Şimdi Ara

PC'ye Proxy Server Kurulumu *uzmanlar baksın lutfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
4.473
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. Oncelikle calıstıgım yerdeki kelime bazında filtreleme yapan firewalldan oturu, internetteki cogu yere giremiyorum. En basitinden facebook ile ilgili bi ekşisozluk topicini bile okuyamıyorum, o derece. Bu sebepten oturu evdeki bilgisayarıma bi proxy server kurup, onun uzerinden nete acılmak istiyorum. Bi dolu web proxy sitesi olmasına ragmen sitelerin iceriginde proxy kelimeleri gectigi icin siteler oldugu gibi firewall'a takılıyor. O yuzden icinde proxy kelimesi gecmeyen, yonlendirme yaparkende diyelim sitemin ismi x, facebooka gidicem, gitmeye calıstıgımda url'de x/facebook.com yerine facebook yazısını random rakam ve harflerle saklayan bi proxy server arıyorum.

Bilgisi olan varsa yardımcı olursa cok sevinirim.

Ek olarak 2. soru olarakta, internetten web proxy sitelerini kullanarak facebook'a login olmaya calıstıgınızda facebook proxy server uzerinden baglandıgımızı anlayıp, login olmamızı engelliyor. Bu kuracagım proxy serverda facebook'un proxy serverla muhattap oldugunu anlamaması icin belli bi yontem var mıdır?

Saygılarımla.

• evdeki bilgisayara uzak masaüstü kurup evden bağlanabilirsiniz, çünkü sözkonusu firewall ile proxy tanımladığınızda interenete de çıkamazsınız, farklı dns tanımlasanız yine çıkamazsınız. Nerden biliyorum derseniz, bende bu tür sistemler kuruyorum ve kurallar katı. Eğer firewall erişim izniniz varsa veya erişime yetkili olan kişi ile ahbaplığınız, size yardımcı olabilir
  • Merhaba,

İlk istediğiniz yöntemden ziyade şöyle bir metod önerebilirim.

FireFox'a add-on yükleyebiliyor musunuz? Eğer bu mümkünse en basitinden,

FoxyProxy add-on'unu google'da aratarak bulup, FireFox'tan açarak kurmak.

Daha sonra,

Vip Proxy List diye google'dan aratarak, sitede sol üst köşedeki free proxy liste tıklamak ve çıkan captcha'yı geçtikten sonra,

Oradaki listeden istediğinizi taradıktan sonra, screen shot'taki gibi,

http://dl.dropbox.com/u/3665235/FoxyProxy.jpg

FoxyProxy'nin otomatik algılamasını sağlamak, daha sonra hemen bir google'a yeni pencerede girmeyi deneyin. 10 saniyeyi aşıyorsa sayfa açılması, farklı bir proxy denemelisiniz.

Sağ alt köşede(FireFox içinde) tilki işareti çıkacak ve dönmeye başlayacak, döndükçe bağlantınız sorunsuz demektir, aynı yerden daha sonra compeltly disable yapabilir ya da yeni proxy ekleyebilrsiniz. (Eskisinin üzerine) Oradaki Add ilede birden fazla proxy listesi ekleyebilir daha sonra seçebilirsiniz ama tavisyem günlük yapmanız direk tarama yöntemi ile detect edecek zaten, ve kullanabileceksiniz.

US olanlar genelde yavaştır, ülkemize yakın olan, RU, IN gibilerini seçmenizi öneririm.

Düzgün proxy bulduğunuzda 2-3 günde bir yenilemeniz gerekecek aynı yolla, sorunsuz surf yapabileceksiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.