Şimdi Ara

PANASONIC LUMIX DMC-FZ50 Kullanıcıları Bilgi ve Fotoğraf Paylaşımı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
521
Cevap
1
Favori
51.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: bipekkan

Ben nedense bir üst ürünlerden hep korkmuşumdur. Örneğin FZ 50 bir evvelki FZ 30 kadar başarılı değil. Şimdi MODA, pirinç tanesi kadar sensöre bas milyonlarca pixel'i ve çıkart bu kadar minik sensörde ISO değerini 6400' lere Bu biraz Kayseri işi oluyor.

şimdi fz50 almak yerine fz30 almak daha mantıklı gibi geliyor, özellikle sizin yorumunuza göre:)
    buradaki sorun sıfır veya spot fz30 bulunamıyor olması mı, yoksa fz50 varken fz30 mu alınır mantığı mı.

hazır param varken alayım birşeyler diyorum da:))

bu arada size zamanında geçmiş olsun diyemedim kusura bakmayın. umarım yoktur önemli bir sorun şuan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raynaud09 -- 28 Aralık 2007; 16:34:17 >

• @alquirel,
    Öncelikle ilgin için teşekkürler.Bu Pazartesi, sorunu bir kendinden açılır stend atarak çözdüler ama anlaşılan kardiyaloglara göre daha KALIN alet edavatla kullanarak yaptıklarından olsa gerek (yapılan işin adı AFP imiş) herhalde bundan kaynaklanıyor hala azda olsa cilt altı kanama hafif var. Tabi bunda kullandığım 300 mg ASA ve Clopidogrel'in rolü var sanırım.......
    Gelelim benim her tarafa çekilen mantığıma hani bir laf vardır gelen gideni arattırır diye. İnanın şu FZ50' de olan Venus Engine III işlemcisi FZ30 da olsa tercih bile edebilirdim. Neden ?
    Seri çekim 3 den 2 ye, LCD 230.000 pixelden 207.000 ne düşürülmüş. Foto kayıtta TIFF kaldırıldı, Aynı ebat sensöre 10 mpx sıkıştırıldı yani pixel ebatları daha da küçültüldü, bu da aydınlık noktalarda daha belirgin beyaz patlaması demek, Buna karşılık RAW+JPEG getirildi, gereksiz kartta yer işgal ediyor. Ve RAW olarak tek başına seçme şansımız yok. Benim için farketmez ama sevmeyenler çok, ISO iyileştirildi ama FZ 30 daki 80 ISO keşke bırakılsaydı.... ve belki video çekiminde getirilen 16x9 çekim özelliği en önemli özellik. Fotoğraflar standart olarak 4:3 oranında çekiliyor. FZ50, buna ek olarak ayrıca 2:3 ve 16:9 geniş formatta da çekim olanağı veriyor. Üstelik bu orantıların RAW dosya formatında da kullanılabiliyor olması süper bir özellik. Ama ben bu özellikleri yani video çekim işini çok sevmediğimden bana çekici gelmiyor. Ama sevenler için tek kelime ile harika.... Daha da yazabilirim ama bizim kasık hafif hafif zonkluyor Yeter artık diyor. Çene düştü ya !!!
    Valla alacaksanız bu sınıfta, herşeye rağmen FZ 50 (dSLR/Like) gerçekten bir numara... Aybaşını bekliyorum bende almayı düşünüyorum.........Tabi dışarıdan 275 €' luk (415$ USA) makina bizim ülkede 680€ civarında. Tek fark Türkçe menü yok, O da hiç dert değil......
    quote:

Orjinalden alıntı: alquirel

quote:

Ben nedense bir üst ürünlerden hep korkmuşumdur. Örneğin FZ 50 bir evvelki FZ 30 kadar başarılı değil. Şimdi MODA, pirinç tanesi kadar sensöre bas milyonlarca pixel'i ve çıkart bu kadar minik sensörde ISO değerini 6400' lere Bu biraz Kayseri işi oluyor.

