Şimdi Ara

PANASONIC LUMIX DMC-FZ50 Kullanıcıları Bilgi ve Fotoğraf Paylaşımı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
521
Cevap
1
Favori
51.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Maşşallah ! fiyatta astro ! 44$+KDV ve orjinal de değil Ansmann Marka İyiki dolar düşük 61 YTL. Walla ben siparişi yedek pili ile birlikte verdim. Ehven fiyata da bulursan alacağım. İlk Başlarda bu makineden vazgeçip Fuji almamı etkileyen önemli bir nedendi pil konusu 7.2 V/710 mA kitabına göre 300 foto demek ortalama ki Fuji s6000fd' nin yarısından da az. Bu demektirki yola çıkıldığında şarj cihazını ve dolu pilleri cebimizde taşıyacağız.
    Gerçekten o 1978 yapımı Canon AE-1 makineniz hala hayatta mı? Dünyanın ilk Central Processing Unit (CPU) olan makine örneğidir de....Valla kıymetini bilin.....
    quote:

Orjinalden alıntı: ulascelikfz7

tripod foto'da yedek orjinal batarya mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 3 Ocak 2008; 8:46:06 >

• canon ae 1 hayatta ve orjinal flaşı ile birlikte... efsane derler ya... gerçekten efsane bir makine... ara sıra zevk için çekiyorum...
  • ewet bende tripod fotodan yedek orjinal batarya almıştım fiyatını hatırlamıyorum pahalıydı gerçekten...
  • Ben bazen Tripo'a gidince hasta oluyorum ve cidden sıkı sıkı pazarlık etmek gerekiyor. Tık para o pil 35-40 YTL civarında alınabilirki Yurt dışına 5-8 $ arasında taş çatlasa, sabırla 10 sayfayı araştırdım ve orjinalini de buldum, İlk defa bu kelimeyi kullanacağım affınıza sığınarak. Kocaman bir YUHHHHHHH ! tam 79 YTL. Yurt dışı fiyatı 12-14 $ arası...
    http://www.tripodfoto.com/urun.php?PID=1177
    quote:

Orjinalden alıntı: naykose

ewet bende tripod fotodan yedek orjinal batarya almıştım fiyatını hatırlamıyorum pahalıydı gerçekten...

• ewet hatırladım 70 e almıştım çook pahalı ben de araştırdım unicross marka felan alabilirmiyim die bulamadım konya sokağını didik didik ettim bulamamıştım...ve mecbur orijinal aldım artık...
  • Arkadaşlardan biri FZ-50 üzeri model çıkacakmı diye sormuş sanırım. Ben FZ-60 çıkacağını duydum ama kaynağı hatırlamıyorum. Ancak Amerikadan getirttiğim FZ-50 ye her kuruş helal olsun
    Kullanımı son derece keyifli. Zoom ve netlik halkaları manuel. Media markt Ümraniyede görebilirsiniz ama fiyatı 1199 du en son. Yurt dışından (Amerika) 550 YTL ye getirebilirsiniz.
    Birde çektiğim bazı fotoğrafları upload ettim. Umarım beğenirsiniz.

http://rapidshare.com/files/81003247/FOTOGRAFLAR_DENEMELER.rar.html

• Kaynak yine DH... Yaw bi dedikodu çıkıyor dönüp dolaşıp yine bizi buluyor Alın size kaynak, aynı mealde yurt dışı forumlar da da TEMENNİ' ler var. Adeta zorla FZ60 olmadı FZ 70 hatta FZ 80 bile ihtimal dahilinde papasoniğe çıkartacağız.
    Kulakların çınlasın @Alperkon, bi salladın FZ' ler yola döküldü....
    http://forum.donanimhaber.com/m_13922929/mpage_20/tm.htm

quote:

Orjinalden alıntı: 8gen

Arkadaşlardan biri FZ-50 üzeri model çıkacakmı diye sormuş sanırım. Ben FZ-60 çıkacağını duydum ama kaynağı hatırlamıyorum. Ancak Amerikadan getirttiğim FZ-50 ye her kuruş helal olsun
    Kullanımı son derece keyifli. Zoom ve netlik halkaları manuel. Media markt Ümraniyede görebilirsiniz ama fiyatı 1199 du en son. Yurt dışından (Amerika) 550 YTL ye getirebilirsiniz.
    Birde çektiğim bazı fotoğrafları upload ettim. Umarım beğenirsiniz.

