Şimdi Ara

PHILIPS Yeni Modelleri 2ms-3ms-5ms vs. Tavsiye ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.064
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

LCD Tv alacağım bütçe max. 5.000 YTL oyun-bluray-ligtv (digiturk HD+) için özellikle. SD yayınlar için değil yani. Tamamen HD :). Playstation 3 takacağım.

tepki süresi biliyorsunuz oyuncular için ilk akla gelen şey ve sinemada da sanırsam hareketli sahnelerden ötürü.

Sizce philipsin bu yeni çıkan modellerini almalımıyım ?

örnek vermek olursa ;

http://www.istanbulbilisim.com.tr/PHILIPS_47PFL9603D-LCD-TV,5168.html

http://www.istanbulbilisim.com.tr/PHILIPS_47PFL5603D-LCD-TV,5173.html

http://www.istanbulbilisim.com.tr/PHILIPS_47PFL9603D-LCD-TV,5168.html

http://www.istanbulbilisim.com.tr/PHILIPS_47PFL9703D-LCD-TV,5161.html

http://www.istanbulbilisim.com.tr/PHILIPS_47PFL7403D-LCD-TV,5165.html

http://www.istanbulbilisim.com.tr/PHILIPS_52PFL7203H-LCD-TV,6806.html

http://www.istanbulbilisim.com.tr/PHILIPS_47PFL7603D-LCD-TV,4997.html

philips in bu özellikleri cidden aklımı karıştırdı başka hiç bi TV daha 2ms tepkimeyi bırakın 5ms e inemedi.

bu ürünleri tavsiye edermisiniz yoksa Samsung yada Sony mi ?

teşekkürler,

• 8 ms tepkime süreli lcd tv lerle yanyana izle o zaman bakarsın philips 2 ms tepkime süresine indimi diye.İnsanlar bu kadar keriz yerine konur diyorum başka bişey demiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jack_sparrow_82

8 ms tepkime süreli lcd tv lerle yanyana izle o zaman bakarsın philips 2 ms tepkime süresine indimi diye.İnsanlar bu kadar keriz yerine konur diyorum başka bişey demiyorum.
    adamlar salakmi peki ozaman 2ms yaziyorlar. Buyuk skandal o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jediknight

adamlar salakmi peki ozaman 2ms yaziyorlar. Buyuk skandal o zaman.

Alıntıları Göster
    Bak bunlar tüketiciyi kandıran rakamlar 8ms altı değerler yok Sharp hariç onda bile 4ms nerden çıktı şimdi 2ms...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Am@deus

Bak bunlar tüketiciyi kandıran rakamlar 8ms altı değerler yok Sharp hariç onda bile 4ms nerden çıktı şimdi 2ms...

Alıntıları Göster
    arastirmadan yorum yapmamal gerek. kullananlarin acil yorumlarini bekliyorum
  • quote:

Alıntıları Göster
    sharpda Türkiyede satılan modellerde 6msden asagısını gormedim ben :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewr

Alıntıları Göster
    Bir de pioneer 8ms altındaymış LCD'de sanırım.
    Philips sanıyorum griden beyaza ölçüm yaptı
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewr

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: dewr

SHARP
    LC-46HD1E
    LCD TV Türkiyede mevcut tepkime sürsi '''4ms'dir''' fiyatları oldukça yüksektir Şimdi phılıphs komik duruma düşüyor Sharp'la böyle bir patenet antlaşması yok!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: kontrolsuz_guc

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: kontrolsuz_guc

Evet Pıoneer LCD'de Sharp modül var

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kontrolsuz_guc

Evet Pıoneer LCD'de Sharp modül var

Alıntıları Göster
    Philips'in sitesinde bir LCD için şöyle demiş

• Response time (typical) 5 ms
    • SmartResponse 2 ms (Grey to Grey)

• quote:

Orijinalden alıntı: kontrolsuz_guc

Philips'in sitesinde bir LCD için şöyle demiş

• Response time (typical) 5 ms
    • SmartResponse 2 ms (Grey to Grey)

Alıntıları Göster
    bu ms tepkime süresi çok kafa karıştırıcı. neye göre lcd alcaz zor bu zamanda artık bir sürü modeller var. insanın kafası karışıyor.
  • quote:

bu ms tepkime süresi çok kafa karıştırıcı. neye göre lcd alcaz zor bu zamanda artık bir sürü modeller var. insanın kafası karışıyor.