şimdi fz50 almak yerine fz30 almak daha mantıklı gibi geliyor, özellikle sizin yorumunuza göre:)
    buradaki sorun sıfır veya spot fz30 bulunamıyor olması mı, yoksa fz50 varken fz30 mu alınır mantığı mı.

bu arada size zamanında geçmiş olsun diyemedim kusura bakmayın. umarım yoktur önemli bir sorun şuan...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 29 Aralık 2007; 11:10:15 >

• Zahmetlerin için......Çok teşekkürler. Özellikle gece çekimi çok güzel. İnceliyorum......
    quote:

Orjinalden alıntı: naykose

sonunda orjinal exifli olanları yükleyebildim....
    http://i260.photobucket.com/albums/ii39/gollum_zuzu/P1030962.jpg
    http://i260.photobucket.com/albums/ii39/gollum_zuzu/P1040002.jpg

• @naykose
    fotoğraflar gerçekten net ve detaylı görünüyor paylaşım için teşekkürler.
    Panasoniğin kendi yazılımında her hangi bir düzeltme yapıldı mı? Renk doygunluğu kontras gibi?
  • Sayın bipekkan geçmiş olsun. Umarım kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz. Allah acil şifalar versin.

quote:

İletilemiyen Kişisel mesaj: bipekkan'kişisinin kişisel mesaj alanı dolu
  • quote:

@alquirel,
    Öncelikle ilgin için teşekkürler.Bu Pazartesi, sorunu bir kendinden açılır stend atarak çözdüler ama anlaşılan kardiyaloglara göre daha KALIN alet edavatla kullanarak yaptıklarından olsa gerek (yapılan işin adı AFP imiş) herhalde bundan kaynaklanıyor hala azda olsa cilt altı kanama hafif var. Tabi bunda kullandığım 300 mg ASA ve Clopidogrel'in rolü var sanırım.......
    Gelelim benim her tarafa çekilen mantığıma hani bir laf vardır gelen gideni arattırır diye. İnanın şu FZ50' de olan Venus Engine III işlemcisi FZ30 da olsa tercih bile edebilirdim. Neden ?
    Seri çekim 3 den 2 ye, LCD 230.000 pixelden 207.000 ne düşürülmüş. Foto kayıtta TIFF kaldırıldı, Aynı ebat sensöre 10 mpx sıkıştırıldı yani pixel ebatları daha da küçültüldü, bu da aydınlık noktalarda daha belirgin beyaz patlaması demek, Buna karşılık RAW+JPEG getirildi, gereksiz kartta yer işgal ediyor. Ve RAW olarak tek başına seçme şansımız yok. Benim için farketmez ama sevmeyenler çok, ISO iyileştirildi ama FZ 30 daki 80 ISO keşke bırakılsaydı.... ve belki video çekiminde getirilen 16x9 çekim özelliği en önemli özellik. Fotoğraflar standart olarak 4:3 oranında çekiliyor. FZ50, buna ek olarak ayrıca 2:3 ve 16:9 geniş formatta da çekim olanağı veriyor. Üstelik bu orantıların RAW dosya formatında da kullanılabiliyor olması süper bir özellik. Ama ben bu özellikleri yani video çekim işini çok sevmediğimden bana çekici gelmiyor. Ama sevenler için tek kelime ile harika.... Daha da yazabilirim ama bizim kasık hafif hafif zonkluyor Yeter artık diyor. Çene düştü ya !!!
    Valla alacaksanız bu sınıfta, herşeye rağmen FZ 50 (dSLR/Like) gerçekten bir numara... Aybaşını bekliyorum bende almayı düşünüyorum.........Tabi dışarıdan 275 �' luk (415$ USA) makina bizim ülkede 680� civarında. Tek fark Türkçe menü yok, O da hiç dert değil......
    quote:

Orjinalden alıntı: alquirel

quote:

bipekkan geçmiş olsun Allah acil şifalar versin tekrar
    hocam genelde, başka forumlarda, fz30 fz50 ye göre daha başarılı deniliyor yukarda karşılaştırma yapmışsınız, sağolun, ama pek anlamadım fz18, fz30, fz50 aralarında sizce hangisi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hüseyni -- 29 Aralık 2007; 17:39:25 >