http://****.com/files/81003247/FOTOGRAFLAR_DENEMELER.rar.html

• insanın ister istemez aklı karışıyor. sonuçta 1/1.8 inçe 10 milyon piksel mantıksız geliyor. benim c875imde 1/1.8 e 8 mp sıkıştırılmış ve ben genel anlamda tatmin edici ama tabii ki çok iyi değil. fz50'de görüntü işlemcisiyle bu sorunu hallettilerse -ki bu ne kadar mümkün bilemiyorum- o zaman fz50 tek tercih olur.
    incelediğim kadarıyla fz30 da en çok noiseden şikayetçi olunuyor, ama bipekkan'ın yorumlarında fz50 de rahatsız edici bir noise sorunu görünmüyor:)

bir de şu fiyat işi olmasa... amerikada gerçekten ucuz ama önemli olan bi cesaret oraya sipariş verebilmek. ya da yazı bekleyip gidenlerle ısmarlamak lazım.
    @bipekkan siz nereden sipariş verdiniz? bir de fiyatı???

bu arada donanimhaber'de bir panasonic patlaması yaşanıyor gibi. ilk sayfada birçok panasonic topici görünüyor...
    ama hala bu topicte başlıktaki yalnışlık devam ediyor. duyurulur

• önemli olan dslr makina almadan önce eğer bu işi profesyonel anlamda yapmak istiyorsak slr like tan başlayıp devam edebilmektir.ya da compact makina dan biraz daha ii olsun ve objektif tak çıkar uğraşmak istemiyorsak slr like en iyi seçim olucaktır.+şimdi bana gidip r1 al ozaman gibi soru sormak mantıksız o paraya ne nikonlar canonlar var... slr like fz50 bence 1 numara benim gözümde ha siz tabiki diğerlerini karşılaştırıp kullanıp öle gelirseniz daha mantıklı konuşup sonuçlarını hepberaber inceleyebiliriz...(sensör konusunda haklısınız ama makinayı kullanın inanın tatmin eder zaten 10 megapiksel çekmek mantıkzız 8mega yada7 mega daha tatmin edici +extra zum sunuyor fz50)
    ha panasonic ha ponosonic ne farkeder ki önemli olan türkçemizi güzel konuşmak...ha konuşabiliyormuz hayır yazabiliyormuyuz hayır ...
    dışarıdan getirtebiliyorsanız çok iyi , ülkemizde gerçekten pahalı...
    başlık düzeltilmiş ....bilginize...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naykose -- 4 Ocak 2008; 17:16:08 >

• quote:

Orjinalden alıntı: alquirel

insanın ister istemez aklı karışıyor. sonuçta 1/1.8 inçe 10 milyon piksel mantıksız geliyor. benim c875imde 1/1.8 e 8 mp sıkıştırılmış ve ben genel anlamda tatmin edici ama tabii ki çok iyi değil. fz50'de görüntü işlemcisiyle bu sorunu hallettilerse -ki bu ne kadar mümkün bilemiyorum- o zaman fz50 tek tercih olur.
    incelediğim kadarıyla fz30 da en çok noiseden şikayetçi olunuyor, ama bipekkan'ın yorumlarında fz50 de rahatsız edici bir noise sorunu görünmüyor:)

bir de şu fiyat işi olmasa... amerikada gerçekten ucuz ama önemli olan bi cesaret oraya sipariş verebilmek. ya da yazı bekleyip gidenlerle ısmarlamak lazım.

bu arada donanimhaber'de bir panasonic patlaması yaşanıyor gibi. ilk sayfada birçok panasonic topici görünüyor...

