Şimdi Ara

Paylaşım Etiği - Emeğe Saygı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.inndir.com üzerinden yayınlanmış olan hiçbir paylaşımımın alıntı olduğu belirtilse dahi donanım haber forumlarında yayınlanmasına izin vermiyorum. Hem benim ortaya koyduğum emeğe saygısızlık yapılıyor hem de üstüne hakarete uğruyorum ve buna herkes seyirci kalıyor. Uzun zaman bu forumun bir üyesi olarak paylaşımda bulunmuş bir kişi olarak bilgi paylaşımının ne kadar önemli bir konu olduğunu gayet iyi biliyorum fakat karşılaştığım üzücü durumlar paylaşım yapmamın önünde engel oldu. Şu anda benzer bir durum söz konusu. Herkes ne demek istediğimi gayet iyi anladı fazla söze gerek yok. Forum üzerinde şahsıma ait olan ve bu saatten sonra verilen her konuyu kaynağını göstererek şikayet edeceğim ve kişisel hakkımı kullanarak (ç)alıntı yapılmasının önüne geçeceğim.

Herkese iyi forumlar dilerim.

Not: İsteyenler buradan tüm tanıtımlarıma ulaşabilirler. Böyle daha seviyeli ve sorunsuz olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beytepe -- 12 Ekim 2006; 21:03:47 >

• Dostum öncelikle gerek Donanimhaber' de gerekse İnndir.com'daki paylaşımların ve özverin için çok teşekkür ederim.Güzel paylaşımlarda bulunuyorsun. Aynı zamanda program sunumlarında gayet titizlikle hazırladığın belli oluyor.
    Bütün paylaşımların için tekrar teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa2 -- 12 Ekim 2006; 21:11:37 >
  • Ne diyelim karar senin. Yapcak bisey yok seni onaylamaktan baska. Ama hakli oldugun bir konuda da istedigin karari vermekte tabii ki serbestsin.
  • Peki hocam karar senden saygı bizden...
  • Evet, ortada çirkin bir durum söz konusu ve bu konuda incelemelerin yazarı ve sahibi olarak sonuna kadar haklısın, yine de fikrini değiştirmen dileğiyle . . .

• paylaşıma açık olmalısın , daha önceleri olduğu gibi
  • karşılaştığın üzücü durumlar nedir bilmiyorum ama bizi o güzel paylaşımlarından
    mahrum etme bilgisayarımda senin paylaşımlarından olmazsa olmaz dört tane program var
    ama yinede karar senin.

saygılar.
  • Bence duygusal bir karar vermişsin "beytepe" kardeşim....Seni çok uzun zamandır tanımıyor olsamda, bu forumda çok güzel ve yararlı paylaşımlarda bulunduğunu ve bunları başarabilmek için emek verdiğini görüyorum...

Bu durumunu devam ettirmen ve hemen pes etmemen gerektiğine inanıyorum...Bazı kazanımlar mücadeleler sonunda başarılır...Senin bundan vazgeçmen bu mücadeleyi kaybettiğinin işareti olur...Benim gönlümden geçen ,üyelerin birbirine daha yumuşak ve sevecen yaklaşımlarda bulunması, varsa hatalar daha yumuşak bir uslupla izah edilmesidir ki gönüller kırılmasın...

Sonuçta burada aynı geminin içinde seyahat eden yolcu misaliyiz, birbirimize her zaman ihtiyaç duyabiliriz, küskünlüklere ve darılmalara mümkün mertebe imkan tanımamalıyız diye düşünüyorum... Herkese saygılar...

• Evet Beytepe yaşanan olayı okudum ama haklı durumdayken haksız duruma düşmeyi gayet iyi başarmışsın.
    Senden bu konuyu açma nedenin olan konuyu şikayet ettiğin linki vermeni istiyorum?
    Eğer sen bu şekilde bir mevzu açıyorsan öncelikle şikayeti kullanmış olmalısın, yok kullanmıyorsan üyeye hakaret etme yolunu seçiyorsan kabahat senin.

