Şimdi Ara

Oyun bilgisayarı için yardım.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Forumda bir çok konuyu gezdim bir oyun bilgisayarı toplamak istiyorum, başka bir arkadaşımla bir fikir edindik ama ben burada sizlerinde bir fikrini edinmek istiyorum,

Amd Fx6300
    Asus M5A97 R2.0
    Asus HD7850 2 Gb 256 bıt
    4 gb gskıll ram 1600 mhz
    Corsair 200R kasa
    500 gb Toshiba hdd

Bu şekil bir toplama bilgisayar, CS:GO başta olmak üzere bana ne kadar iyi bir performans verir, hem oyun hemde photoshop kullanımı için kullanılacak bazende film vs vs? Fikirlerinizi alabilirmiyim.
    Teşekkür ederim şimdiden...

edit: Fiyat aralıgı 1500 & 1700 tl arası olabilir büyük ihtimalle, fazla aşırıya kacabilecegimi zannetmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suns3t -- 24 Ocak 2015; 1:19:34 >

• hocam ekran kartı olarak r7 265 veya r9 270 tercih etmeniz daha iyi olur. seçtiğiniz kasa 550w psulu olan model büyük ihtimalle. anakart olarak o işlemci ile daha stabil oc yapabileceğiniz gigabyte 970 ud3p veya msi gaming 970 alırsanız daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi testerenecmi -- 24 Ocak 2015; 1:12:57 >
  • Evet Kasa 550w olucak büyük ihtimalle en azı, 500w.
    Ekran kartı için ise, daha önceden parcaları yazdıgım bir txt belgem vardı orada asus r9 270'i not almıştım bununla da değiştirebilirim gerekirse.
  • Flood gibi olmasında,

970 serilerinden hangisini önerirsiniz, msi 970A-G43 veya msi 970A-G46.
    Bu arada şu oc teriminin tam olarak anlamını bildigimi söyliyemem o konulara pek hakim değilim ben, nasıl yapıldıgını da bilmiyorum kusura bakma :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: suns3t

Flood gibi olmasında,

970 serilerinden hangisini önerirsiniz, msi 970A-G43 veya msi 970A-G46.
    Bu arada şu oc teriminin tam olarak anlamını bildigimi söyliyemem o konulara pek hakim değilim ben, nasıl yapıldıgını da bilmiyorum kusura bakma :)

hocam eğer oc(overclock) yapmayı düşünüyorsanız gigabyte 970-ud3p veya msi gaming 970. oc yapmayacağım diyorsanız msi 970-g46 hem de fiyat olarak uygun.
  • Yok ya, ilk etapta yeni alacagım birşeyi 2. bir işlem yapıp ömrünün uzatılmasına karşıyım biraz kullanıyım bi hele nedir ne değildir daha sonra Allah kerim derim durumlara göre yaparım, ama oc hemen yapmam yani.
  • Kasa olarak onun yerine Corsair Spec 02 alın.Anakart olarak aşıri oc düşünmüyorsan 970A-G43 alın.Geri kalan parayıda ekran kartına yatırinız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tam emin değilim ama şuan ki kararım Anakart, msi970a g46 olur ve ekran kartı olarak r9 serisinden sececegim. Bunun haricinde bir kaç sorum olacak, FPS türü oyunlar İşlemciyemi bakar daha çok yoksa ekran kartınamı. Sanırım Ekran kartının üst/iyi bir düzeyde olması gerek diye biliyorum grafik performansı saglayacagı için. Ayrıca 2. Sorum;

Şuan kullandıgım hemen hemen 10 yıllık pc'm şudur;
    (görüntü internet'den)

