Şimdi Ara

Ötv muafiyetli araç önerisi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu tip konulardan epey var biliyorum. Ama kararsızlığın dibindeyim. Malum ötv muafiyetinden araç bakıyorum. Otomatik vites olmazsa olmaz. Daha önce ötv muafiyeti ile 2011 yılınca renault fluence privilige 1.5dci edc almıştım. 5 yıl boyunca sorunsuz bindik ve hala memnunuz. Şu anda 55.000 km de. Araçtan memnun olmamız sebebiyle eşime de 2. el 2011 megane privilige 1.5 dci edc aldık. Ancak yine de değişiklik yapmak istiyoruz. İndirimsiz hali ile 100k-150k arası bir araç bakıyorum. Dizelini alabildiğim aracın benzinlisini pek düşünmüyorum. Kapalı garajım var fluence neredeyse tam sığıyor. Biraz daha uzun araçlar sığmayabilir. 5 yıl binmeye mecbur kalınca insan uzun vadeli düşünmek zorunda kalıyor. D sınıfı veya SUV düşünüyorum. Amacım seçenekleri azaltıp araçları 1-2 günlük kiralamak. Önceliğimiz konfor ve yalıtım. 2. olarak iç mekan genişliği ve birazda performans. Aklımdaki modeller ve incelediğim kadarıyla düşüncelerim ise şöyle:

1. Grup 150 K civarı şunlar var:
    Mercedes E180 elite: Malum sitede 0 Km 2015 model minimum 158k civarı mevcut. En çok istediğim araç bu... Limitlerimi aşmam lazım...
    BMW 320ied: Bu aracın fiyatı çok oynak. İthal olanların fiyatı biraz uygun. Muhtemelen dolu bir araç alamam. 520i ve 316i düşünmüyorum.
    Mercedes C180: C200 dizel aslında bana en uygun araç ancak fiyat olarak beni aşıyor. Mecburen benzinliye bakıyorum.
    Yeni A4 1.4tfsi: Araç hakkında hiçbir fikrim yok. Canlı canlı görmedim bile.
    Bunlar limitlerimi biraz aşıyor.

2. Grup 130K civarı:
    Volvo S60: Dizeline ulaşabileceğim bir araç. Advance paketli 130k civarı.
    Passat : 1.6 tdi dsg comfortline fiyatı 130K bandına yaklaştığından en az düşündüğüm araç bu. Doğuş ve DSG tehdidi gözümü korkutuyor.
    Nissan Xtrail: 1.6dci cvt arkadaşım kullanıyor. Konfor ve iç mekan güzel. Ama performans yok.
    Tabi bu üçüne bu paraları verince limitleri aşıp üsttekileri alasım geliyor.

3. Grup 100K civarı:
    Yeni Mondeo: Dizelde otomatik yok. Mecburen 1.5 benzinli otomatik. Çok konforlu olduğu söyleniyor.
    İnsignia: En çok istediğim 2. araç. Çıktığı günden beri bence bir çok rakibinden yakışıklı. 19 inç jantlarla bayılıyorum. Fiyatı en makul olanı. Cosmo Dizeli 100K+ Benzinli 1.6 sidi oto. 85K+ civarı neredeyse c segmenti fiyatı var.

Kararsızlığın dibindeyim. Arabayı aldıktan sonra yürütürken mali zorluk çekmek istemiyorum. Gerekçeli fikirleriniz benim için önemli. Şu anda aslında mondeo ve insignia arasındayım. Talismanı beklesem mi?

