Şimdi Ara

passat 1.8 tsi 160 bg düz vites

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    rica etsem yakıt konusunda bizzat tecrübelerini yazabilirlermi
    1.4 tsi ile 1.8 tsi vergi yönünden benim için fazla farkı yok

yılda 20-25000 km yol yaparım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albenilim -- 26 Mayıs 2008; 11:10:34 >

• 1.4 tsipassatla
    1.8 tsi passatla 100m de 1 litr farka olsa
    10000 kmde 100 litre oda 350 ytl yapar

yılda 10000 km yol yapacak için vergi +yakıttan 1.4le farkı 1000 ytl fazla gelir
    dersem yanlış hesap yapmış olurmuyum
  • * 1.8 tsi manuel Passat * 2.yol bilgisayarı ve trip benzin alındıgında sıfırlanmış. * Yaklaşık %80 sehir içi %20 E-5 kullanımı
     passat 1.8 tsi 160  bg  düz vites
     passat 1.8 tsi 160  bg  düz vites

performansı seven birine benziyorsunuz mesajlarınızdan anladıgım kadarıyla. bence size 1.8 tsi gider yakıt sarfiyatı da kesinlikle fazla degil bu perfomansa göre. kendi sınıfında bu kadar gücü verip de bu kadar benzinle yetinebilen tek otomobil passattan sonra a41.8 tfsi.

*sehir içinden kasıt full köprü trafigi degildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya5789 -- 26 Mayıs 2008; 12:26:32 >

• Kaya5789
    vergisi ne kadar arabanızın?
  • sayın kaya perfonmans olmadan arabaya binesi gelmiyor insanın
    şu arabalara tüp takılsa ne iyiolurdu siz iyi rakamlardan bahsediyorsunuz
    yarısı şehir içi yarısı şehir dışı olsa bu perfonmansa bir araba demek 7.5 litreyi görecek gibi

sizin aracınız eminin ok gibi fırlıyordur
    şu 1.4 tsi passatı bir test edebilsem karar vereceğim
    ben kütahyada oturuyorum eskişehirde yok test aracı bursada yok

arabanızın amörtüsör yumuşaklığı nasıl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albenilim -- 26 Mayıs 2008; 12:50:32 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: albenilim

sayın kaya perfonmans olmadan arabaya binesi gelmiyor insanın
    şu arabalara tüp takılsa ne iyiolurdu siz iyi rakamlardan bahsediyorsunuz
    yarısı şehir içi yarısı şehir dışı olsa bu perfonmansa bir araba demek 7.5 litreyi görecek gibi

sizin aracınız eminin ok gibi fırlıyordur
    şu 1.4 tsi passatı bir test edebilsem karar vereceğim
    ben kütahyada oturuyorum eskişehirde yok test aracı bursada yok

arabanızın amörtüsör yumuşaklığı nasıl

şehir dısında 140 geçmeniz durumunda sehir içiyle karısık ortalamanın 7.5lt olması hayal olur bastan söyliyim. biizm uzun yolda sinoptan gelirken ortalamamız 8ltden biraz daha fazlaydı(8.2-8.3) yolun buyuk bir kısmı full 145-180 arası. arada bir 210lara kadar cıktım sırf audi Q7 3.0 TDI'ye haddini bildirmek adına:) bir kısmı 100-130 arası gidiş gelişli yol(bol sollamalı, bu araçla araba sollamak da hem zevkli hem kolay:)). bir kısmı da yaklasık 1 saat virajlı yokuşlardan cıkıs 40-80 arası hızlarda.

amortisör diger passatlarla aynı. yol tutusu arttırmak adına biraz sert tututlmus galiba amortisörler ama kesinlikle cok rahatsız edici degil. ben daha hiç bir yol bozukluugnu yansıtmayan bir araca binmedim bu sınıfta zaten. hepsi benzer yani. ama otobandaki ve kaymak asfalttaki o sessizlik ve de güvendelik hissi yok mu Passatın...

• quote:

Kaya5789
    vergisi ne kadar arabanızın?

1-3 yaşındaki araçlar için:
    --------------------------------
    1.8>>>yıllık 986ytl
    1.4>>>yılıık 561ytl
    2.0>>>yıllık 1556ytl

4-6 yaşındaki araçlar için:
    --------------------------------
    1.8>>>yıllık 773ytl
    1.4>>>yılıık 421ytl
    2.0>>>yıllık 1197ytl
  • sayın kaya
    ben araçla iyi yolda dahi genelde 110 -120 geçmem
    benim perfonmansdan istediğim araç sollarken ve manevra kabiliyeti açısından bg gücü isterim bir araç solluycam yan yana geliyoruz atıyorum bayırda sollama yapıcam kamyonu
    bundan istiyorum hızlı yoksa 140 lara devamlı basmam belki otobanda

diyelim şehir dışında yola gidiyorum aile çocukla gideceğim için çoğu 90 olur hızımın çok azı 140 solllarken
    çünkü yavaş araç yüzünden kaçkere kaza ile burun buruna geldim
    manevra kabiliyeti hızlı araç burada çok işey yarıyor
    yani ben şehir dışında yüzde 80 90 ile yüzde 20 140 ile giderim ortlama 7.5 bulurmuyum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albenilim -- 26 Mayıs 2008; 13:33:01 >
  • Her ne kadar 1.8 sahibi olmasamda;
    Anlattığınız gibi kullanırsanız kesin 7.5' u bulursunuz, hatta altına bile düşürürsünüz bence.