Ben sadece Güç kaynagı alsam, alacagım parcaları bunun içine yerleştirmede bi sorun cıkarmı acaba?
    Hem paradan kısmak amacıyla, ölcülerini isterseniz ölcüp verebilirim, yada hiç gerek yok mu dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suns3t -- 14 Ağustos 2020; 1:48:45 >
  • suns3t S kullanıcısına yanıt
    Oyunlarda FPS öncelikle ekran kartına bakar
    Kasanın ekran kartı geleceği yeri ölçün en az 29cm e ihtiyacınız var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burada arkadaş oyun olarak cs:go belirtmiş.Cs go shader tabanlı oyun olduğu için işlemciye daha çok yüklenir.Hem ucuz hem performanslı olan Amd bir işlemciyle maddi anlamda zorlanmadan güzel bir işlemci alabilirsin.Ayrıca günlük film,sörf,müzik gibi işlemlerini de yapabilirsin.Ama farklı oyunlar da oynayacaksan ekran kartını iyi bir model seçmen daha iyi olabilir.
    ++Kasa olarak internette kasa alırken vga derinlikleri yazar.Yani ekran kartını takmak için sana kalan alan yazar.Alacağın ekran kartının ölçüleriyle uyuşan bir kasa alabilirsin.(Kasa çeşitleri mevcuttur internette atx vs vs..)
    ++ Anakart olarak overclock(yani oc) yapmayı düşünmediğin için msi-970a g46 işini görebilir.
    ++ Harddisk olarak 7200 rpm 64 mb cache 1tb bir harddisk işinizi görecektir.(Benim önerim western digital)
    ++Ram olarak ddr3 1600 yada 1866 işinizi görecektir.(cl9 yada cl10 gecikmeli)
    ++Ekran kartı olarak hd serisi yerine revize edilmiş r serisi (r9 serisi tavsiye ederim) almanız sizin için daha ileriye yönelik olur.
    ++Güç kaynağı için 550-600 watt 80+ bir güç kaynağı işinizi görecektir.
    ++Bu yazdıklarım düşük bütçeli bir oyun kasası içindir.(Hem günlük işleri yapıp hemde oyun oynayabilmek için)
    ++Bütçenizi tam bilmediğim için bu kadarını yazmakla yetindim.Bunlar giriş seviyesi bir oyun bilgisayarı için idealdir.
    ++Hatam olduysa lütfen düzeltin.(Elimden geldiğince açıklamaya çalıştım.)

• quote:

Tam emin değilim ama şuan ki kararım Anakart, msi970a g46 olur ve ekran kartı olarak r9 serisinden sececegim. Bunun haricinde bir kaç sorum olacak, FPS türü oyunlar İşlemciyemi bakar daha çok yoksa ekran kartınamı. Sanırım Ekran kartının üst/iyi bir düzeyde olması gerek diye biliyorum grafik performansı saglayacagı için. Ayrıca 2. Sorum;

Şuan kullandıgım hemen hemen 10 yıllık pc'm şudur;
     Oyun bilgisayarı için yardım.

(görüntü internet'den)

Ben sadece Güç kaynagı alsam, alacagım parcaları bunun içine yerleştirmede bi sorun cıkarmı acaba?
    Hem paradan kısmak amacıyla, ölcülerini isterseniz ölcüp verebilirim, yada hiç gerek yok mu dersiniz?

Vay anasını be Beko bile Pc satmış zamanında

Çok yoğun ve karmaşık grafik hesaplamaların altından ekran kartın kalkar.Ne kadar iyi ise o kadar performans alacağın kesin :) Tabiki uyumlu ve darboğazsız çalışacağı işlemci seçmen de gerekir.

Son soruna gelelim , benimle aynı sistemi kullanıp farklı kasayı kullanan arkadaşlar zaman zaman şundan yakınıyorlar ;

-Sistemimiz aynı fakat benimki hep fazla ısınıyor , boşta bile !
    -Kasam karmakarışık sendeki düzenli görünüyor Allah Allah ?

gibi...

10 senelik bir kasa sana bu bahsettiğim standartları sunmaz , yani iş parçaları seçip pespaye bir kasa içine koymakla bitmiyor

İyi , hava alan geniş bir kasa her zaman yararına olur eğer miniItx hevesin yoksa.Kullanırkende , upgrade edeceğin zamanda...