Alıntıları Göster
    Kafa karıştırıcı bir durum yok ! Tepkime süresi görüntünün değişim hızı ! İlk önce ihtiyaçlarınızı iyi belirlemek ve hangi uygulamalarla kullanıcanıza karar vermek ile başlar panel seçimi !!! Grey to Grey ms değerleri bir anlam ifade etmez kullandığımız uygulamar farklı ! Phılıphs , Samsung , Lg bir çok sallama değer söz konusu Dikkat beyler..

• quote:

Kafa karıştırıcı bir durum yok ! Tepkime süresi görüntünün değişim hızı ! İlk önce ihtiyaçlarınızı iyi belirlemek ve hangi uygulamalarla kullanıcanıza karar vermek ile başlar panel seçimi !!! Grey to Grey ms değerleri bir anlam ifade etmez kullandığımız uygulamar farklı ! Phılıphs , Samsung , Lg bir çok sallama değer söz konusu Dikkat beyler..

Alıntıları Göster
    playstation3- hd digiturk - ligtv bunlar için SD yayın için değil.

önerileriniz alayım o zaman ? 46'' ekran ve üstü olacak. Full HD olacak teşekkürler,

• quote:

önerileriniz alayım o zaman ? 46'' ekran ve üstü olacak. Full HD olacak teşekkürler,

Alıntıları Göster
    Sony X3500 X3000 alıcaksınız Aynı işlemci söz konusu şu an bunların üstünde panel yok Z veya X4500 alda diye bilirdim 46''X4500 Led teknolojisine girdiği için fiyatı çok yüksek ! Mantık olarak seri yükseltmektense ebat büyüklüğü daha akıllıca bir seçim olur hd digiturk kullanıcısı olduğunuzuda düşünürsek X3000 seçimi sizin için uygun , Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 11 Aralık 2008; 22:11:56 >

• quote:

Alıntıları Göster
    1.si philips lcd 2008 serileri IPS panelli.IPS de 2ms lik panel uretimi yok..takılmayın bence bu rakamlara
    2.si bu tv lerden sadece 9 serilerinden olanlar iyidir..
    3.kabaca bakarsak 2007 9 serilerindede lag sorunu vardı (verilen komutun ekranda gec gozukmesi kısaca denebilir) pek bi halledildigi soylenmiyor 2008 serilerinde..+aşırı pahalı oldugunu hesaba katarsak lag sorunu olmayan sony ve toshiba lara yonelmelisiniz ...saygılar..

• quote:

Sony X3500 X3000 alıcaksınız Aynı işlemci söz konusu şu an bunların üstünde panel yok Z veya X4500 alda diye bilirdim 46''X4500 Led teknolojisine girdiği için fiyatı çok yüksek ! Mantık olarak seri yükseltmektense ebat büyüklüğü daha akıllıca bir seçim olur hd digiturk kullanıcısı olduğunuzuda düşünürsek X3000 seçimi sizin için uygun , Saygılar...

Alıntıları Göster
    dostum benin sana tavsiyem alacağın TVyi "bestbuy"da arat orda tüketici yorumlarını oku ona göre karar ver,8ms tepkime süresine sahip bir lg aldım herkes 8ms'ye ps3 için fazla,ghosting olur derken kafasına göre orada okuduğumda herkes xbox'la oldukça memnun olduğunu,en yüksek notları verdiğini gördüm sayfalarca..O yüzden bu ms olayına takılma,8ms yazan bir TVde ghosting yaşamazken başka bir TVde 5msde sorun yaşayabilirsin sonuçta bu ms olayını firmalar normalden az yazabilirler

• quote:

Orijinalden alıntı: glazer

dostum benin sana tavsiyem alacağın TVyi "bestbuy"da arat orda tüketici yorumlarını oku ona göre karar ver,8ms tepkime süresine sahip bir lg aldım herkes 8ms'ye ps3 için fazla,ghosting olur derken kafasına göre orada okuduğumda herkes xbox'la oldukça memnun olduğunu,en yüksek notları verdiğini gördüm sayfalarca..O yüzden bu ms olayına takılma,8ms yazan bir TVde ghosting yaşamazken başka bir TVde 5msde sorun yaşayabilirsin sonuçta bu ms olayını firmalar normalden az yazabilirler

Alıntıları Göster
    "Tepkime" kelimesi çok sık yanlış kullanılıyor. Doğru tabir "tepki" (response) kelimesidir. Tepki süresinin tanımı : Bir pikselin tamamen siyahtan beyaza geçmesi ve tekrar tamamen siyaha dönmesi için geçen süre.

