Şimdi Ara

PEKİ SİZ ATATÜRK ÜN GÖZLERİNİN İÇİNE BAKABİLİYOR MUSUNUZ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
2.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sizden yazının tamamını okuma zahmetine girmenizi beklemiyorum,çünkü bunu tamamen içten ve eksiksiz okuyabilecek bu forumda sayılı kişi var sanıyorum.Ama her ne kadar olsada bir emektir en azından bir yorum alalım ve lütfen kısada olsa bir gözden geçirelim.Zaten hepimiz içinde bulunduğumuz durumun az çok farkındayızdır

Müşfik Kenter'in ağzından...

Biliyor musunuz,bu yıl lise 1. sınıfta okuma yazma bilmeyen bir öğrenci var.
    Çarpım tablosunu bilmiyorlar;10 ve katlarıyla çarpma ya da bölme işlemi yaparken bile hesap makinesi kullanıyorlar.
    1000 öğrenciden kütüphaneye üye olanların sayısı 7...
    Öğrenci tanıma formlarındaki 'Çaldığınız müzik aletleri' bölümüne 'radyo,teyp,walkmen' yazan çok sayıda öğrenci var.
    Bir öğrenci okula satır getirmekten uzaklaştırma cezası aldı.
    Okulda çıkan kavgada bir öğrencinin boynu döner bıçağıyla kesildi;28 dikiş atıldı.
    Derste sıkıntı yarattığı için öğretmeni tarafından cezalandırılan öğrencinin aşiret olan ailesi okulu bastı.
    Kışın akşam 5'ten sonra kimse sokakta yalnız yürümüyor.
    Biliyor musunuz,öğrencilerimizin %86'sı sigara,%42'si hap kullanıyor.
    Okulun etrafında hap satanları,okulda hap kullananları polis biliyor.
    Öğrencilerimizin %23'ü ensest ilişki mağduru...
    Çoğunun ailesinde kan davası,intihar,boşanma,dayak,kaçma,kaçırma,hapis gibi hikayeler var.
    Bir kız öğrencimizin babası,çocuğundan dayak yediği için okula sığındı.
    Sorun çıkardığı için müdürün tartakladığı bir öğrenci,mahalleden topladığı tanıdıklarıyla müdürün odasını basıp tehdit savurdu.
    Koridorda birbirlerine çarptıkları için kavgaya tutuşan 2 kız öğrencinin aileleri okulun önünde yumruk yumruğa dövüştü.
    Bazı kız öğrenciler 100 kontör karşılığında minibüs şoförlerine,halı saha sahiplerine kendilerini kullandırtıyorlar.
    Geçen yıl bir anne,kızının saçının boyalı diye okula çağırıldığında,kızını okula koca bulmak için gönderdiğini,bu nedenle de süslenmesi gerektiğini söyledi.
    Biliyor musunuz;Velilerimizin bir kısmı yoksulluktan 3-4 aile bir odası bir salonu olan bir evi paylaşıyorlar.
    Her ay öğretmenler aramızda para toplayıp bir öğrenciye bot,palto veya okul araç gereçleri alıyoruz.
    Maddi durumu iyi olan sayılı velilerden biri notlarının hemen hemen hepsi zayıf olan çocuğunun sınıf geçmesi şartıyla,akan damımızı onardı.
    Kapanış töreninde bayılan bir öğrencinin 2 gündür hiçbir şey yemediğini öğrendik.
    Öğrencilerimizin %60'ı sağlıksız beslenmeden dolayı hasta,ancak %90'ında son model,kameralı cep telefonu var.
    Biliyor musunuz;Veliler toplantılara 'ocakta yemeklerini bırakarak',ayakkabılarının topuğuna basarak,mantolarını omuzlarına atarak geliyorlar.
    Çoğu öğretmene nasıl hitap edileceğini bilmiyor 'Güzelim,hanım kızım,sen,hocaaaa,ablası'...
    Sakallı,şalvarlı,cüppeli bir veli yalnızca erkek öğretmenlerle görüşüyor.
    Biliyor musunuz;Her gün büyük bir çaresizlik ve endişeyle 'Acaba bugün ne olacak?' diye başlıyorum işime...
    Ders anlatırken Atatürk'ün gözleriyle karşılaşmamaya çalışıyorum.10 Kasım'larda,29 Ekim'lerde şiir okunurken,marşımızıdinlerken ağladığımda herkes günün anlamına ağladığımı sanıyor;oysa çaresizliğe ağlıyorum.
    ''Muhtaç olduğun kudretin dolaştığı asil kan''ı uyuşturucuyla zehirleyen öğrencilerimi kurtaramıyorum.
    Daha fazla yazamıyorum;yazdıkça yüreğim ağırlaşıyor.''

PEKİ SİZ ONUN GÖZLERİNİN İÇİNE BAKABİLİYOR MUSUNUZ?

PEKİ SİZ ATATÜRK ÜN GÖZLERİNİN İÇİNE BAKABİLİYOR MUSUNUZ?