Seçtiğin termal macunada dikkat et , kısa vadede değil ama bir zaman sonra kalitesiz bir macun sana "çektirebilir." 20-30 liraya "50 liralık fanın içinde bedava gelmeyen" haricen alınan kaliteli bir macun da al yüksek frekansta çalışacak işlemci alacaksan , herhangi bir işlemci için de alabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Provisioner

Seçtiğin termal macunada dikkat et , kısa vadede değil ama bir zaman sonra kalitesiz bir macun sana "çektirebilir." 20-30 liraya "50 liralık fanın içinde bedava gelmeyen" haricen alınan kaliteli bir macun da al yüksek frekansta çalışacak işlemci alacaksan , herhangi bir işlemci için de alabilirsin.

Eheh :) Sagolsun zamanında babamız ders çalışıcaz diye aldırmıştık gecen konusu olduda öyle söylemişti, ders calışıcaktın diye :)..
    Ekran kartı ile hem fikiriz bende ne kadar performans iyi olsun istiyorsam, E.Kartının yüksek olması gerektigini biliyorum, Kasa olayı aklımda bi soru işaretiydi sadece cünkü bu bilgisayarı satsam belki 200 250 tl bile etmicek onun için en azından kasasını değerlendiriyim demiştim ama onada gerek yok ileride sıkıntı cekmemek için.
    Macun icin bildigin bi önerin varmı.

• quote:

quote:

Eheh :) Sagolsun zamanında babamız ders çalışıcaz diye aldırmıştık gecen konusu olduda öyle söylemişti, ders calışıcaktın diye :)..
    Ekran kartı ile hem fikiriz bende ne kadar performans iyi olsun istiyorsam, E.Kartının yüksek olması gerektigini biliyorum, Kasa olayı aklımda bi soru işaretiydi sadece cünkü bu bilgisayarı satsam belki 200 250 tl bile etmicek onun için en azından kasasını değerlendiriyim demiştim ama onada gerek yok ileride sıkıntı cekmemek için.

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2159

Bende kullanıyorum ,gayet memnunum 3.5gr lık tüpe 27-30 Lira verilirmi ? Verilir abi 500 liralık işlemcinin soğutulmasına katkı sağlayacaksa 50 lirada verilebilir :) Ben 700 lira işlemciye verdim açıkcası beleş macunu sürmeye gönlüm el vermedi Bu yüzden aldım sonuc olarak performansı çok iyi.

Eğer intel işlemci alacaksanız ve uzun bir süre stok fan kullanacaksanız fan tabanı macunlu şekilde geliyor.Gerek olmayabilir haricen soğutucu alacaksanız patlatın bi Nt-H1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisioner -- 25 Ocak 2015; 2:48:24 >

• quote:

quote:

quote:

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2159

Bende kullanıyorum ,gayet memnunum 3.5G lık tüpe 27-30 Lira verilirmi ? Verilir abi 500 liralık işlemcinin soğutulmasına katkı sağlayacaksa 50 lirada verilebilir :) Ben 700 lira işlemciye verdim açıkcası beleş macunu sürmeye gönlüm el vermedi Bu yüzden aldım sonuc olarak performansı çok iyi.

Eğer intel işlemci alacaksanız ve uzun bir süre stok fan kullanacaksanız fan tabanı macunlu şekilde geliyor.Gerek olmayabilir haricen soğutucu alacaksanız patlatın bi Nt-H1

Vatanda bu model ve marka yok fakat ilgililere sorarak iyi bir macun isteyebilirsiniz eğer oradan topluca alacaksanız...

• Yok intel işlemci düşünmüyorum amd olucak fx serisi gönlüm şuan 8350'den geçiyor ama bakalım, ayrıca zaten 1600 1700 tl verip saglam bir pc topladıkdan sonra onun yanında bir macuna verilecek 50 tl göz cıkarmaz diye düşünüyorum. Macun icin yine destek alıcam tabi buradan kalsın o en sona mesir macunu :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.