Ancak 2ms ve 3ms olarak rapor edilen tepki sürelerinin 8ms'den doğru orantılı olarak birkaç kaç daha iyi görüntü vereceği tamamen tüketicilerin kendi tahminlerine ve temel matematik bilgilerine dayalı olarak ortaya çıkan bir düşüncedir.

Aşağıdaki konuda "tepki süresi" hakkında detaylı görüşler var.
    - Tepki Süreleri (3, 5, 8 ms) ve Etkileri

Her zaman olduğu gibi, Lcd Tv'lerde kağıt üzerindeki verilere bakılarak tercih yapılmaz. Çünkü kontrast olsun, tepki süresi olsun, bunlar piksel sayısı gibi anlamları her üretici için standart olan değerler değil.

Tv seçimi yapmadan önce imkanı olan herkes bir mağazada mutlaka test etmeli diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

"Tepkime" kelimesi çok sık yanlış kullanılıyor. Doğru tabir "tepki" (response) kelimesidir. Tepki süresinin tanımı : Bir pikselin tamamen siyahtan beyaza geçmesi ve tekrar tamamen siyaha dönmesi için geçen süre.

Ancak 2ms ve 3ms olarak rapor edilen tepki sürelerinin 8ms'den doğru orantılı olarak birkaç kaç daha iyi görüntü vereceği tamamen tüketicilerin kendi tahminlerine ve temel matematik bilgilerine dayalı olarak ortaya çıkan bir düşüncedir.

Aşağıdaki konuda "tepki süresi" hakkında detaylı görüşler var.
    - Tepki Süreleri (3, 5, 8 ms) ve Etkileri

Her zaman olduğu gibi, Lcd Tv'lerde kağıt üzerindeki verilere bakılarak tercih yapılmaz. Çünkü kontrast olsun, tepki süresi olsun, bunlar piksel sayısı gibi anlamları her üretici için standart olan değerler değil.

Tv seçimi yapmadan önce imkanı olan herkes bir mağazada mutlaka test etmeli diye düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    TN panelli monitörlerde eskiden beri 2-5 ms tepki süreli modeller mevcut.ama bunların renk ve görüş açı problemleri vardır.2 ms'lik modellerin renk gamı ve görüş açılarına bakmak lazım bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: mert2004

TN panelli monitörlerde eskiden beri 2-5 ms tepki süreli modeller mevcut.ama bunların renk ve görüş açı problemleri vardır.2 ms'lik modellerin renk gamı ve görüş açılarına bakmak lazım bence.

Alıntıları Göster
    8ms hareketli sinema görüntüleri için yeterli bir rakamdır,
    + 8-6-2ms bu rakamlar kalite göstergesi değildir,aynen kontrassta olduğu gibi,
    aynen yukarıda yazıldığı gibi kağıt üzrindeki verilerle hareket etmeyin,
    sakın yanlışta anlama phılıpsın çok çok güzel lcdleri var,ben bu söylediklerimi genel her marka için söylüyorum,imkanın varsa kendi gözlerinle gör,bak incele....
    kişisel görüşüm şu an lcd alıyor olsam x3500 olurdu........
    tekrar edeyim,artık lcdlerde pek tepkime süresi ile ilgili bi problemyok....
    12msnin altı hareketli görüntüler için yeterlidir....

• quote:

Orijinalden alıntı: dmrbrn

8ms hareketli sinema görüntüleri için yeterli bir rakamdır,
    + 8-6-2ms bu rakamlar kalite göstergesi değildir,aynen kontrassta olduğu gibi,
    aynen yukarıda yazıldığı gibi kağıt üzrindeki verilerle hareket etmeyin,
    sakın yanlışta anlama phılıpsın çok çok güzel lcdleri var,ben bu söylediklerimi genel her marka için söylüyorum,imkanın varsa kendi gözlerinle gör,bak incele....
    kişisel görüşüm şu an lcd alıyor olsam x3500 olurdu........
    tekrar edeyim,artık lcdlerde pek tepkime süresi ile ilgili bi problemyok....
    12msnin altı hareketli görüntüler için yeterlidir....

Alıntıları Göster
    yorumlarınız için teşekkürler epey bilgilendim gerçekten. Peki Samsung tavsiye etmezmisiniz ? Yeni serilerden olsun. Yoksa Sony mi ?

Birde Kontrast en düşük kaç olmalı ?

teşekkürler,

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.