Şimdi Ara

Oyun Esnasında Ekran Donması ve Yeşermesi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçen aylarda yeni bir ekran kartı almıştım ve aşağıdaki CPU yetersizliğinden sorun yaşamıştım. Sistemi upgrade ettim. Sistem bilgileri bir alttadır.

http://forum.donanimhaber.com/m_112692672/f_//tm.htm#112705184

Ana Kart: MSi H170 Gaming M3
    CPU: Skylake i5 6400K 1151
    Ram: Gskill 2133 Mhz DDR4 8GB
    Ekran Kart: Asus Gtx750 Ti 2GB 128b
    SSD: 60 GB Kingston
    HDD: 1 TB Seagate

Arkadaşlar son durumda sistemi bu hale getirdim. Ancak oyunalra girdiğimde ekteki ve aşağıdaki gibi ekranda yeşillenmeler oluyor. O esnada sadece ses var ve herhangi bir şekilde fare, klavye ile işlem yapamıyorum.
    Windows yeni kurdum ve grafik kartı driverları kararlı en güncel sürümleri. 3 parti herhangi bir yazılım veya sıcaklık sorunu da yok. Sıcaklık değerlerini kontrol ettim.

Böyle bir durumla karşılaşan var mı, yardımlarınızı rica ediyorum.

Resimler:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 5tk -- 16 Ocak 2016; 23:22:49 >

• 1. ihtimal = #Ekran karti sorunu (yazilimsal / surucu temizleyip {DDU ile}, son versiyonu indir)
    2. = #Ekran karti (donanimsal / hatali urun)
    3. = #Program sorunu (DRP ile tum sistem kutuphanelerini kur / directx, .net, runtime vs.)

Bunlari degerlendir. :)

ekleme: ilk bas sunu dene istersen;
    ekran kartini cikartip dahili grafik (intel HD) ile oyunlari dene. Olmazsa digerlerine oyle gec.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MarjinaL -TR -- 17 Ocak 2016; 0:12:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kullandığın monitör kablosundan olabilir mi? Benzer bir sıkıntı yaşamıştım eski kablo yüzünden.
    Eğer oynanışla ilgili bir sıkıntı yoksa farklı bir kabloyla dene.
  • Eğer bu durumda donup kalıyorsa ekran kartı kitliyo gibi geldi bana. Oynayabiliyosan ekran kartı kablosundadır. Donduğunu varsaydığpımız zaman ise ekran kartında bir sorun vardır. Yazılımsal olduğunu sanmıyorum. Donanımsal gibi. Garantiye yolla yenisini yollasınlar sana.
  • CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Kablo ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Stabil değil ve bilgisayarı yeniden başlattığımda sorun olmuyor sadece 3D platformalrda.
  • NeRologize N kullanıcısına yanıt
    Bende öyle düşünüyorum. Garantiye göndereceğim kartı. Zotac GT760 kartını taktım, düşük bir kart ama hiç sorun yaşamadım. Ekran kartında kalıyor gibi sorun.
  • MarjinaL -TR kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için.

1. maddeyi komple yapmıştım. 3. madde de belirttiğin kütüphaneleri zaten toolkit kuruyorum. Ayrıca farklı bir ekran kartı takıp 1-2 gün test ettim ve sorun olmadı. Bu durumda Ekran Kartını servise vereceğim.

Teşekkürler.
  • 5tk kullanıcısına yanıt
    Bu sorun hatırladığım kadarı ile ekran kartındaki bi çipin yanmasından kaynaklı oluyordu. Benimde başıma gelmişti. Ekran kartının garantisi yoktu, götürdüm bi bilgisayarcıya yaptırdım. Çipi değiştirdiler. 3 ay sonra geri bozuldu. Mümkünse tamir edilmişini değil yenisini al. Sürekli başın ağrımasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 5tk

Kablo ile alakalı olduğunu düşünmüyorum. Stabil değil ve bilgisayarı yeniden başlattığımda sorun olmuyor sadece 3D platformalrda.

Ben de kablodan böyle birşey olacağına ihtimal vermiyordum fakat başıma geldi daha önce. O kadar uğraştığım halde o yeşillikler gitmemişti. Kablo değişince sorun düzelmişti. Belki monitör kablosunun hoparlör yakınlarından geçmesiyle alakalı bile olabilir.
    Eğer sorun ekran kartındaysa muhtemelen oyunda donmalar ve fps düşmeleri de olması lazım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.