Diğer husus, siteye küsme nedenini bahanelerle örtme lütfen.
    Küsme nedenin bir üyenin "hepsinin ..... beşiktaşlılar" şeklinde konu açmasıyla beraber ceza almasından sonra dedin ki "ben bundan böyle paylaşım yapmayacağım", küfür eden kişiyi savunmak için sözüm ona protesto ettin ama şunu bilmelisin ki paylaşımdan daha önce bizim için önce gelen şey "saygıdır".
    Sen emeğe saygıdan bahsederken üyelere hakaret ediyorsun, yüz tane tanıtım yapsan bir üyeye hakaret etmişsen eğer yüz konuyla bir kalbi eş değer tutamazsın.

Bir kişiyi uyarırken hakaretle uyarı yapılmaz, neden kendini sütten çıkmış ak kaşık gibi gösteriyor ve üyelerin sana olan sevgisini yanlış yönde kullanıyorsun.

Başka husus; bir site açmışsın hayırlı uğurlu olsun DH'den uzaklaşma nedenlerinden bir taneside bu.
    Hakkında, "özelden mesaj atıp beni davet etti" diye şikayet geldiğinde bunu öğrendim.

Sen şikayeti kullanmazsan eğer sana yönetim yardımcı olamaz.

"Hem benim ortaya koyduğum emeğe saygısızlık yapılıyor hem de üstüne hakarete uğruyorum ve buna herkes seyirci kalıyor" demişsin.
    Asıl hakaret eden sensin, sildiğim konuda üyeye bu konuyu ben hazırladım alıntıdır yazarsan iyi olur deseydin ya da şikayeti kullanıp bunu silermisiniz benimdir deseydin gerek üye gerekse bizler konuyu silerdik.
    Ama sen bu yolu seçmek yerine ilk mesajın ne olmuş aşağıda verdim. Konuda bazı üyelerde seni kınamışlar böyle uyarı mı yapılır diye.
    Alıntı konusunda haklısın, ancak yönetime olayı bildirmeyip hakaret ediyorsun sonrada yok yönetim şöyle yok yönetim böyle diye konuya yazmışsın.
    Sana yardımcı olmamamız için sen bize yardım etmiyorsunki kalkmış bir de konu açmışsın.

quote:

Ya sen ne utanmaz adamsın, birincisi alıntı yapıyorsun alıntıdır diye belirtmiyorsun.
    İkincisi benim emeğime saygı göstermiyorsun.
    Üçüncüsü yüzsüz yüzsüz bir de "birşey değil" diyorsun.

Hani artık yuh diyorum sen ve senin gibilere.

Çocuk değiliz kimseyide yanlış yönlendirmeyelim.
    Çok yakın bir arkadaşının talebi üstüne üstkonularla ilgili bir tatsızlık çıkmıştı hatrlarsın. Sen o zaman bunu kendine dert ettin. Sonrada yönetimi o günden sonra kötülemeye başladın, ya bilmeyenlerde sana inanacak buyur arkadaşın hala forumda çıksın konuşsun olayların sorumlusu kimmiş, durduk yere gene tatsızlık çıkarmıştın.

Olayın özü: site kurman, küfür eden arkadaşının banlanması ve arkadaşının üstkonular konusunda senin düşüncelerini yanlış tahmin etmesi senin soğumana sebep oldu.
    Bu üçünde bir kabahatimiz varsa söylesin.
    Bunlardan hiç birinde de haklı değilsin. Bir dahaki sefere eğer alıntı yazılamamış bir yazını görürsen hakaret etmek yerine bana ileti at ya da şikayeti kullan. Hiç bir üyemize hakaret ettirmeyiz, geçmişte yapmış olduğun paylaşımları her zaman takdir etmiş olmamla beraber, bunlar sana üyelere hakaret hakkı tanımaz .

Herkesten özür diliyorum tatsızlık için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selenvirus -- 18 Ekim 2006; 1:22:10 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.