Şimdi Ara

---pc me yeni format attım internete bağlanmıyor acill yardım---

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
12.585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

akşam çalışan sistemimde hdd değiştirdim yeni aldığım raptorx hdd yi taktım ve format attım gayet seri bir formatlama ve driver kurulumundan sonra sistemim nete girmez oldu

1---diğer sistemimi takınca internete girebiliyorum rahatlıkla

2--- format atmadan hdd yi değiştirmeden öncede giriyordum kendi pc m ile

3---driverleri tekrar da yükledim yine olmadı

nedendir bilgisi fikri olan varmı

• Aygıt Yöneticisinden bakıyoruz. Başlat > Çalıştır > devmgmt.msc (yazacaksın) enter... veya Başlat > Denetim masası > Performans ve bakım > sistem > Donanım > Aygıt yöneticisi burada gerekli driverler yüklü mü? Bir problem var mı? (Sarı ünlem işareti ile belirtilen)
  • yok hocam sarı ünlem işareti filan =(
  • Diğer HDD'de kurulu işletim sisteminizde pronlem olmadığına göre yeni kurduğunuz işletim sisteminizde yazılımsal veya ayarlamalarla ilgili bir probleminiz ver. Donanım olarak burada görünüyorsa.....

Kabloyu (eternet) taktığınızda Yerel Ağ Bağlantısı gelmiyorsa; İnternet Erişim Kuralları (TCP/IP) Özellikleri ayarlanma sorunu olabilir.
  • onu nasıl anlayacağız
    quote:

Orjinalden alıntı: nihat35nihat

Diğer HDD'de kurulu işletim sisteminizde pronlem olmadığına göre yeni kurduğunuz işletim sisteminizde yazılımsal veya ayarlamalarla ilgili bir probleminiz ver. Donanım olarak burada görünüyorsa.....

Kabloyu (eternet) taktığınızda Yerel Ağ Bağlantısı gelmiyorsa; İnternet Erişim Kuralları (TCP/IP) Özellikleri ayarlanma sorunu olabilir.

• aygıt yöneticisinden baktığımda sadece 1394 kurulu var ethernet filan demiyor

birde ağ bağlantılarımdan bakıncada sadece 1394 yazan resim var önceden sanki birde bağlandı filan gibi şeyler yazıyordu gelen giden filan onlar yok hiç
  • Kendi donanım resmini ekle! Problem donanım da mı? bi problem var mı? anlarız, aşağıda problemli bir örnek vereyim incele.....

• Orjinalden alıntı: nihat35nihat

Kendi donanım resmini ekle! Problem donanım da mı? bi problem var mı? anlarız, aşağıda problemli bir örnek vereyim incele.....

hocam bakın sizde realtek yazan varya bende o yok sadece üzerindeki 1394 yazan var ve soru işareti hiç bir donanımda yok

ethernet ile ilgili hiç bir yazı yok bırakın soru işaretini =(
  • tekrardan bi formata başladım bakalım ne olacak raptor x çok hızlı işlev görüyor acaba bu esnada dosya atlayabilirmi
  • deli olacam yahu yine aynı

ama dediğim gibi sanki etherneti kurmuyor cd sinden değil sanki

sadece kurulu gözüken 1394 yazan onun dışında bir şey yok ağ bölüm donatılardan girince
  • Aygıt Yöneticisinde donanım olarak gözükmemesi ve durumun yazılımsal bir problem olması çelişkili bir durum oluyor. Diğer HDD'de kurulu işletim sisteminizde problem olmadığını söylemiştiniz, onu geri takıp bir kontrol edin. Şuanki durum "Aygıt Yöneticisinde donanım olarak gözükmemesi" donanımsal; anakart veya PCI kart arızası veya bios ayarlarındaki bir hata vs.. gibi duruyor. Driver hatası olma ihtimali zayıf!
  • naaap biliyomusun eski hdd yi geri tak yedekle sonra diğer hdd de pc ye tak yani pc de iki hdd olsun sonra format cd veya dvd sini tak setup ekranı gelince yükle ye basma
    onun altında windows u kurtarma seçeneği var ona bas bir tablo çıkar windows u daha önceki sistem görüntüsünü yükle diye onu seç .böylece eski hdd nde nevarsa hepsi hepsi yeni hdd ye geçer .format atmak kadar zaman alır .işre yarayacağından eminim denenmiştir...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.