Şimdi Ara

P150HM sürekli Mavi Ekran

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

mart ayından bu yana sürekli olarak mavi ekran hatası alıyorum, 10 saat oyun oynuyorum sıkıntı yok ama oyundan çık dediğim zaman mavi ekran yiyorum. Yada film izliyorum sıkıntı yok ama yukarıdaki çarpıya tıkladığım an mavi ekran yiyorum. İnternette gezerken sekme kapatma tuşuna bastığım zaman mavi ekran yiyorum.

Yeni bir hard diske yeniden kurdum işletim sistmini, kaspersky bilmem ne ile başlangıç diski oluşturup taradım pc'yi. MEMTEST 86 ile ramlari taradım, hatta ramlerin yerlerini değiştirdim. ( klavye altındaki slotlara taşıdım ). fakat aynı sıkıntı devam ediyor.

Hata kodu olarak 0x000003b veriyor. SYSTEM_SERVİCE_EXCEPTİON yazıyor. ntoskrnl.exe'de dump oluyor. Ecnebi forumlarda firewire 1394 ile alakalı yazıyor ama ben o slotu hiç kullanmadım bu laptopda. Hatta 1394'ü aygıt yöneticiisnden kaldırdım.

Servise yollamak için vaktim yok ne yazıkki, akabinde 2 ay yurtdışına gideceğim yaz stajı için. Oralarda babalara gelmek istemiyorum, bir el atıverin.

Sıkıntıyı saptamama yardımcı olana yemek sepetinden Beyti kebap/ Adana iskender / orta boy pizza+kola+nugget / yada ÜFE VE TÜFE oranlarınca eşdeğerince hediye yollayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExpForCuTT -- 4 Haziran 2014; 21:49:57 >

• Direk Ram'leri değiş, veya ram'ler 2 tane veya 4 tane ise , 1 adet tak ve aynı şeyleri yap , yine olursa diğer ram sadece tak aynı şeyleri yap .. sorunlu ram karşına çıkar :) Ram test programının sorunsuz gösteripte laptop'un kapanmasına sebeb olan ram'leri gördük ... mevcut varsa komple değiş ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: CryTurkiye-44peace44

Direk Ram'leri değiş, veya ram'ler 2 tane veya 4 tane ise , 1 adet tak ve aynı şeyleri yap , yine olursa diğer ram sadece tak aynı şeyleri yap .. sorunlu ram karşına çıkar :) Ram test programının sorunsuz gösteripte laptop'un kapanmasına sebeb olan ram'leri gördük ... mevcut varsa komple değiş ..

Yani bu hata kodu RAM'leri mi işaret ediyor diyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExpForCuTT

quote:

Direk Ram'leri değiş, veya ram'ler 2 tane veya 4 tane ise , 1 adet tak ve aynı şeyleri yap , yine olursa diğer ram sadece tak aynı şeyleri yap .. sorunlu ram karşına çıkar :) Ram test programının sorunsuz gösteripte laptop'un kapanmasına sebeb olan ram'leri gördük ... mevcut varsa komple değiş ..

Mavi ekran hatası %80 Ram yapar ... dediğimi yaparsanız , umarım sorunu çözersiniz bende kebab yemeye giderim :)
  • quote:

quote:

quote:

Mavi ekran hatası %80 Ram yapar ... dediğimi yaparsanız , umarım sorunu çözersiniz bende kebab yemeye giderim :)

İstediğin kebap olsun hocam, yarın ramlarden birisini çıkararak kullanmaya başlayacağım ama ben ram kaynaklı olduğunu sanmıyorum. Aslında olabilirde. 30 tane final var başımda, birde bu çıktı arkadaş.

diğer arkadaşlar hemen soteye yatmasın, onlarda söylesinler deneyelim.

• kaçarı yok RAM , o kebab benim ...
  • quote:

kaçarı yok RAM , o kebab benim ...

aynen hocam , ben de yaşadım daha önce , ne hata kodları aldım ama ramleri tek tek deneyince arızalı arkadaşı bulup emekliye ayırdım . çok sıkıntılı bir durum ama kebap gitti sanırım :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: CavaLieR-G

quote:

aynen hocam , ben de yaşadım daha önce , ne hata kodları aldım ama ramleri tek tek deneyince arızalı arkadaşı bulup emekliye ayırdım . çok sıkıntılı bir durum ama kebap gitti sanırım :/

adres verirsin yarısını kesip coolerbag ile yollarım :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CavaLieR-G

quote:

adres verirsin yarısını kesip coolerbag ile yollarım :)

eyvallah hocam düşünmeniz yeter

• ilginiz için teşekkür ederim arkadaşlar, Final dönemi ile malum pc açmadığım için şu an test edemiyorum. Bir tanesini çıkardım, bu pazardan sonra test ederim, sonucunu yazarım.
  • quote:

ilginiz için teşekkür ederim arkadaşlar, Final dönemi ile malum pc açmadığım için şu an test edemiyorum. Bir tanesini çıkardım, bu pazardan sonra test ederim, sonucunu yazarım.

