Şimdi Ara

Oyun performansım çok düşük fps sabit alsamda akıcı değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    işlemci q 6600
    ekran kartı zotac 8800 gt amp edition
    2x1 gb ocz reaper ram

Sistem bu mesala cod4 oynıyorum sabit 125 fps ama akıcı değil

Arkadaşımda 8600 palit sonic var onda daha akıcı daha güzel gözüküyor fakat bende akıcı değil

Arkadaşlar bir türlü sorunu çözemedim yardımcı olursanız sevinirim

Büyük ihtimalle ekran kartından onun için ekran karıt bölümüne açtım

• quote:

Arkadaşımda 8600 palit sonic var onda daha akıcı daha güzel gözüküyor fakat bende akıcı değil

bende 8500sonic ile TDU akici ama 1950pro ile akici degildi hatta ut3 u son ayar aciyordu 8500 sonic ama efektlerin yarisi var yarisi yoktu.Surucu problemi gibi duruyor seninki cunku 4870 de ilk denedigim oyundu ve save game yazacagini hissediyordum resmen.yeni cikan suruculer ile artik save game yazilarini gormuyorum ve vsync acik oynuyorum 60 fps yi gecmedigi icin 50 ye dusse bile farkedilmiyor islemcim cok saglam bir sey degil ve powerplay yani 2d de 500 mhz ye dusuyor mu suphem de devam ediyor yani bunlar yazilimsal olaylar olabilir surucu degistir ve vsync'i ac bakalim ne degisecek?
  • Sabit 125 fps ama akıcı değil mi? Muhtemelen vsync kapalıdır ve görüntüde kırılmalar oluştuğundan akıcı değil gibi gelebilir oyun. Ayarlardan vsync'yi açmalısın. Benim aklıma başka bir şey gelmiyor.
  • Sorun %90 VSYNC nin açık olmaması arkadaşların belirttiği gibi.

Sende ki durum ekran kırılması dır büyük ihtimal. Ekranın üstüyle altı aynı hızda değişmediğinden ekran ortasından kırılmalar meydana geliyordur.

Bunun çözümü VSync yi açmak.
  • Çok teşekkürler ben fazla anlamıyorum acaba vsync nasıl açıcaz?

yani 60 hz mi yapıcam mesala ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OkaN ! -- 10 Ağustos 2008; 13:25:20 >
  • up?
  • cod4 icin:

butun oyunlar icin:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 10 Ağustos 2008; 22:14:46 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.