• @Hıdır
    Çok teşekkürler, FZ 18, diğer 2 makinenin yanında pek dikkate alınacak makine değil. Bir çok arkadaş 18x zoom nedeniyle ilgi duyuyorlar ama bu 2 makinenin özellikleriyle karşılaştırılmasının bir anlamı olmadığı düşüncesindeyim. Sonuçta kişisel görüşüm. Elbette bir evvelki postumda yazdıklarıma rağmen tercihim FZ-50 den yana. Fz 50 yi örneğin Fuji s6500fd ile de karşılaştırmak istemem . Dengi değil çünkü... Bu makinenin kendi sınıfındaki rakibi Fuji S9600 ve IS-1 dir.
    FZ 30'un başarısı, aslında başarı da demiyelim üstünlük desek daha mantıklı olur, bir üstte yazdığım nedenlerden dolayı. FZ 30' un fotograftaki başarısını ancak FZ 50 deki Venus Engine III işlemcisi olsaydı BAŞARI olarak kabul ederdim....
    quote:

Orjinalden alıntı: Hıdır
    hocam genelde, başka forumlarda, fz30 fz50 ye göre daha başarılı deniliyor yukarda karşılaştırma yapmışsınız, sağolun, ama pek anlamadım fz18, fz30, fz50 aralarında sizce hangisi?

• quote:

@Hıdır
    Çok teşekkürler, FZ 18, diğer 2 makinenin yanında pek dikkate alınacak makine değil. Bir çok arkadaş 18x zoom nedeniyle ilgi duyuyorlar ama bu 2 makinenin özellikleriyle karşılaştırılmasının bir anlamı olmadığı düşüncesindeyim. Sonuçta kişisel görüşüm. Elbette bir evvelki postumda yazdıklarıma rağmen tercihim FZ-50 den yana. Fz 50 yi örneğin Fuji s6500fd ile de karşılaştırmak istemem . Dengi değil çünkü... Bu makinenin kendi sınıfındaki rakibi Fuji S9600 ve IS-1 dir.
    FZ 30'un başarısı, aslında başarı da demiyelim üstünlük desek daha mantıklı olur, bir üstte yazdığım nedenlerden dolayı. FZ 30' un fotograftaki başarısını ancak FZ 50 deki Venus Engine III işlemcisi olsaydı BAŞARI olarak kabul ederdim....
    quote:

teşekkür ederim ya peki sony h9 a göre tercih edilebilir mi fz50?

• @ Hıdır,
    En zor soruyu sordun şimdi, Buna hemen cevap vermeyeceğim. Biraz araştıracağım. Geceyi bekleyeceksiniz. Ama sırf Objektif, manuel zoom ve sensör boyutları nedeniyle ilk etapta FZ-50 diyeceğim. Birde yaz aylarında okuduklarımdan aklımda kalanlardan H5 hatta H7, H9 dokuzdan daka başarılı denmişti bir çok yerli yabancı forumda Tüm bunlarıda dikkate alarak bir değerlendirme yapmam gerekir.
    quote:

• quote:

@ Hıdır,
    En zor soruyu sordun şimdi, Buna hemen cevap vermeyeceğim. Biraz araştıracağım. Geceyi bekleyeceksiniz. Ama sırf Objektif, manuel zoom ve sensör boyutları nedeniyle ilk etapta FZ-50 diyeceğim. Birde yaz aylarında okuduklarımdan aklımda kalanlardan H5 hatta H7, H9 dokuzdan daka başarılı denmişti bir çok yerli yabancı forumda Tüm bunlarıda dikkate alarak bir değerlendirme yapmam gerekir.
    quote:

eyvallah hocam yanlız bizim için zahmete girmeyin siz merak ediyorsanız o başka ayrıca evet ben de bi yerde okmuştum h5-7 h9 dan daha iyi diye

• Zahmetin lafımı olur, Sorunuz çok ilginç geldi Bence bir bakmaktada yarar var. Hep Like sınıfında SONY R1 ön plana çıkarıldı, Nasıl like olarak nitelendirldiyse adeta sabit objektifli türünde TEK bir dSLR, ne macro çeker ne video nede zoom ama dana kadar sensörüyle bal gibi dSLR. Birde H serisine göz atalım. Bakalım Sony neler BECER miş....
    quote:

eyvallah hocam yanlız bizim için zahmete girmeyin siz merak ediyorsanız o başka ayrıca evet ben de bi yerde okmuştum h5-7 h9 dan daha iyi diye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 29 Aralık 2007; 20:28:46 >
  • quote:

