Şimdi Ara

Otomatik Şanzıman'ı Manuel'e Çevirmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
12
Cevap
1
Favori
41.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kafamda bir proje var,bazılarına imkansız gelebilir ama başka forumlardada yapanlar var bizzat görüştüm yüzyüze konuştum aracını bile kullandım.Şimdi elimde Opel Corsa C 2001 Elegance TAM OTOMATİK şanzımana sahip aracım var,otomatik şanzımanın bakımı vs'leri falana filan çok sıkıyor(zaten yaptırmıyorum )birde performans açısından düşündüğünde kafa kafaya olduğunu düşünenler var farkın olduğunu düşünenler var.Bende farkın olduğunu düşünen kişilerdenim.Çıkma parçacılara uğradım fiyat falan aldım kendi ustamıda götürdüm tabi,adam olur dedi ama ilerde sıkıntı yaşamamn için çok uğraşılması lazım dedi.Şimdi bazıları diyebilir nabıcaksın sat orjinalden manuel al diye.Doğru ama güvenemiyorum piyasaya en azından kendi aracım biliyorum(ilk sahibi değilim)ne olduğunu nesi olduğunu bunun için yenisini düşünmüyorum.Bu marka modele uygun şanzıman olarak bir tane buldum ama sizlerdende öneri bekliyorum,öneri,eleştirilerinizi bekliyorum.

En kritik soru bu yanıtını daha bulmuş değilim.
    -Bu model araclarda Motor Beyninde otomatik ve manuel'i ayıran bir çip varmış acaba bu doğrumu?doğruysa bu çip deakfit edilebilir mi? yoksa yeni bir manuel beyni mi almam gerekicek?aracımın beyni daha önce işlem gördü.satan şerefisz sorun yok diye sattı ama ilk 1 yılda çekmediğim sıkıntı kalmadı.Ama yaptırdım şuan kullanıyorum en ufakta şikayetim yok

• Yapay Zekanın Yanıtı

Otomatik Şanzıman'ı Manuel'e Çevirmek: Bilmeniz Gerekenler

Otomatik arabaların rahatlığı tartışılmazken, bazı sürücüler manuel şanzımanların sağladığı kontrol ve performans hissini tercih ederler. Otomatik vitesli aracınızı manuele çevirmek, hem teknik hem de finansal açıdan önemli bir karar gerektirir.

Otomatik Araç Manuele Çevirilir Mi?

Evet, otomatik araçlar manuele çevrilebilir, ancak bu karmaşık ve zahmetli bir süreçtir. Vites kutusu, debriyaj ve vites kolu gibi önemli bileşenlerin değiştirilmesi gerekir.

Otomatik Vitesi Manuele Çevirme Maliyeti

Otomatik vitesi manuele çevirme maliyeti, aracın modeline, markasına ve gerekli işçilik miktarına bağlı olarak değişir. Ortalama olarak, bu dönüşüm birkaç bin dolar ile on binlerce dolar arasında tutabilir.

Otomatik Şanzıman Manuele Çevirme Süreci

Otomatik şanzımanı manuele çevirme süreci şu adımları içerir:

• Vites kutusunun çıkarılması
    • Debriyaj ve vites kolunun takılması
    • Şanzıman bağlantısının yapılması
    • Fren ve gaz pedalının ayarlanması
    • Bilgisayar yazılımının güncellenmesi

Otomatik Aracı Manuele Çevirme Avantajları

• Gelişmiş kontrol ve hassasiyet
    • Yakıt verimliliğinde potansiyel artış
    • Daha sürükleyici bir sürüş deneyimi

Otomatikten Manuele Çevirme Dezavantajları

• Yüksek dönüşüm maliyeti
    • Manuel şanzıman sürüş becerisi gerektirir
    • Trafik sıkışıklığında yapılan sürüşleri zorlaştırabilir

Eğer manuel şanzımanlı bir araç sürme konusunda deneyimli değilseniz veya dönüşüm maliyetlerini karşılayamıyorsanız, otomatik vitesli aracınızı manuele çevirmek sizin için uygun olmayabilir. Bu kararı vermeden önce potansiyel maliyetleri, faydaları ve dezavantajları dikkatlice değerlendirmelisiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • satın yenisini alın daha kolay..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda-tt -- 1 Haziran 2021; 22:40:37 >
  • Satip manuelini almak daha mantikli olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne uğraşacan sat manuel al, sonra otomatik bozması diye satamıyıcan arabanı
  • küçük otomatik araçların satışı kolaydır. Satıp yapacağınız masrafları da ekleyerek manuel araç almak daha kabul edilebilir.
  • Mümkündür maliyeti ise işini bilirsen ve sanayii ortamında ahbapların varsa işçilik dahil 2 bin lirayı geçmez lakin altındaki araç için değmez.

Satıp manuelini alman daha mantıklı.
  • DSG taktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomassee

DSG taktır

Yada direk git mecliste herkese küfür et,ikisinde de başa bela almış oluyorsun.
  • miniks tuning garajı vardı, lagunalarını çevirmişlerdi.

34 MNK 84.

bir araştırın isterseniz.
  • Eski Lagunaların otomatikleri çok problemli olduğundan manuel vitese geçirirlerdi. İmkansız değil yani. Tabi aracın manuel versiyonundaki şanzımanı kullanırsak.
  • hocam merhaba
    benimde otomatikten manuele dönmüş bi aracım var
    muayneden sonra çevrilmiş
    6 ay sonra tekrar muayne olacak
    göstergeler falanda değişmiş, ruhsatta da otomatik gibi bi ibare yok
    tüvtürk yinede anliyor diyolar
    sizin bilginiz varmı muayne konusunda?
  • Şuanda geçmiyor. Bi bmw ye yaptık elimizde patladı. Çünkü model de ia yazıyor. sadece i olaydı sıkıntı yoktu. Ama iA olunca bu araç orjinalde otomatik dediler ve bir sürü prosedurden bahsedip geri döndürdüler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.