Şimdi Ara

Oyunlarda Laptop Kitlenmesi [COZULDU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir süredir karşılaştığım bir sorundan bahsedecegim. R6 ve ya Lol oynarken ( sanırım hangi oyun oldugu onemli degil) bilgisayar bir anda kitleniyor. Kitlenmeden kastım discord calismaya devam ediyor , alt+f4 tepki vermiyor sadece oyun donuyor. Beklemek fayda etmiyor sadece ctrl+alt + delete yapıp oturumu kapatabiliyorum. Alt + tab işe yaramıyor. Bilgisayar yakın zamanda servise gitti formatlandı ve içi temizlendi. Bazen 1 gün boyunca hiç olmuyor. Bazen her LOL macında 1 kere yaşanıyor. Ekran kartı surucusunu komple kaldırıp en guncel surumu yukledim ama sanırım fayda etmedi. Oyun dondugunda ısı degerlerini kontrol ediyorum ama 75 derecelerde geziyor ve bu bir laptop için kabul edilebilir bir sıcaklık ( full yükte ). Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir ve yapmamı onereceginiz bir sey var midir? Simdiden herkese tesekkur ederim.

Cihaz : Asus Gl702vm / Gtx 1060 / 16 Gb ram / i7 7700Hq islemci vs..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogulcanbey -- 5 Nisan 2019; 13:23:19 >

• UP
  • diskde bir problem olabilir. HDTune ile bir taratın resmini atın
  • Diski advanced system care deki disk doktoru ile tarattim bir sey cikmadi
  • Hala cozulmedi onerisi olan yok mu ?
  • Kendi soruma kendim cevap vereyim eğer aynı sıkıntıyı çeken bir arkadaş olursa yardımı dokunsun. Sıkıntının ana kaynağı Steel Series Engine ve birlikte gelen programlar. ( Steel Series kulaklığı olanlar için) .Uygulama çalışırken bilgisayarda hali hazırda bulunan ses programıyla çakışma yapıyor bu da sistemin kitlenmesine sebep oluyor. Steel series engine ı komple silerek sorunu cozebilirsiniz ve ya asagida yazacağım adımları tek tek uygulayın;

1- Internetten CCleaner indirip bilgisayarda yüklü olan Steel series uygulamasını tamamen kaldırın.
    2- Aygıt yoneticisinden Ses ve ses giriş denetleyicilerinde yer alan her seyi kaldirin ve kutucugun isaretli oldugundan emin olun.
    3- Bilgisayari yeniden başlatın.
    4 - Kulaklıgınızı takın biraz bekleyin bilgisayar ses suruculerini otomatik indirip kuracaktır.
    5- Steel Series Engine uygulamasinin son surumunu kendi sitesinden indirip kurun.

Cozum bu kadar uygulamadan kulaklığınızın değişen ayarlara tepki verip vermedigini kontrol edin şayet tepki vermiyorsa siralayacagim adimlari takip edin;

1- Gorev cubugunda sağ altta olan ses duzenleme yerine sag tiklayin.
    2- Ses efektine tiklayin.
    3- Ordan mikrofon ve hoparlör ü devre dışı bırakıp tekrar etkınleştirin.

Umarım birilerinin işine yarar konu kilitlenebilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.