Zahmetin lafımı olur, Sorunuz çok ilginç geldi Bence bir bakmaktada yarar var. Hep Like sınıfında SONY R1 ön plana çıkarıldı, Nasıl like olarak nitelendirldiyse adeta sabit objektifli türünde TEK bir dSLR, ne macro çeker ne video nede zoom ama dana kadar sensörüyle bal gibi dSLR. Birde H serisine göz atalım. Bakalım Sony neler BECER miş....
    quote:

teşekkürler ben biraz sağa sola baktım sony h serisini önermiyorlar, fz50 ile yapılan kıyasta fz50 hep öneriliyor eğer uygun fiyata caiso z750 (compact sınıfında en iyilerden diyorlar)almassaö ben de ay sonunda inşallah fz50 yi alacağım

• fz50 den sonra bu modelin devamı bir model çıkacak mı ? çıkacaksa tarihi yaklaşmış gibi mi?
    bi süredir bu modeli almak için takip ediyorum ama fiyatı bin ytl altına düşmüyor 2. elde 700 e bi arkadaş satıyordu ama şimdi alır almaz yeni model çıkacakmış gibi bir endişeye sahibim!
  • Uyarınız için teşekkürler Concepto. Hata düzeltilmiştir.
  • Walla yeni model her an çıkabilir ama sensör kousu hariç bu makinenin geri kalan özelliklerine ne katar yeni model, pek bilemiyorum. Tam tersine, her marka ve modelde olduğu gibi size sensör avantajı verirler belki mpx'i şişirirler ama en yararlı 10 özelliği geri alırlar. Fuji hatta 3-5 sony örnekleri ortada. ve daima fiyatlar yukarı. Malesef bugünkü TREND bu.......
    quote:

Orjinalden alıntı: istanbuli

fz50 den sonra bu modelin devamı bir model çıkacak mı ? çıkacaksa tarihi yaklaşmış gibi mi?
    bi süredir bu modeli almak için takip ediyorum ama fiyatı bin ytl altına düşmüyor 2. elde 700 e bi arkadaş satıyordu ama şimdi alır almaz yeni model çıkacakmış gibi bir endişeye sahibim!

• herkese iyi yıllar öncelikle,

SONY R1 CMOS görüntü sensörü (efektif 21.5mmx14.4mm) üst seviyede görüntü kalitesi sağlıyor gerçekten ,
    ama dslr bence slr like deil + çok pahalı ...(öz eleştirm)

slr like fz50

bir de türkçe menü olayı yani yabancı ülkeden getirttiğiniz spot fz50 ler yazılımla türçeye çevrildiğini duydum bu konuda araştırma yapabilirsiniz ben ank dayım bi elektronikçi arkadaş yapıyodu ama garanti gidiyor benden söylemesi gerçi spot un garantisi yok...ingilizce menülerde kolay oluyo basit zaten bi kaç terimi bildikten sonra çabuk anlaşılıyor...(ıso,diyafram,ensantene )
  • menü türkçeleştirme nerede yapılıyor?? iletişim bilgisi verirseniz,sevinirim.
  • Bende Ankara'dayım emin değilim ama belkli ihtiyaç duyabilirim. Siparişimi vermek üzereyim. Birde ilk topiği açan arkadaş Türkçe kullanım kitabı ile İng. Rapid' e yüklemişti. Oradan da indirebilirsiniz. Şimdi kontrol ettim. Link hala çalışıyor. Süreyi uzatmak için tekrar indiriyorum. Link aşağıda:
    Link :http://****.com/files/73970613/DMC-FZ50.rar.html

quote:

Orjinalden alıntı: ulascelikfz7

menü türkçeleştirme nerede yapılıyor?? iletişim bilgisi verirseniz,sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 2 Ocak 2008; 9:01:13 >

• bende fz50 me yedek batarya bulmak için uğraşırken birinden duydum konya sok . dı yanılmıyorsam tam bi adres veremiycem ama kızılaydaki tripod foto ya sorabilirsiniz bir çok şeyi biliyorlar...bu işin bi de arza çıkarma kısmı da var unutmayın...+(garantili makinnın garatisi de gidiyor üstelik)...
  • tripod foto'da yedek orjinal batarya mevcut.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.