Şimdi Ara

P4 3Ghz478pinHT mi Celeron D 3.06Ghz 775 pin mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Pentium 4 478pin 3.0 Ghz HT işlemcim var.Anakartım bozulunca (salaklığıma doymayım hard diski çıkarırken tornavida düşürdüm ooooffffff of aklıma geldikçe canım sıkılıyor, durduk yere masraf çıktı!!!) bende sistemi yükselkmek için gigabaytın 775 pin kartını aldım.Şuan hesapta olmayan masraflar çıkınca arada kaldım acaba Celeron D 3.06 Ghz işlemci alıp bu kartamıtaksam? Yoksa 478 pin anakartla değiştirip eski sisteme mi devam etsem.
    Bencmarklarda CeleronD bayağı iyi olduğunu gördüm (artık eski celeron değil galiba).
    Sizce hangisi daha performanslı; 775 pin Celeron D 3.06 Ghz mi?
    478 pin 3.Ghz HT P4 mü?
    şimdiden teşekkürler.

• Arkadaşım hakketen zor bir durum şimdi eğer düşüncen ben bu pc yi ilerde upgrade edicem dersen kesinlikle 775 pin e geç derim,,, eğer bana bu cpu yeter uzun süre götürür dersen asus veya asrock 478 pin anakartlardan al derim ben senin yerinde olsam fazla masrafa girmez ve bi 478 pin anakart alırdım çünkü işlemcin her türlü celeron dan hala cok iyi
  • 775 pinli anakart aldıgına göre mecburen 775 Celeron D ile devam etmelisin...
  • performans olarak kesinlikle p4.ama elinde 478 pin anakart yoksa celeron kullan.
  • Bende celeron d önereceğim ama yeni cedar mill çekirdeklilerden.Celeron d 347 öneririm.
  • Ekran kartınıda Değişmen Lazım Bu arada Pcı-ex Alman Lazım İşlemcide 478 Socket Kullanamazsın o Anakarta Celeronu Kullan
  • bence hiç celerona geçme, celeron senin işlemcinden iyi olacak değil, değiştirebiliyorsan ana kartını değiştir(satıcı razı mı değiştirmeye? yoksa sana ek masraf mı olacak? ek masraf olmayacaksa bence 478 e devam, o işlemci seni götürür biraz daha(en azından celeron almayı düşünen biini götürür)
  • Belirtmeyi unuttum anakartı değiştirme imkanım var kutusu açılmadığı için sorun çıkmaz.Yani 478 pinli bir anakartla değiştirebilirim. CeleronD ile olumsuz anlamda büyük permormans farkı yaşamayacaksam, ilerisi içinde mantıklı olabilir o zaman.Tabi eskiden celeron hep "performanssız-ucuz" işlemciler olarak anılırdı bu nedenle attan inip eşeğe binmekte doğru olmaz tabiki ama D serisinin bencmarklarını görüncede böylede karasız kaldım.
  • alacağın celeron iyi bir işlemci olabilir, ama seninkinin yanında upgrade için değebilecek bir şey değil bence dediğim gibi fazladan bi de işlemci parası ödeyecen eğer celeron alırsan ki upgade i ilerde de yaparsın bence hem o zaman 775 e de bağımlı kalmazsın
  • celeron d 347 cedar mill all paşa ğaşa kullan bence.İlerde upgrade yaparsın
  • arkadasım o anakartla ılerde upragade ettiğin zaman gereksız bı masraf yapmış olacaksın upgrade yapacagın zaman 16 cekırdeklı ıslemcıler cıkar herhalde o zaman da o anakartla uyumlu ıyı bı ıslemcı bulamayacaksın emınım. O yuzden al bı 478 anakart ben de aynı sıstemı kullanıyorum . Neyımıze yetmıyo kı 32 bıt 478 pın photoshop u ne guzel calıstırıyo w e ı oynatıyo bence bu işlemcı bızı 2 sene daha goturur vısta ya gec gecerrız dunyanın sonu degıl ya !
  • kardeş aynı işlemciden bendede var hala kullanıyorum anakartım asus p4v8x-x di bozuldu gittim 2 el abit ic7max3 aldım çok memnunum bun bununla ablivion ı bile kasmadan oynacım medium detayda sanada bunu öneririm bunu biraz daha kullan istersen yaza doğru yada bi yeni ürün akımı bnaşlamadan stokları eritme kampanyalarında değiştirirsin ki ben bekliyorum
  • celeron d 347 cedar mill
    512k l2 oldu artık.
  • valla ek masraf çıkmasın diyosan 478 pin'e devam hem p4 celerondan her zaman biraz daha iyidir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.