Şimdi Ara

Pil sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bir kaç gün önce HTC one aldım. Bir sorunum var veya bana mı öyle geliyor sizde danışmak istedim. Telefonu şarj ediyorum %100 alıyorum wifi bağlı 5-10 dk sonra hemen %93 civarların düşüş gösteriyor. Öylede ilerliyor. Güç tasarrufu açık, ekran ışığı otomatik. Bu normal mi, bana mı fazla tüketim geliyor. Extra uygulamada açık değil birtek whatsapp.

• google + etkin ise aşırı şarj yiyor, onun dışında pili kalibre ederseniz kullanım süreniz uzayacaktır
  • Pil kalibrasyonun herhangi bir sakıncası şimdi veya ileri ki zamanlarda oluşur mu ?
  • yok hocam ilgisi yok. Kalibrasyon dediğin pili %100 e kadar sarj ediceksin sonra telefon kapanana kadar hiç sarj etmeyeceksin bataryanız tamamen bitip telefonunuz kendiliğinden kapanana kadar kullanın.Kesinlikle şarz %0 olup cihaz kendiliğinden kapanmadan; cihazı kullanım sırasında USB ile bilgisayara bağlamayınız yada şarz cihazınızı telefona takmayınız. Şarz %0′a kadar bitip cihaz kapandıktan sonra aralıksız cihaz kapalı şekilde %100 e kadar şarj edin ve kalibrasyon işlemini bitirin.
  • diğer arkadaşın dediği gibi kalibrasyon yapın mobil veri kullanacağınız zamanlar 3g yerine edge kullanın
  • O halde şarjımı bitirip dediğinizi uygulayacağım teşekkürler :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.