Şimdi Ara

Oyuncak arabaya 500 mAH yerine 1800 MAH taksam sorun olurmu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar benim arabamın bataryası 500 mah kullanım süresi 25 dk şarj olma süre 4-6 saat arası peki 1800 mahlık alsam ve kullansam bi değişme olurmu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TennDh -- 7 Temmuz 2013; 0:22:18 >

• Zarar görmez merak etme, şarjı daha uzun dayanır sadece
  • kullanım süresi teorik olarak 4 kata yakın artar. şarj olma süresi 4 kata yakın uzar. herhangi negatif bir yönü yoktur.
  • boşyok dedği gibi zorlanmalarda aşırı yükten dolayı çarklar zara görebilir tabiki kaliteli değilse.Sonuçta daha fazla gücü daha rahat isteyebilcek.Bknz boşta akü voltajlarına akü değeri arrtıkça boştaki voltaj değeride artıyor.
  • Yani onu alsam Ve daha güçlü bir pil cihazıda alsam normal 4-5 saatttemi şarj olur yani 30 dk gidiyor 2 saat gitcek ve norlmal kullandığıml 16 saattte şarj olcak demek oluyor ama 1800 mAH ın pil cihazını alsam normal şarj olcak (4-5) saat gibi yani ölemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TennDh -- 8 Temmuz 2013; 14:17:01 >
  • Hiç sorun olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: boşyok

Normal şarj süresi kapasitesinin % 10 akımı ile 16 saattir. Bunu isterseniz 15 dakikaya bile düşürebilirsiniz. 1000 kerelik şarj kapasitesini 50 kereye düşürebilir razı gelirseniz yaparsınız. İşlemi tersine çevirerek süreye yada akıma göre şarj edersiniz. Sizin örneğinize göre yaparsak 2,4 amper ile 1 saatte dolabilir. 180 miliamper ve 16 saat normal şarj işlemidir.

UStam saol bu cevabın için beni baya bilgilendirdi.Ama bunun fiyatı bana kaça patlar sence 1800 mAH Pil + 2,4 Amper Şarj cihazı = ? Hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiyanix

arkadaşlar benim arabamın bataryası 500 mah kullanım süresi 25 dk şarj olma süre 4-6 saat arası peki 1800 mahlık alsam ve kullansam bi değişme olurmu

akşam 20:00 da tak sabah kalkınca al sarjdan sonra aksama kadar oyna ama dikkat et kutupları yanlıs bağlama biz pil ile nokia bataryasını yer değiştirdik kutuplar karıstığı için alev aldı kart (2 nokia bataryasını paralel bağlamıştık)
  • http://www.alibaba.com/showroom/6v-1800mah-rechargeable-battery-pack.html
    Bu konu çok uzadı artık.Hala çözümler bulunamadı mı ?
  • quote:

arkadaşlar benim arabamın bataryası 500 mah kullanım süresi 25 dk şarj olma süre 4-6 saat arası peki 1800 mahlık alsam ve kullansam bi değişme olurmu

uzakdan kumandalı araba için mi ?

eğer öyle ise;

arabanın içindeki alıcı devresi üstünde motoru süren H köprüsüne ait transistörler yaklaşık bir kaç saat içinde fazla akımdan yanabilir. Onun dışında herhangi bir dorun olmaz. Bu sorunu aşmak için de H köprü transistörlerini iptal edip L298 gibi bir entegre ile H köprüsü yaparak rahatlıkla kullanılabilinir.
  • quote:

quote:

quote:

Normal şarj süresi kapasitesinin % 10 akımı ile 16 saattir. Bunu isterseniz 15 dakikaya bile düşürebilirsiniz. 1000 kerelik şarj kapasitesini 50 kereye düşürebilir razı gelirseniz yaparsınız. İşlemi tersine çevirerek süreye yada akıma göre şarj edersiniz. Sizin örneğinize göre yaparsak 2,4 amper ile 1 saatte dolabilir. 180 miliamper ve 16 saat normal şarj işlemidir.

UStam saol bu cevabın için beni baya bilgilendirdi.Ama bunun fiyatı bana kaça patlar sence 1800 mAH Pil + 2,4 Amper Şarj cihazı = ? Hocam

Batarya hangi pillerden olması gerekiyor.

Şarjlı piller benim kullandığım batarya 4.8 volt ve batarya takma yerinin hemen altında 4.8 volt büyük bir şekilde yazılmış

• quote:

Orijinalden alıntı: yucelnet

quote:

uzakdan kumandalı araba için mi ?

eğer öyle ise;

arabanın içindeki alıcı devresi üstünde motoru süren H köprüsüne ait transistörler yaklaşık bir kaç saat içinde fazla akımdan yanabilir. Onun dışında herhangi bir dorun olmaz. Bu sorunu aşmak için de H köprü transistörlerini iptal edip L298 gibi bir entegre ile H köprüsü yaparak rahatlıkla kullanılabilinir.

Yani arkadaşım benim anladığım transistörleri yani akım ve gerilim kazancını iptal edip l298 gibi bir entegre ile H köprüsü yapamyım ama bu için çok iyi bir araba oluğ değmesi lazım bu biraz zor deilmi

• evet ustam kalem pil aa ve 4 aetlik batarya aslında 6 adetlik yer var ama yakar diye korkuyorum
  • bim'den 12tl ye aldığım araba ya 3.7*2 volt 7.4 dolu halde 8.4volt yapan :) pil tktm :) ilk ledler i komple yandı bir süre sonra dişlilar kaçırma ya başladı su anda duruyor :-D . batarya laptop batarya si :)

1 2hafta kullandım yanmadi . kendi içinde 4adet kalem pil kullanılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.