinden deprem vergilerini daha da arttırmalı ki çalışmalarını en iyi duruma getirebilmeli.
    Örnek; Ultra lüks yolları, köprüleri, tünelleri, boğaz su altı geçişlerini ekonomik, güvenli, çevreci ve hızlı diye kullananlar ve özellikle yapı-inşaat sektöründe ilim erbabı! olanlara ayrım gözetmeksizin rakamlar arttırılmalı.

Tekrar yazarsam asrın felaketini yaşamış bu devlet Eyt ile hukuk garabeti olduğunu düşündüğüm işe son vererek emekli olmak isteyen haklının hakkını teslim etmiştir. Alkışlıyorum.
    68 yaş değil 45 yaş. Dünyada eşi benzeri varmıdır bilmiyorum.

• ben ekonomistim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelir getirici kalemlerinden deprem vergilerini arttırmak

• Johnny Silverhand kullanıcısına yanıt
    Bunlar bilmez dimi hocam :)

• 10 liralık köprü/yola 100 lira ödeyip yaptırmak ,aradaki 90 lirayı yandaşlara dağıtmak için mükemmell bir yol.Tamamen yasal!!! Doğrudan bütçeden para aktaramıyorsan al sana çözüm.Ama ahlaksız.

25-30 yıl daha bu millet dolar+abd enflasyonuna bağlı bu paraları seve seve ödeyecek.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.