• Hocam fluence tam sigiyorsa boyut olarak net bir rakam bilmiyorum ancak d sinifi araclar biraz zor olmaz mi garaja? Sorunuza gelecek olursak talismani tip olarak cok begendim renault kadjarla guzel bir is yapti talismanda da bunun esintileri var. Insignia ise 1.6 dizel otomatik cosmoya 2 adet opsiyonla cok cok guzel bir arac elde edebilirsiniz. Bir passat sahibi olarak dizel otomatikler bence gereksiz pahali geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi timmydncn -- 17 Ocak 2016; 18:13:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yine 5 yıl sonra satacağına göre 5 yıl sorun çıkarmaması gerekiyor, hep d sınıfı araçlar bakmışsın, fluence zor sığan garaja bu araçlarla nasıl olacak o iş, talismanı bekleme bence, mondeo ile insignia arasından 5 yıl sonra hangisini daha rahat satarsın ona göre karar ver derim
  • Hocam boyut olarak uzundur ama superb düşün derim ben kesinlikle full 1.6 dizel i 130 civarı ama o fiyata alacağın herhangi bir Mercedes BMW den çok daha özelliklere sahip

• İnsignia yakın zamanda kasası değişecek diyorlardı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Epeydir yazisilmamis. Ne aldiginizi ve otv li ve otvsiz fiyatini paylasabilirmisiniz. Sanirsam 2015 model aldiniz. Cevabinizi pm de atabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stornado

Epeydir yazisilmamis. Ne aldiginizi ve otv li ve otvsiz fiyatini paylasabilirmisiniz. Sanirsam 2015 model aldiniz. Cevabinizi pm de atabilirsiniz.

Evet bilgilendirirmisiniz ötv çıkarmak için 1.45le çarpıyorum doğrumu

• Aldıktan sonra mercedes alın. Alırken yarı fiyatına alıyorsunuz 5 yıl sonra piyasa fiyatında satıyorsunuz siz bu işş ticarete döndürmüşsünüz

• quote:

Orijinalden alıntı: EmreGLC

Aldıktan sonra mercedes alın. Alırken yarı fiyatına alıyorsunuz 5 yıl sonra piyasa fiyatında satıyorsunuz siz bu işş ticarete döndürmüşsünüz

Sen ne saçmaliyosun. Hayatin boyunca engelli birini tasimayi birak 1 kez bile yardim etmemissindir. Umarim tasimak zorunda kaldigin bir yakinin olmaz. Sirf senin gibi hased insanlarla muhattab olmamak icin Otv indimini kullanmadan arac alicagim. Ama engelli yakinimi yinede ben tasiyacagim. Devlet ve sizde zengin olacaksiniz.

• Bemce arac icin gorusmeye gittiginizde bakim fiyatlari hakkinda detayli bilgi alin.

E180 gibi bir arac icin yilda
    3000 bakim
    2000 kasko
    1000 trafik
    vs 5 yilda 30 40 bin tl masraf edebilirsiniz.
    bunlari detayli ogrenin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaygerya -- 27 Mart 2016; 10:52:42 >
  • Isı ticarete doktun diyene sorarım
    15 yıl kimseye baktin mi? Altından bezi aldinmi 3 kardeş olup yıllık izinlerini birbirinize gore ayarladiniz mi ? Hiç ambulans aradiniz mi hastaneye gitmek getirmek için hiç başka birinin etek trasini yaptın mı bu kişi babansa her gün onunla ilgili istatistik tuttunmu ne kadar idrar yaptı hiç babandan bir şey öğreneceğini zamanı babani yatarken görmek nasıl oluyor biliyormusun
    Evet iş ticarete döndü devlet engelli vatandaşa yakınları baksın diye teşvik ediyor ticari olarak düşün
    30 tane engelli vatandaş barındıran yurt kurdu
    3 vardiya her vardiya
    4 hemşire
    3 temizlikçi
    En az 2 Doktor
    1 şoför ambulans için 2 personel
    Aylık sarf gider kira elektrik su doğalgaz SGK vs vs
    Ayrıca 1 mudur 2 mdr yardımcısı
    Ticari olarak devlet engellinin sarf malzemesini aylık 750 TL (gelirini gore her aileye yok ) maaş 5 yılda bir ÖTV siz araba evet devlet ticarete döktü ve karlı
    Allah hakkımızda HAYİRLİSİNİ NASİP ETSİN

• Hocam bizde aynı durumdayız Passat 1.4Tsı Comfortline manuel 94 ten 64 e iniyor, Mercedes c180 style sunrooflu 137 den mi ne 94 e iniyo

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.