Şimdi Ara

Panasonic 37PV7F bu nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
642
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, aşağıda ve başlıkta yazan bu plazma ile ilgili bilgi bulabildiğim siteler almanca satış yapan siteler bu plazmanın tam net özelliklerini ingilizce olarak bulabileceğim bir site adresi bilen varmı yada bu model 37PV70F ile aynımıdır? Mediamarkt denen yeni yerdeki fiyatından dolayı almayı düşünüyorum ancak 70F ile ayn olup olmadığı konusunda bir bilgi bulamadım yardım ederseniz sevinirim.
    PANASONIC 37PV7F -- 1599 YTL

• Benim bildiğim 70f ten farkı 8000:1 kontrastı olması. 70f te 10000:1 kontrast var. Demek ki panel farklı. Ayrıca 1080p sinyal kabul edemiyor olabilir bunu araştırın.
    Bu arada katalogda 37pv7f i göremedim. Siz nerden aldınız bu fiyatı?
  • Ayrıca 70f le ilgili çizgi meselesini hesaba katarak almayı düşünün bu cihazı
  • quote:

Orjinalden alıntı: plcmn

Benim bildiğim 70f ten farkı 8000:1 kontrastı olması. 70f te 10000:1 kontrast var. Demek ki panel farklı. Ayrıca 1080p sinyal kabul edemiyor olabilir bunu araştırın.

Merhaba 2 sayfada Philips Lcd nin sağ alt kenarınd yer alıyor. Şöyle birşey sorsam size uydu alıcıdan scart ile bağlayıp televizyon seyretmek ve pc den hdmi yada s-video dan görüntü aktarması yaparak film (divx-vs..) seyretmek için bu model iş görürmü?
  • quote:

Orjinalden alıntı: SkyStar37
    Merhaba arkadaşlar, aşağıda ve başlıkta yazan bu plazma ile ilgili bilgi bulabildiğim siteler almanca satış yapan siteler bu plazmanın tam net özelliklerini ingilizce olarak bulabileceğim bir site adresi bilen varmı yada bu model 37PV70F ile aynımıdır? Mediamarkt denen yeni yerdeki fiyatından dolayı almayı düşünüyorum ancak 70F ile ayn olup olmadığı konusunda bir bilgi bulamadım yardım ederseniz sevinirim.
    PANASONIC 37PV7F -- 1599 YTL

PV70 serisinden farklı; hatırlayabildiklerim 8000:1 kontrast oranı, tek hdmi girişi ve panelin kasa görüntüsü mat. Vatan bilgisayarın kataloğunda bu ürün vardı, oradan da inceleyebilirsin.
    Selamlar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: SkyStar37

quote:

Benim bildiğim 70f ten farkı 8000:1 kontrastı olması. 70f te 10000:1 kontrast var. Demek ki panel farklı. Ayrıca 1080p sinyal kabul edemiyor olabilir bunu araştırın.

Merhaba 2 sayfada Philips Lcd nin sağ alt kenarınd yer alıyor. Şöyle birşey sorsam size uydu alıcıdan scart ile bağlayıp televizyon seyretmek ve pc den hdmi yada s-video dan görüntü aktarması yaparak film (divx-vs..) seyretmek için bu model iş görürmü?

Elbette cihazı görmedim kullanmadım ama teknik özelliklerine bakarak bu söyledillerinizi yapabileceğini rahatlıkla söyleyebilirim. Fiyat mükemmel. Ancak Plazmayı pc ye bağlamak konusunda 1-2 çekincem var.
    Birincisi eğer pc yi bağlayıp yanlışlıkla aynı görüntüyü mesela Windows xp masaüstünü uzun süre mesela 2-3 saat plazmaya gönderirseniz, burnin den korkarım.
    İkincisi ise plazma 16:9 olduğu halde 4:3 oranlı 1024*768 pixel kullanıyor yani pixeller kare değil dikdörtgen. Lcd ler kadar 1:1 oturmuyor masaüstü. Ama amacınız pc den video seyretmekse bu sorun olmayacaktır.
    Yalnız ben pc girişi(d-sub) var mı diye bakmadım? Eğer yoksa HDMI den DVI çıkışından bağlayacaksınız.
    Panasonic pv70f'te ortada bir çizgi oluşup, kalması gibi bir şikayet var. Bunu hesaba katın. Oradaki 1299'luk samsung da gayet iyi bir cihaz. Gözardı etmeyin.

• http://forum.donanimhaber.com/m_17158699/tm.htm
    bu başlıkta sadays in yorumuda enteresan..
  • pv70 kadar olmasa da güzel bir plazma kötü bir plazma hiç değil media markt indirimi ile çok uygun belki model olarak indirimdeki en yeni model tv bu
  • arkadaşlar bende şuanda çok derin bir araştırmadayım , media markt indirimdeki tv ler sonuçta eski model özellikler zayıf ama fiyat içinde uygun kalıyor gibi , çok fazla birşey istemem diyenler için kaçırılmaz fırsat olabilir.
  • quote:

Elbette cihazı görmedim kullanmadım ama teknik özelliklerine bakarak bu söyledillerinizi yapabileceğini rahatlıkla söyleyebilirim. Fiyat mükemmel. Ancak Plazmayı pc ye bağlamak konusunda 1-2 çekincem var.
    Birincisi eğer pc yi bağlayıp yanlışlıkla aynı görüntüyü mesela Windows xp masaüstünü uzun süre mesela 2-3 saat plazmaya gönderirseniz, burnin den korkarım.
    İkincisi ise plazma 16:9 olduğu halde 4:3 oranlı 1024*768 pixel kullanıyor yani pixeller kare değil dikdörtgen. Lcd ler kadar 1:1 oturmuyor masaüstü. Ama amacınız pc den video seyretmekse bu sorun olmayacaktır.
    Yalnız ben pc girişi(d-sub) var mı diye bakmadım? Eğer yoksa HDMI den DVI çıkışından bağlayacaksınız.
    Panasonic pv70f'te ortada bir çizgi oluşup, kalması gibi bir şikayet var. Bunu hesaba katın. Oradaki 1299'luk samsung da gayet iyi bir cihaz. Gözardı etmeyin.

37 PV70 modelini, HTPC ile kullanmaktayım. Yanlışlıkla masaüstünü açık unuttum 5 saat kadar, geldiğimde tarama yaptım, hiç bir burn-in iziyle karşılaşmadım.

37 Panasonic'ler 1024x768 değil, 1024x720 piksel çözünürlüğe sahiptir.
    PC'den gönderdiğim çözünürlük 1280x768. Yatayda ve dikeyde downscale'a uğruyor haliyle. Fakat masaüstü kullanımı, web gezintileri ve döküman okuma performanslarına baktığımda, boş yere endişelendiğimi gördüm. 1:1 piksel mapping yapan bir LCD'den farkı çok az. Bazı satırlarda, fontlarda milimetrik kırılmalar görüyorsunuz ki, 2 metre mesafeden hiç bir şekilde algılamanız mümkün değil.

Açıkçası almadan önce boşu boşuna endişelenmişim. Ve yanlış yere "LCD, Plazma'ya göre PC'de daha iyi performans verir" yanılgısını taşımışım.

Eğer masaüstünde photoshop gibi çalışmalarınız olmayacaksa, koltuktan kullanacaksanız, 1:1 piksel mapping yapan bir LCD ile 37" Plazma'nın masaüstü görüntüsü arasında fark göremiyorum. 42" için kesin konuşmayayım, 37'de pikseller daha ufak daha sıkışık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MegriM -- 24 Eylül 2007; 18:00:33 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.