Şimdi Ara

Otomotiv mühendisliği okuyan? Veya düşünen?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
2
Favori
96.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Otomotiv mühendisliği sizce nasıl bir bölüm?Tercih edilmeli mi?

Hangi üniversitelerde var?İnternette geniş kapsamlı bilgiler yok...Eğer aranızda okuyan varsa bi kaç sorum olacak...

• valla bi ara ben de düşündüm ama sonra mühendislik değil de tasarım istediğimi bildiğim için bana uymayacağını farkettim.. benim bildiğim türkiyede tek yerde var.. O da hacettepe .. malesef bu kadarcık bi bilgim var umarım az da olsa yardımcı olurum
  • Sanirim Uludag Universitesinde acilacak ama emin degilim
  • tıp kadar puan istiyor, o puanla zaten hangi bölüme girsen işsiz kalmassın
  • quote:

Orijinalden alıntı: _drmxmyt

tıp kadar puan istiyor, o puanla zaten hangi bölüme girsen işsiz kalmassın

Tıp kadar puanı sadece Hacettepe'de istiyor.Benim bildiğim Uludağ ve Karabükte de yeni açılacağı ama nasıl olduğu hakkında bilgim yok pek...
  • Hacettepe'deki bölüm Mercedes desteği ile kuruldu. Ülkemizde lisans veren ilk bölüm olarak tarihe geçti. Ondan önceyse Boğaziçi yüksek lisans programına sahipti bu konuda ki hala devam etmekte. Hacettepe daha mezun vermedi sanırsam ya da yeni yeni mezun vermeye başlıyor. İş sıkıntısı çekeceklerini pek sanmıyorum. Aksaray Mercedes fabrikasında çalışabilirler. Girişte aylık 3000 tl ile işe başlıyormuşsun. Ama birr yılda 12 kez değil 16 kez maaş alıyorsun. Fabrikanın kendine ait lojmanları var. Bu meslek grubu yurtdışında da rahatça iş bulabiliyorlar. İngiltere yıllık 60,000 ile 80,000 pounda çalışmak mümkün. Makine öğrencileri de master ile otomotiv mühendisi olabiliyor.
  • Otomotiv mühendisliği=makine mühendisliği.

Bazı üniversitelerde makine müh. okuyup,otomotiv üzerine kendinizi geliştirebiliyorsunuz,bunlar kısa yoldan yapıyor işte.
  • Sadece Ankara Hacattepede var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Edepsiz

Hacettepe'deki bölüm Mercedes desteği ile kuruldu. Ülkemizde lisans veren ilk bölüm olarak tarihe geçti. Ondan önceyse Boğaziçi yüksek lisans programına sahipti bu konuda ki hala devam etmekte. Hacettepe daha mezun vermedi sanırsam ya da yeni yeni mezun vermeye başlıyor. İş sıkıntısı çekeceklerini pek sanmıyorum. Aksaray Mercedes fabrikasında çalışabilirler. Girişte aylık 3000 tl ile işe başlıyormuşsun. Ama birr yılda 12 kez değil 16 kez maaş alıyorsun. Fabrikanın kendine ait lojmanları var. Bu meslek grubu yurtdışında da rahatça iş bulabiliyorlar. İngiltere yıllık 60,000 ile 80,000 pounda çalışmak mümkün. Makine öğrencileri de master ile otomotiv mühendisi olabiliyor.

Başka hangi üniversitelerde var peki onlar hakkında da bilgi verebilir misin?

• Resmi olarak şu an Hacettepe'ye ek olarak Çukurova üniversitesi gözüküyor. Bunlar elbette lisans programı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Otomotiv mühendisliği=makine mühendisliği.

Bazı üniversitelerde makine müh. okuyup,otomotiv üzerine kendinizi geliştirebiliyorsunuz,bunlar kısa yoldan yapıyor işte.

• çukurova temsa desteği ile kuruldu ayrıca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çakaLcık

quote:

Orijinalden alıntı: deserthawk

Otomotiv mühendisliği=makine mühendisliği.

Ekstradan okumak yerine normal istediğimiz mühendisliği okumayı tercih ederim ama...
  • ben hacettepe otomotivi kazandım. var mı baska dh'de tanışalım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ultradanali

ben hacettepe otomotivi kazandım. var mı baska dh'de tanışalım..

tebrikler hayırlı olsun
  • bende bu sene marmara otomotiv öğretmenliğindeyim ama otomotiv mühendisliğine geçmeyi planlıyorum.. yapmaya çalışıcaz bakalm ne olucak :-)
  • Türkiyede Hacettepe,Çukurova, Karabük ve vakıf üniversitesi olan atılım üniversitesinde var..

2009 yılı itibariyle
    taban puanları
    Hacettepe -348
    Çukuroca -338
    Karabük -318
    Atılım -314 (Burslu)

Hacettepe de bölüm 6 yılmış(2+4),

Hem İngilizce Hem Almanca muafiyet sınavına giriliyormuş, Geçemeyenler 1 yıl ingilizce hazırlık, 1 yılda Almanca hazırlık okuyorlarmış,

Derslereride almanca, ingilizce karışık anlatıyorlardır heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cefucsa -- 8 Ekim 2009; 4:57:18 >
  • süper bi bölüm ve meslek dünyanın her yerinde diploman geçer çünkü özel sektör sadece iyi bir kariyere bakar almanca ingilizce beni korkutacak diller değil bence sizide korkutmamalı bilakis şevklendirmeli düşünenle bizzat irtibata geçebilirim bende girmek istiyorum ve çalışmalarımı o yönde yapıyorum herkese başarılar
  • Türkiyede çok fazla iş imkanı yok ancak yurtdışı imkanları iyi olabilir.
  • kuzenim girecekti babası izin vermemişti şehir dışındaokutamam diye o zaman o sene yeni açılıyordu
    ilk 5 yıldaki mezunlarınamı ne mercedeste iş veriyolardı
    yüksektir puanı hacettepede

Çukurovada var ilk 19 binden almış 2009da
    karabükte var ilk 44 binden almış 2009da
    atılım üni(vakıf) de var bide
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.