quote:

sayın kaya
    benim perfonmansdan istediğim araç sollarken ve manevra kabiliyeti açısından bg gücü isterim bir araç solluycam yan yana geliyoruz atıyorum bayırda sollama yapıcam kamyonu

diyelim şehir dışında yola gidiyorum aile çocukla gideceğim için çoğu 90 olur hızımın çok azı 140 solllarken
    yani ben şehir dışında yüzde 80 90 ile yüzde 20 140 ile giderim ortlama 7.5 bulurmuyum

• quote:

Orjinalden alıntı: ozermn

Her ne kadar 1.8 sahibi olmasamda;
    Anlattığınız gibi kullanırsanız kesin 7.5' u bulursunuz, hatta altına bile düşürürsünüz bence.

quote:

sayın kaya

7.5 mi? :) eger dediginiz gibi sürerseniz en fazla 6 - 6.5lt olur benzin sarfiyatı. ben 3 gün once maslaktan levente gittim geldim gece 11.30 da yol bostu haliyle ama uzun yol veya otoban gibi olamaz tabi hiç birzaman. neyse gidiş geliş yolun yarısında cruise control acık 70 ve 80'e sabitledim. ewe döndügümde ortalama 5.4lt idi ...

edit: bu yol üzerinde istanbulda yasayanlar bilir her ne kadar boş da olsa bi cok araba olur ve trafik lambası bulunur. bir de yol bilgisayarını motor ısındıktan sonra(1.5-2 dakika sonra filan) sıfırlamıstım taa en basta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya5789 -- 26 Mayıs 2008; 13:48:34 >

• aracın vergisi normal sayılır
    yakıt önemli olan

sayın kaya siz aracı ne zaman kaça aldınız
  • quote:

sayın kaya

böyle bir kullanım profiline göre sen 1.4 TSI almalısın, çünkü sollamalarda doğru vitese düştüğün zaman çok atak bir araban olacak.
    Hele DSG alırsan bu derdin de kalmaz, gaza bastığın anda araç o viteste hazır halde olduğundan ok gibi fırlayacaktır.

• quote:

aracın vergisi normal sayılır
    yakıt önemli olan

sayın kaya siz aracı ne zaman kaça aldınız

yanlış hatırlamıyorsam mart başında metalik renk dahil 71.500gibi birşeydi(exclusive manuel) metalik renksiz 70.200dü onu tam hatırlıyorum.
  • hocam ben fazla hızı sevemedim kalbim dayanmıyor çok heycanlanıyorum
    ama hızlanırken seriliği istiyorum
    manevra yaparken ataklığı istiyorum
    şehir içide sakin kullanırım gerek yok hoplatmaya
    gerek olduğunda araç fırlasın bana
    :)

dediğiniz gibiyse böyle anlattığım gibi kullanırsam fabrika verilerini en fazla bir litre geçerim mi?
  • Bence de aradığınız araç 1.4 122hp,
    fazlasına gerek yok, istediğiniz özellikler bu motorda mevcut.
    Ben golf 122 hp kullanıyorum. Şehir içi 7.5 yakıyor.
    Hızlanması gerektiğinde uçuyor.
    Kısa bir mesafede gaza yüklendiğinizde 180 oluveriyor.
    quote:

hocam ben fazla hızı sevemedim kalbim dayanmıyor çok heycanlanıyorum
    ama hızlanırken seriliği istiyorum
    manevra yaparken ataklığı istiyorum
    şehir içide sakin kullanırım gerek yok hoplatmaya
    gerek olduğunda araç fırlasın bana
    :)

dediğiniz gibiyse böyle anlattığım gibi kullanırsam fabrika verilerini en fazla bir litre geçerim mi?
  • sayın ozerm golf tsi 1.4 140 bg ve jetta tsi 1.4 tsi 140 test ettim fırlıyor arac
    passat tsi 122 test edemedim
    bg 140 olsaydı hiç şüphem olmayacaktı
    jettayla aynı sayılır
    bi test edebilsek ama nerede
  • Benim arabam 122 hp olduğundan ona dayanarak söylemiştim. Aslında test sürüşü yapmak gerekir tabiiki.
    İstanbul da passat 122 hp test aracı mutlaka vardır.

quote:

sayın ozerm golf tsi 1.4 140 bg ve jetta tsi 1.4 tsi 140 test ettim fırlıyor arac
    passat tsi 122 test edemedim
    bg 140 olsaydı hiç şüphem olmayacaktı
    jettayla aynı sayılır
    bi test edebilsek ama nerede
  • bence etrafınızdaki bütün sehirlerde bulunan vw veya audi bayiilerini arayın ellerinde 1.8 tsi veya 1.8 tfsi motorlu aracların olup olmadıgını sorun. a3 ve a4te bulunuyo 1.8 tfsi motorlar ve bunlar passata cok yakın performans sergileyeceklerdir. en kötü ihtimalle izmir veya ankaraya gitmeniz gerekebilir test için ama oralarda biraz uzak kalıyo galiba size...
    http://www.vw.com.tr/satis_servis/satis/index.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya5789 -- 26 Mayıs 2008; 15:43:30 >
  • afyon var yakın
    bursa eskişehirde yok
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.