• Zahmete giremeyen ve değerli vakitlerini harcayamayan arkadaşlar en azından yazının son bölümlerini okuyarak fikir sahibi olabilirler,merak etmeyin birşey kaybetmezsiniz.
  • Helal olsun hepsini okudum güzel olmuş
  • uff ağlıcam ya
  • Arkadaşım, hepsini okudum. Yazı için çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TroublesWithGod

Zahmete giremeyen ve değerli vakitlerini harcayamayan arkadaşlar en azından yazının son bölümlerini okuyarak fikir sahibi olabilirler,merak etmeyin birşey kaybetmezsiniz.
    fena değil her okul böyle olmasa da
    cogu okul böyle olmasa da güzel bir yazı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ambarad

Arkadaşım, hepsini okudum. Yazı için çok teşekkürler.
    Birşey değil,böyle bir yazıyı paylaşmamak yanlış olurdu.
  • quote:

Zahmete giremeyen ve değerli vakitlerini harcayamayan arkadaşlar en azından yazının son bölümlerini okuyarak fikir sahibi olabilirler,merak etmeyin birşey kaybetmezsiniz.
    Bştan sona okudm gerçekten iç karartıcı bi durum :S
  • quote:

Bana bu yazı mail olarak gelmişti ve orada bir öğretmen tarafından yazıldığı yazıyordu. Yazı içler acısı halimizi gösteriyor gerçekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seka_1905

Bana bu yazı mail olarak gelmişti ve orada bir öğretmen tarafından yazıldığı yazıyordu. Yazı içler acısı halimizi gösteriyor gerçekten

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: pirate_1905

Evet banada mail ile geldi,video olarak indirdim ve Müşfik Kenter'in ağzından bir ayrı dinleniyor gerçekten.Duygu,o ses tonu insanın içini bi ayrı parçalıyor.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: pirate_1905

Evet banada mail ile geldi,video olarak indirdim ve Müşfik Kenter'in ağzından bir ayrı dinleniyor gerçekten.Duygu,o ses tonu insanın içini bi ayrı parçalıyor.

Alıntıları Göster
    bana biraz abartı gibi geldi. böyle bir okulun olduğunu düşünmüyorum daha doğrusu düşünmek istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: C-Note

uff ağlıcam ya
    +1907 arkadaşım doğru hepsi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Garbaht

bana biraz abartı gibi geldi. böyle bir okulun olduğunu düşünmüyorum daha doğrusu düşünmek istemiyorum.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Dųŋĸēłħēïť

Ben sadece ulaştırıcıyım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Garbaht

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Dųŋĸēłħēïť

Emin ol vardır keşke olmasa ama...

• onun sesinden kayıt var mı merak ediyorum

kurtuluşta oynamıştı, çok iyi oyuncu. hakkını vererek yapıyor işini.

vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. görevini iyi yaptığın sürece senden kaynaklı bir sorun yok. ama artık görevini iyi yapmakla da bitmiyor. çevremizdeki rant uğruna onurunu satanları da yok etmek de görevimiz olmuş durumda.

malesef bu uyuşturucu olayında anlatıldığı gibi bilinmeyen çok şey var. ayıp. ülkenin altı oyuldu resmen. ama uzun süredir eğitim sistemindeki amerika parmağı cahil bir halkın yetişmesini sağlıyordu zaten. yapacak birşey kalmıyor yavaş yavaş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

onun sesinden kayıt var mı merak ediyorum

vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır. görevini iyi yaptığın sürece senden kaynaklı bir sorun yok. ama artık görevini iyi yapmakla da bitmiyor. çevremizdeki rant uğruna onurunu satanları da yok etmek de görevimiz olmuş durumda.

malesef bu uyuşturucu olayında anlatıldığı gibi bilinmeyen çok şey var. ayıp. ülkenin altı oyuldu resmen. ama uzun süredir eğitim sistemindeki amerika parmağı cahil bir halkın yetişmesini sağlıyordu zaten. yapacak birşey kalmıyor yavaş yavaş.
    Hepsini okudum. Çok kötü oldum şimdi ya...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

quote:

Orjinalden alıntı: hashus1099

Buyur kardeşim...
    Gerçekten onun ağzından dinlemek bambaşka.

http://ra pidshare.com/files/181119504/son.wmv.html

• quote:

Orijinalden alıntı: omerege

Hepsini okudum. Çok kötü oldum şimdi ya...

Alıntıları Göster
    Maalesef Türkiye'deki durumun ta kendisidir bu yazılanlar..İstisnalar her zaman vardır ancak bunları okumak bile içini karartmıyor mu insanın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: #Unique

Maalesef Türkiye'deki durumun ta kendisidir bu yazılanlar..İstisnalar her zaman vardır ancak bunları okumak bile içini karartmıyor mu insanın ?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: #Unique

Malesef...

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: #Unique

Malesef...

Alıntıları Göster

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.