Şimdi Ara

Özelde beslenme diyetetik ya da ftr mi GYTE de bilgisayar mühendisliği mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İkisi birbirinden çok farklı biliyorum ama merak ediyorum siz olsanız hangisini seçerdiniz?

• izoo İ kullanıcısına yanıt
    Hangi mesleği yapmak sana daha çok keyif verir,heyecanlandırır vs. Eşit ilgi duyuyorsan FTR veya Bil. Müh. derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAZAN

Hangi mesleği yapmak sana daha çok keyif verir,heyecanlandırır vs. Eşit ilgi duyuyorsan FTR veya Bil. Müh. derim.

beslenme diyetetik ve ftr beni mutlu eder.Ama aileme yük olma fikri hoşuma gitmiyor.Onlar ne kadar biz yollarız deseler bile ben kendimi biraz kötü hissediyorum.Sanırım bu yüzden bilgisayar yazacağım.
  • Gyte de bilgisayar okuyacaksan, kendini yorucu bir egitim için hazırlaman lazım. gercekten yorucu kaliteli bir egitimi var, alacagın egitimin guzelliginden ve bolumun imkanlarından oldukca memnun kalacaksındır. Önde gelen bir kaç üniversitenin hemen ardından yazılabilecek niteliktedir diyebilirm.l FTR hakkında bilgim olmadıgı için karsılastırmıyorum , ailene üç-beş sene yük olacaksın egitim hayatında, fakat geri kalan hayatıda ailene bakacak belki sen olacaksın. onun için sececegin meslek onemlidir bunu da goz onunde bulundurman gerek.
  • Ben hazırım ama sınırdayım :/

düzenleme:http://strawpoll.me/222337

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRTAKTS -- 17 Temmuz 2013; 6:20:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: izoo

quote:

Orijinalden alıntı: SAZAN

beslenme diyetetik ve ftr beni mutlu eder.Ama aileme yük olma fikri hoşuma gitmiyor.Onlar ne kadar biz yollarız deseler bile ben kendimi biraz kötü hissediyorum.Sanırım bu yüzden bilgisayar yazacağım.

hocam saçmalama. Özel üniversiteye gideceksin sanırım. yılda 20 milyar olsa, 4 yılda 80 milyar eder. 80 milyara dandik bir ev alınabilir ancak. Ama sen o parayla ömür boyu güzel bir iş sahibi olacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MRTAKTS

Ben hazırım ama sınırdayım :/

Tercihlerin arasında, gerek akademik kadro gerek egitimi gerek lab imkanlarıyla en iyi yer Gyte bilg. muh.dir bence. İyde de guzeldir fakat ist. a yakın olmaması dez avantaj olaiblir fakat ing egitimi avantaj olabilir. Gyte'nin bilgisayar muh bolumunde İyteden iyi oldugnu soyleyebilirim. Zaten bu iki universite bulundugu sıralamaları haketmiyorlar, Egitim ve imkanlar konusunda kotu dunsuncelerin olmasın. Gönlünce bir yer olur umarım...

Düzeneleme: imla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -observer- -- 17 Temmuz 2013; 9:27:33 >

• Eyv hocam saolasin en uste yazacam gibi zaten gyte yi bugun duzenleyecem tercihi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: __By_Sinan__

quote:

Tercihlerin arasında, gerek akademik kadro gerek egitimi gerek lab imkanlarıyla en iyi yer Gyte bilg. muh.dir bence. İyde de guzeldir fakat ist. a yakın olmaması dez avantaj olaiblir fakat ing egitimi avantaj olabilir. Gyte'nin bilgisayar muh bolumunde İyteden iyi oldugnu soyleyebilirim. Zaten bu iki universite bulundugu sıralamaları haketmiyorlar, Egitim ve imkanlar konusunda kotu dunsuncelerin olmasın. Gönlünce bir yer olur umarım...

Peki sizce anadolu üniversitesi mi gyte mi

• izoo İ kullanıcısına yanıt
    tam bir bilgisayar mühendisi olmak istiyorsan gyte derim ben, itü ,odtü,bilkent bogaziçinden sonra diger bilgisayar mühendisliklerinde egitim olarak ilk sırada gyte gelir bence, kariyer.netin yaptıgı yeni bir site var orda mezunlar hangi alanlarda calışıyolar bir bak istersen:http://kariyer.net/kariyer-haritasi orda bi gyte bil. müh. e bak bide diger üni ye gyte mezunları genelde ar-ge mühendislik alanında iken , diger üni dekilerin mezunları yaklaşık %40 ları bilgi işlem alanında çalışıyolar. bilgi işlem kötü diye demiyorum ama düşün gerisini sen artık
  • Sıralaması biraz kafamı karıştırıyor ama biraz daha araştırayım. Anadolu üniversitesiyle ilgili fazla bir bilgiye ulaşamıyorum kapalı kutu gibi.