Noise konusunda panasonic FZ50 ile buyuk mesafe kat etti. Zira bunda en onemli nedenlerden biri fz30'dan sonra panasonic'in geliştirirerek fz50'de kullanmiş oldugu VENUS III micro islemcisi. Bu işlemci eski VENUS II'ye gore daha tutarli, gelişmiş ve etkili bir "noise reduction algoritmasi" kullaniyor. Son olarak 1/1.8 inch sensorde 10mp oyle cok abartili bir rakam degil icin rahat olsun. Kabaca 1/2.5 inch sensor, 7.2mp ile aynı derecede yuklenmiş bir sensor denebilir

• quote:

Orjinalden alıntı: pininfarina

quote:

insanın ister istemez aklı karışıyor. sonuçta 1/1.8 inçe 10 milyon piksel mantıksız geliyor. benim c875imde 1/1.8 e 8 mp sıkıştırılmış ve ben genel anlamda tatmin edici ama tabii ki çok iyi değil. fz50'de görüntü işlemcisiyle bu sorunu hallettilerse -ki bu ne kadar mümkün bilemiyorum- o zaman fz50 tek tercih olur.

Noise konusunda panasonic FZ50 ile buyuk mesafe kat etti. Zira bunda en onemli nedenlerden biri fz30'dan sonra panasonic'in geliştirirerek fz50'de kullanmiş oldugu VENUS III micro islemcisi. Bu işlemci eski VENUS II'ye gore daha tutarli, gelişmiş ve etkili bir "noise reduction algoritmasi" kullaniyor. Son olarak 1/1.8 inch sensorde 10mp oyle cok abartili bir rakam degil icin rahat olsun. Kabaca 1/2.5 inch sensor, 7.2mp ile aynı derecede yuklenmiş bir sensor denebilir

• Şu an 5-6 deneme amaçlı foto çektim ve hiçbir şeye dokunmadan. Çekimlerim Oto da idi. Amacım sensör ve LCD testleri idi. Not aldığım 2 konu var, Şu an açıklamayacağım ama @alquirel %100 haklısınız pixel konusunda. Bu makine için son derece ideal pixel'in 7-8 mpx olduğunu söyleyebilirim şimdilik 200 ISO' da. Ama LENS bir harika max zoomda ..........
    Ta oralara sipariş verip strese girmenin hiç anlamı yok. Ben @ pininfarina' dan aldım ve elinde son versiyon birkaç FZ50 daha var sanırım. 750 YTL' ye aldım. Son derece özenli bir ambalajla eksiksiz geldi ve karşılıklı iletişimimizde çok mükemmeldi. 2 günde sonuca ulaştık....
    quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 4 Ocak 2008; 21:00:46 >

• bipekkan hayırlı olsun ışığınız bol olsun....
    ewet bu sensöre 6-7 megapiksel daha uygun +extra zum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi naykose -- 4 Ocak 2008; 21:20:01 >
  • alquirel bende PANASONIC şeklinde gözüküyor. ? Sende neden acaba öyle anlamadım.
  • bende ısrarla panosonic görünüyor.
    neyse o kadar da önemli değil. önemli olan birlikteliğimiz
    gerçi şimdi kodakçılar beni burada görürlerse aforoz ederler (daha önce az kalsın yapacaklardı...)

megapiksel konusuna gelince, burada benim anlamadığım bir nokta var. 10mp lik bir makinede 8 mp de foto çektiğimiz zaman, makine sanki hep 8mp imiş gibi kalite bulur muyuz? ben hep şöyle zannediyorum. 10mp lik bir sensörde 8mp çeksek, sensörün %80 ini kullanmış oluyoruz yani piksel boyutu değişmiyor. yani bu mekanizmayı bir türlü anlamadım. eğer sensörün hepsiyle 8mp üretiliyorsa o zaman fz50 için gözümde hiçbir sorun kalmamış olur:)...

türkçemizi korumak için hep azami gayret göstermeliyiz. bir türkçemiz kaldı elimizde, onu da almak üzereler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raynaud09 -- 5 Ocak 2008; 12:12:12 >

• @alquirel,
    Yazacaklarım herhangi bir kaynağa dayanmıyor sadece elimde olan 2-3 veriden hareketle ve FZ 50 ile son çektiğim 10 kadar fotograftan ve Fuji F6000fd ile çektiğim 7000' e yakın fotograftan hissettiklerim. Makineler ister 10 mp de ister 3 mp de olsun sensörün tamamını kullanıyorlar yani sensörün üstüne düşen görüntü alanı daralıp ya da büyümüyor, Böyle bir mekanizmanın olduğunu düşünmüyorum, Eğer daralma olsaydı sensörde kullanılan pixel sayısıda ölçüleri sabit kalarak azalırdı ve benim 10 mpde çektiğim fotolarda oluşan gariplikler (Yakın Plan bakınca) olmazdı. ama pixel sayısını azaltınca bu hataların hemen kalkması ve sensör üzerine düşen görüntü alanının değişmemesi varsayımından hareketle, benim düşüncem pixelller elektronik olarak birleştiriliyor diye düşünüyorum yani pixeller büyüyor. Bu elektronik ve teknik olarak çok mümkün. Ama gerçek öyle mi? kesin bilmiyorum.
    quote:

bende ısrarla panosonic görünüyor.
    neyse o kadar da önemli değil. önemli olan birlikteliğimiz
    gerçi şimdi kodakçılar beni burada görürlerse aforoz ederler (daha önce az kalsın yapacaklardı...)

megapiksel konusuna gelince, burada benim anlamadığım bir nokta var. 10mp lik bir makinede 8 mp de foto çektiğimiz zaman, makine sanki hep 8mp imiş gibi kalite bulur muyuz? ben hep şöyle zannediyorum. 10mp lik bir sensörde 8mp çeksek, sensörün %80 ini kullanmış oluyoruz yani piksel boyutu değişmiyor. yani bu mekanizmayı bir türlü anlamadım. eğer sensörün hepsiyle 8mp üretiliyorsa o zaman fz50 için gözümde hiçbir sorun kalmamış olur:)...

türkçemizi korumak için hep azami gayret göstermeliyiz. bir türkçemiz kaldı elimizde, onu da almak üzereler...

• arkadaşlar fz50 dün benim de elime geçti fotoğraf makinesi konusunda biraz bilgisizim de merak ettiğim bir konu var mpyi 2'ye düşürünce optik zoom 21.4 x e çıkıyor yani yaklaşık 10x daha fazla zoom yapıyor ama ilk 1x den 10x'e kadar yaptığı yakınlaştırmayı yapmıyor gibi geldi. bunun mantıklı bir açıklaması var mı yoksa bana mı öyle geldi. umarım anlatabilmişimdir.
  • 6-7-8 megapiksel daha uygundur makina için tecrübeyle sabittir...

A2 boyutunda baskı için çook yeterli daha büyüğünü kim ister ki zaten slr like sonuçta dslr başlangıç....
  • size öyle gelmiş olmalı... basit bir deneme ile bunu sizde görün
    makineyi sabitleyip 2mp ve 10mp de 10x foto çekin....
    quote:

Orjinalden alıntı: ozanmt

arkadaşlar fz50 dün benim de elime geçti fotoğraf makinesi konusunda biraz bilgisizim de merak ettiğim bir konu var mpyi 2'ye düşürünce optik zoom 21.4 x e çıkıyor yani yaklaşık 10x daha fazla zoom yapıyor ama ilk 1x den 10x'e kadar yaptığı yakınlaştırmayı yapmıyor gibi geldi. bunun mantıklı bir açıklaması var mı yoksa bana mı öyle geldi. umarım anlatabilmişimdir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ulascelikfz7

size öyle gelmiş olmalı... basit bir deneme ile bunu sizde görün
    makineyi sabitleyip 2mp ve 10mp de 10x foto çekin....
    quote:

Orjinalden alıntı: ozanmt

arkadaşlar fz50 dün benim de elime geçti fotoğraf makinesi konusunda biraz bilgisizim de merak ettiğim bir konu var mpyi 2'ye düşürünce optik zoom 21.4 x e çıkıyor yani yaklaşık 10x daha fazla zoom yapıyor ama ilk 1x den 10x'e kadar yaptığı yakınlaştırmayı yapmıyor gibi geldi. bunun mantıklı bir açıklaması var mı yoksa bana mı öyle geldi. umarım anlatabilmişimdir.

yok ulaş anlatamadım. demek istediğim 1x ile 10x arasında yaptığı zoom oranı, 12x den 21.4x e kadar yaptığı zoomdan daha fazla gibi geldi. yani şöyle söyleyim bu zoom olayında her x değeri aynı derecede yakınlaştırma anlamına gelmiyor mu 1x ile 2x arasındaki yakınlaştırmayla 15x ile 16x arasındaki yakınlaştırma aynı değil mi?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.