Şimdi Ara

Özel üniversiteden başka bir özel üniversiteye geçiş yapmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
28.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şuanda özel bir üniversitede eğitim görmekteyim başlayalı henüz çok az bir zaman oldu yurtta kalıyorum ve şuanda hiç mutlu değilim artık çok psikolojim bozulmaya başladı hani derler ya işte dalgasına şehir dışı sıkıntı ailenin yanı en iyisi gerçekten çok doğruymuş değerini bilemedim.Yurt ortamı falan hiç iyi değil zaten herhangi download yapamıyorsun hiçbir online oyuna girmiyor browser üzerindende oyun oynanmıyor ve vakit hiç geçmiyor bunları bir kenara atınca dediğim gibi çok mutsuzum.Belki yapımdan dolayıdır.

Size sormak istediğim soru şuan hazırlık eğitimi görmeye başladım bu geçiş yapmak için hazırlık hariç en az 1 yıl okumuş olmak gerekiyormuş diye duydum nedir bunun doğrusu en kısa ne zaman yıl kaybetmeden geçerim hazırlık sınıfını geçersem sınav sonucunda bu yıl sonu geçiş yapabilirmiyim cevaplar için şimdiden çok teşekkürler.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Özel Üniversiteden Özel Üniversiteye Yatay Geçiş: Bilmen Gereken Her Şey

Özelden Özele Yatay Geçiş

Özel bir üniversiteden başka bir özel üniversiteye yatay geçiş yapmak, akademik yolculuğunda bir değişiklik arayan öğrenciler için yaygın bir seçenektir. Bu süreç, "özelden özele yatay geçiş" veya "özel üniversiteler arası yatay geçiş" olarak bilinir.

Özel Üniversiteden Özel Üniversiteye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Özel üniversiteden özel üniversiteye yatay geçiş için izlenecek adımlar şunlardır:

• Hedef Üniversiteyi Belirle: Geçiş yapmak istediğin özel üniversiteyi araştır ve kabul kriterlerini öğren.
    • Başvuru Yap: Çoğu özel üniversite, yatay geçiş başvuruları için çevrimiçi bir portal sağlar. Gereken belgeleri topla ve başvuru formunu doldur.
    • Not Ortalaması ve Transcript: Geçerli not ortalaman ve akademik transkriptin, kabul için önemli faktörlerdir.
    • Ders Eşleştirme: Almış olduğun derslerin, hedef üniversitenin müfredatıyla uyumlu olup olmadığını kontrol et.
    • Kabul Kararı: Üniversiteler yatay geçiş başvurularını değerlendirir ve kabul kararlarını verir.

Özel Üniversiteden Başka Bir Üniversiteye Geçiş

Özel üniversiteden başka bir özel üniversiteye geçiş, öğrencilerin akademik hedeflerine daha uygun bir kurum bulmalarına olanak tanır. Bu geçiş, uzmanlık alanını değiştirmek, daha iyi olanaklardan faydalanmak veya kişisel nedenlerle yapılabilir.

Özel Üniversiteden Özel Üniversiteye Geçiş Yapmanın Faydaları

Özel üniversiteden özel üniversiteye yatay geçişin birçok faydası vardır, bunlar şunları içerir:

• Akademik hedeflerine daha uygun bir kurum bulma
    • Daha iyi olanaklardan ve kaynaklardan yararlanma
    • Kariyer yolunu değiştirme
    • Kişisel nedenlerle bir değişiklik yapma

Sonuç

Özel üniversiteden özel üniversiteye yatay geçiş, akademik yolculuğunda değişiklik arayan öğrenciler için değerli bir seçenektir. Hedef üniversiteyi araştırmak, başvuru gereksinimlerini karşılamak ve kabul koşullarını yerine getirmek, başarılı bir yatay geçiş için çok önemlidir. Özel üniversiteler arası yatay geçiş, öğrencilere hedeflerine ulaşmaları ve geleceklerini şekillendirmeleri için fırsatlar sunar.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • hazırlık harici 1 yıl okuman lazım yani 1.sınıfı bitirmen lazım.
    hangi okul?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi escober12 -- 24 Eylül 2013; 20:57:06 >
  • escober12 kullanıcısına yanıt
    Başkent üniversitesi hocam.
  • 1. sınıfı bitirdiğinde yazın yatay geçiş yapabilirsin. 2 nin üstünde tutmaya bak ortalamanı. özel üniversiteye geçmek kolay.
  • Sadece Medipol mu yapıyor bunu bilmiyorum ama belki işine yarayabilir.

2013-2014 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILINDA MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ YOLUYLA ÖĞRENCİ KABULÜ YAPILACAKTIR

EK MADDE 1 – (1) Öğrencinin kayıt olduğu yıldaki merkezi yerleştirme puanı, geçmek istediği üniversitenin diploma programının girdiği yıldaki taban puanına eşit veya yüksek olması durumunda, hazırlık sınıfı da dahil olmak üzere yatay geçiş için eğitim öğretim döneminin başlamasından itibaren en geç bir ay içinde başvuru yapabilir ve bu durumdaki adayların başvuruları yükseköğretim kurumlarının ilgili kurulları tarafından değerlendirilerek ilgili yıl için söz konusu diploma programının ÖSYM Kılavuzunda öngörülen öğrenci kontenjanının %10’unu geçmemek şartıyla yatay geçişleri kabul edilir. Başvurunun kontenjandan fazla olduğu durumlarda ÖSYS puanı en yüksek adaydan başlanarak sıralanarak kontenjan kadar adayın yatay geçişi kabul edilir.

BAŞVURU TARİHİ : 1 - 21 EKİM 2013

SONUÇ / KAYIT TARİHİ : 23-24 EKİM 2013
    http://www.medipol.edu.tr/Duyurular/6/Ogrenci-Isleri-Duyurulari/700/2013-2014-EGITIM--OGRETIM-YILINDA---MERKEZI-YERLESTIRME-PUANINA-GORE--YATAY-GECIS-YOLUYLA-OGRENCI-KABULU-YAPILACAKTIR.aspx

• hangi okuldasın?

bu arada internet olayını sağlam ve ücretli bir vpn alarak çözebilirsin. Ben öyle çözdüm en azından...
  • Şuan bedava vpn buldum arada sıkıntı çıkartıyor lolde falan kesilmeler oluyor fakat kullanıyorum.30mbit 10mbite indi full hd videolarda vs sorun olmuyor bakalım bu şekilde gittiği kadar devam edicem.
    Okul:Başkent Üni
  • Biraz sabret daha yeni başladı okullar. İlk yılını bitir en azından. El bebek gül bebek büyümenin etkilerini yaşamaktasınız. 1 yıl sonra ayrılmak istemeyeceksin. Kendine VINN filan al internet sorununu da çözersin sıkıntı kalmaz. Arkadaş edin dışarda takıl. :)

Not: Para var huzur var :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: CreedDain

Başkent üniversitesi hocam.

Bende Başkentteyim =) bölümün ne ?
  • Psikoloji senin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CreedDain

Psikoloji senin?

Makine mühendisliği
  • 1 yıl hazırlık 1 yıl da fakülte okuyunca zaten o zamana kadar alışırsın okula
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.