• quote:

quote:

quote:

Peki sizce anadolu üniversitesi mi gyte mi

Gyte derim, eğer illaki ingilizce muhendislik okumayacagım diyorsan, Neden dersen, Gyte'nin akademik kadro olarak Aandoludan iyi oldugunu dusnuuyorum(Anadolunun websitesine bakaraktan) ayrıca Gyte de lab imkanları cok cok fazla. Eğitimden cok kampus hayatına kalabalıgına onem veriyorsan Anadolu tercih edilebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: karahan1992

tam bir bilgisayar mühendisi olmak istiyorsan gyte derim ben, itü ,odtü,bilkent bogaziçinden sonra diger bilgisayar mühendisliklerinde egitim olarak ilk sırada gyte gelir bence, kariyer.netin yaptıgı yeni bir site var orda mezunlar hangi alanlarda calışıyolar bir bak istersen:http://kariyer.net/kariyer-haritasi orda bi gyte bil. müh. e bak bide diger üni ye gyte mezunları genelde ar-ge mühendislik alanında iken , diger üni dekilerin mezunları yaklaşık %40 ları bilgi işlem alanında çalışıyolar. bilgi işlem kötü diye demiyorum ama düşün gerisini sen artık

Katılıyorum ayrıca kariyer.net guzel birşey yapmıs. Gyte nin kaliteli muhendisler yetiştiridigini gorebiliyoruz.

bkz. Gyte bil muh bilgisayar ve elektronik , çogunluk arge ve muhendislk alanında.
    bkz. genel veya diger universiteler, çogunluk bilgi işlem - teknik/bakım.

• quote:

quote:

Katılıyorum ayrıca kariyer.net guzel birşey yapmıs. Gyte nin kaliteli muhendisler yetiştiridigini gorebiliyoruz.

bkz. Gyte bil muh bilgisayar ve elektronik , çogunluk arge ve muhendislk alanında.

evet kariyer.netin uygulamasına baktım.Sıralama farkı ve yüzde yüz ingilizce anadoluyu daha iyiymiş gibi gösterse de sanırım gyte daha iyi.Galiba tercihlerimi değiştireceğim birazdan.

• Başka bir soru soracağım ben de. Elektrik elektronik mühendisliğinde sakarya ve uludağ iyi midir, avantajları var mıdır?
  • quote:

quote:

quote:

evet kariyer.netin uygulamasına baktım.Sıralama farkı ve yüzde yüz ingilizce anadoluyu daha iyiymiş gibi gösterse de sanırım gyte daha iyi.Galiba tercihlerimi değiştireceğim birazdan.

Gytenin Egitimi gercekten kalitelidir buna karsı cıkan kişi bulmak zordur, anadolu hakkında yine yapabildigin kada arastırmanı yap ne kadar iyi ne kadar kotu kendin daha iyi karar veririsn. Daha once bahsettigim gibi Gyte de bilgisayr muh okuyacaksan zorluguna,yogunluguna kendini hazırlaman gerekir.Turkiye genelinde verilen en kaliteli egitimlrden birini alacagından suphen olmasın. Bukadar zorlugun yanında okulu uzatnlar oldugu gibi yuksek derece yapanlarda mevcut. Daha saglıklı tercih yapman için bunları soyluyorum. Aklına takılan soru varsa elimden geldigince cevaplamaya calısırım.

• Gerçekten çok teşekkür ederim fazlasıyla yardımcı oldunuz.Ben nasıl olsa anadolu tutmaz gyteye giderim gözüyle bakıyordum ama bugün bir sitede gördüğüm kadarıyla girme ihtimalim azda olsa varmış.Ben hiç riske atmadan gyteyi anadolunun üst sırasına yazacağım.Anadoluyla ilgili araştırma yapmaya kalktım ama fazla bir bilgiye ulaşamıyorum.
  • Rica ederim,gönlünce biryer olur umarım. @izoo
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.