Şimdi Ara

PACKARD BELL S8501 VE SATA ALDATMACASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • PACKARD BELL S8501 BİLGİSAYARDA SATA DİSK VAR AMA BİLGİSAYAR SATAYI DESTEKLEMİYOR.BU YÜZDENDE BİR ALT KADEMEDE ÇALIŞIYOR.SATA KONUSUNDA GÜZEL BİR KAZIK YEMİŞ BULUNMAKTAYIZ.HEPİMİZE HAYIRLI UĞURLU OLSUN!

1.BIOSTA AHCI CONFIGURATION YOK

2.AYGIT YÖNETİCİSİNDE SATA DENETLEYİCİSİ YOK

3.XP PRO KURARKEN DİSK BULUNAMADI UYARISI VERMİYOR DOĞRUDAN KURUYOR

UMARIM YANILIYORUMDUR AMA MAALESEF TABLO BU.BU KONUDA YORUMLARI OLANLAR LÜTFEN YAZSINLAR.KOLAY GELSİN

• hadi ya bende de s8501 var... bişi sorcam ben anlamam SATA dan felan da, şimdi satayı desteklemeyen laptopa sata disk takılırsa , çok mu fazla fark eder performansı? ve diğer dez avantajları neler?
  • sata tek başına normal hdd'lere göre çokda ciddi bir perfomans farkı yaratmıyor , esas olayı raid yaptığında ortaya çıkıyor
  • yaptığımız testlerde disk 113 küsür mbps de kalıyor.oysa sata bir disk 150 mbps olması gerekir.bu önemli bir fark bence ama sata olduğuna emin olduğum bir başka bilgisayardada yaptığım test aynı çıktı.ama ben tatmin olmadım işi takip etmek lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Nucleart

yaptığımız testlerde disk 113 küsür mbps de kalıyor.oysa sata bir disk 150 mbps olması gerekir.bu önemli bir fark bence ama sata olduğuna emin olduğum bir başka bilgisayardada yaptığım test aynı çıktı.ama ben tatmin olmadım işi takip etmek lazım.

Isin en garantisi arayip koyuncuya sormaniz saniyorumAma mumkunse teknik servise ulasin musteri temsilcilerine degil.Bunlar cigazda sata var deyip gececektir saniyorum ama derdinizi teknik servise anlatirsaniz daha kesin sonuc alirsiniz
  • ya arkadaşlar bir kazık söz konusu sanırım ama sata ile normal diskler arasında performans farkı olmaz çünkü diskler sata veri yolunu zorluyacak kadar veri aktarma yetegine sahip değiller sata veya normal diskler arasında bir fark yok anlıyacagınız ama ortada yine de bi sahtekarlık söz konusu sanırım...
  • her ne kadar koyuncu'nun sitesinde; (http://www.koyuncu.com.tr/ke_productdetails.asp?PID=NBPBELLEAFS8501)
    80 Gb (5400Rpm SATA) diyorsada, packard bell'in kendi sitesinde (http://www.packardbell.com/files/pdf/tr/notebooks_range.pdf)
    80 Gb (4200 Rpm) diye belirtiyor..

koyuncu yazim hatasi yapmis olmali diye dusunuyorum.
    bunun otesinde, sata ve sata olmayan hard disk'lerin hem denetleyicileri (controller) hem de baglantilari (interface) farklidir.
    ancak araya donusturucu bir aparat takilirsa cevrim islemi saglanabilir ki, bunu yapmis olma ihtimalleri neredeyse hic yok (maliyet)

-GnoStiC.
  • evet sahtekarlık söz knusu.

performans konusuna katılmıyorum.satanın önemli bir üstünlüğü var.ben geçen haftalarda bir sata bilgisayar çaldırdım oyunları canavar gibi yüklüyordu disk çok hızlıydı.bakalım bunada oyun yükleyince anlayacaz performansını
  • ben sahtekarlık olacağını sanmam...........bu kadar küçülmezler....
  • ya da şöle diyelim...ben bu bilgisayarı almaya kara verdim....

ancak dediğiniz bu sata olayını öğrendim....almaktan vazgeçmem şahsen...

siz vazgeçer miydiniz...sadece bu sebepten???
  • olay farklı aslında , içinde takılı olan hdd sata ama anakartta bunu destekleyen özellik yok . Ancak bu bilgisayarın tercih edilme sebebi sata olması değil f/p oranı ki 5400 rpm lik 8 mb cache'li hdd şu an standart bir laptopda kullanılan hızlı denecek bir hdd türü . Bu konuda çok bir bilgim yok aslında yani sata hdd denetleyicisi olmazsa normal hdd gibi çalışır şeklinde bir şey var mı bilmiyorum ama everest programında sata olarak gösterdğine göre herhalde doğrudur
  • evet sata olmadığını bende biliyorum ama 5400 rpm olayında eminim..niye böyle olmuş onu da bilemiyorum aslında..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.