bizim kebab , arada kaynamasında bekleriz :)
  • Ben de lenovo z570 laptopumda benzer olarak belli olmayan zamanlarda mavi ekran yiyordum. Sonra bu mavi ekran o kadar arttı ki format atarken mavi ekran yiyordum. 1 defa ram, 2 defa hdd değişti sorun çözülmedi. En son işlemci değiştirdiler ve sorun bitti. Küçük de olsa bi ihtimal işlemci de olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

ilginiz için teşekkür ederim arkadaşlar, Final dönemi ile malum pc açmadığım için şu an test edemiyorum. Bir tanesini çıkardım, bu pazardan sonra test ederim, sonucunu yazarım.

bizim kebab , arada kaynamasında bekleriz :)

Yeni ekran kartı 750 lira, en baba kebap 15 lira yanında yetim doyuran ayranıyla. Hele canavar bir eski sıhhatine kavuşsun her yıl dönümünde yollarım ben sana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdi_arikan

Ben de lenovo z570 laptopumda benzer olarak belli olmayan zamanlarda mavi ekran yiyordum. Sonra bu mavi ekran o kadar arttı ki format atarken mavi ekran yiyordum. 1 defa ram, 2 defa hdd değişti sorun çözülmedi. En son işlemci değiştirdiler ve sorun bitti. Küçük de olsa bi ihtimal işlemci de olabilir.

Hard disk değiştirdim, işlemci ve ekran kartı değişimine giderse iş yeni laptop alırım daha ucuz olur

Bendeki ekran kartı kullanan uygulamalardan çıkarken mavi ekran verıyor. 10 saat oyun oynarken sıkıntı yok ama alt+f4 yaptığın an mavi ekran yiyor.

Aynı şekilde chrom'u kapatırken yiyor tabi her zaman değil bazen.

Verdiği hata kodunun benle alakası yok Ie1994 diyor. en son bu parçanın kablosunu kesecem. Şu an tek rami çıkardım öğleden sonraki finalide atlatınca çetin testlere başlıyorum.

• ram'leri tek tek dene , inşallah sorun çözülecek ... diğer yandan bu sorunun işlemci olma olasılığı %0.01 gibi bir şey ... , HDD bad sektörlü diyeceğim tam o kısımda veri okuma yazma 'dan dolayı yapar diyeceğim , değil... sorun bence ram .. tabi bu arada inşallah ekran kartı ram sorunlu değildir... gerçi ekran kartı ram sorunlu olsa ekrana çizgi atar ...
  • quote:

ram'leri tek tek dene , inşallah sorun çözülecek ... diğer yandan bu sorunun işlemci olma olasılığı %0.01 gibi bir şey ... , HDD bad sektörlü diyeceğim tam o kısımda veri okuma yazma 'dan dolayı yapar diyeceğim , değil... sorun bence ram .. tabi bu arada inşallah ekran kartı ram sorunlu değildir... gerçi ekran kartı ram sorunlu olsa ekrana çizgi atar ...

evet, benim lenovo z570'in mavi ekran hatası %0.01'lik bir ihtimali meydana getirdi. ben de bu ihtimalden arkadaşı haberdar ettim düşük ihtimal de olsa.

sorunun ram kaynaklı olma ihtimali yüksek. çünkü rastgele zamanlarda olması lazım işlemci arızası için.
  • quote:

quote:

ram'leri tek tek dene , inşallah sorun çözülecek ... diğer yandan bu sorunun işlemci olma olasılığı %0.01 gibi bir şey ... , HDD bad sektörlü diyeceğim tam o kısımda veri okuma yazma 'dan dolayı yapar diyeceğim , değil... sorun bence ram .. tabi bu arada inşallah ekran kartı ram sorunlu değildir... gerçi ekran kartı ram sorunlu olsa ekrana çizgi atar ...

evet, benim lenovo z570'in mavi ekran hatası %0.01'lik bir ihtimali meydana getirdi. ben de bu ihtimalden arkadaşı haberdar ettim düşük ihtimal de olsa.

sorunun ram kaynaklı olma ihtimali yüksek. çünkü rastgele zamanlarda olması lazım işlemci arızası için.

erdi , işemci mavi ekran hatası için , Overclok yapılmış olması gerek , OC hatasından dolayı (yanlış voltaj (düşük veya yüksek) mavi ekran veya reset atar ... diğer türlü laptop işlemci hatası , makina belirli belirsiz zamanlarda aniden kendini kapatır, ve oto tekrar başlar...

• quote:

quote:

quote:

erdi , işemci mavi ekran hatası için , Overclok yapılmış olması gerek , OC hatasından dolayı (yanlış voltaj (düşük veya yüksek) mavi ekran veya reset atar ... diğer türlü laptop işlemci hatası , makina belirli belirsiz zamanlarda aniden kendini kapatır, ve oto tekrar başlar...

Sakin olmak lazım öncelikle, mesajımda "belli olmayan zamanlarda mavi ekran yiyordum." şeklinde bilgilendirme yapmışım zaten. Belki de demişim işlemci hatası olabilir diye… olmayabilir de :) sıkıntı yok. Ek olarak oc yapmamıştım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

•  P150HM sürekli Mavi Ekran

P150HM sürekli Mavi Ekran

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExpForCuTT -- 10 Haziran 2014; 17:18:01 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.