Şimdi Ara

Pioneer DV-400 Firmware

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bazı yabancı sitelerde DV-400 modeli için dolaşan firmwareler mevcut.Fakat bazısı fontlar güzel olsada Tr karakterlerde sorun var.Sorun olmayanların ise arkada grifon mevcut ve çokta güzel görünmüyor.Bu sorunu aşan yada hem TR karakterlerde sorun olmayan hemde gri fon olmayan ve karakter etrafı siyah olan yazılım var mı?Bu konuda yardımcı olacak arkadaş varmı?

• Selam, sanıyorumhttp://www.pioneerfaq.info/english/dv400.php adresindeki CP 1254 hakan v1.1 firmware'i yüklemişsiniz. Mümkünse altyazılı tv görüntüsünü gönderebilir misiniz? Ben cihazı yeni aldım ancak altyazılarda çok fark yoksa yüklemeyi düşünmüyorum.
    Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zagor Tenay

Selam, sanıyorumhttp://www.pioneerfaq.info/english/dv400.php adresindeki CP 1254 hakan v1.1 firmware'i yüklemişsiniz. Mümkünse altyazılı tv görüntüsünü gönderebilir misiniz? Ben cihazı yeni aldım ancak altyazılarda çok fark yoksa yüklemeyi düşünmüyorum.
    Saygılar
    Sevgili zagor,
    alt yazılarda anlamlı bir değişiklik yok,sadece birraz büyütmüş o kadar.O da beni rahatsız ediyordu.
    Bende gene pioneer firmware sunan bir siteden sebastian adlı bir kişinin hazırladığı fw i indirdim.Bu fw harika 4 çeşit alt yazı fontunu initail settings te seçebiliyorsun.Ayrıca alt yazı pozisyonunuda 4 kademeli aşağı yada yukarı alabiliyorsun.Ayrıca ses ayarları bölümünde bas tiz extra bas ve ses effectlerini eklemiş.Harika.Fakaaaat :) e tabi bunlar TR fontu düşünmedikleri için Tr karakterlerde sorun yaşattı.Yani alt yazılarda(Divx).Bende mTk editör ile(daha önce Phlips dvd cihazım için yapmıştım)başka Tr fontları bu editör programı ile ekledim ve yükledim.
    Sonuç harika hem TR fontları sorun olamdan gösteriyor hemde initial settings te farklı boyutlarda ayarlayabiliyorum(4 farklı boyutta font eklemiştim).
    Eğer ilgilenirsen özele mesaj at.gerekli bilgilerinle.sana gönderebilrim.

• quote:

Orijinalden alıntı: newaek

Sevgili zagor,
    alt yazılarda anlamlı bir değişiklik yok,sadece birraz büyütmüş o kadar.O da beni rahatsız ediyordu.
    Bende gene pioneer firmware sunan bir siteden sebastian adlı bir kişinin hazırladığı fw i indirdim.Bu fw harika 4 çeşit alt yazı fontunu initail settings te seçebiliyorsun.Ayrıca alt yazı pozisyonunuda 4 kademeli aşağı yada yukarı alabiliyorsun.Ayrıca ses ayarları bölümünde bas tiz extra bas ve ses effectlerini eklemiş.Harika.Fakaaaat :) e tabi bunlar TR fontu düşünmedikleri için Tr karakterlerde sorun yaşattı.Yani alt yazılarda(Divx).Bende mTk editör ile(daha önce Phlips dvd cihazım için yapmıştım)başka Tr fontları bu editör programı ile ekledim ve yükledim.
    Sonuç harika hem TR fontları sorun olamdan gösteriyor hemde initial settings te farklı boyutlarda ayarlayabiliyorum(4 farklı boyutta font eklemiştim).

Alıntıları Göster
    MAc adlı kullanıcının hazırladığı FW de oldukça güzel.Fakat onda sadece 1 tip font var.Fakat Black Noise Reduction ve Parazit giderme eklemiş avantajı bu.Görüntü kalitesini arttırmış.Bende diğer FW de yaptığım gibi Türkçe Fontlar ile değiştirdim ayrıca yazı arkasındaki gri background u kaldırdım.Gayet güzel oldu büyüklüğü de oldukça iyi ayrıca alt yazı pozisyonunu değiştirebiliyorsun.Cihaza yeni yükledim fotoları çekmeye vaktim olmadı.

• quote:

MAc adlı kullanıcının hazırladığı FW de oldukça güzel.Fakat onda sadece 1 tip font var.Fakat Black Noise Reduction ve Parazit giderme eklemiş avantajı bu.Görüntü kalitesini arttırmış.Bende diğer FW de yaptığım gibi Türkçe Fontlar ile değiştirdim ayrıca yazı arkasındaki gri background u kaldırdım.Gayet güzel oldu büyüklüğü de oldukça iyi ayrıca alt yazı pozisyonunu değiştirebiliyorsun.Cihaza yeni yükledim fotoları çekmeye vaktim olmadı.

Alıntıları Göster
    @newaek,
    Eline sağlık. Senin gönderdiğin firmware ler tr font eklenmiş firmware ler mi? Sen değiştirdikten sonra Mac firmware de 4 font mu oldu? Fotoları bekliyorum. Özellikle altyazı pozisyonları değişik halde foto olursa iyi olur. Bu arada bu firmware ler HDMI çıkışlarında sorun yaratmaz inşallah.
    Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Zagor Tenay

@newaek,
    Eline sağlık. Senin gönderdiğin firmware ler tr font eklenmiş firmware ler mi? Sen değiştirdikten sonra Mac firmware de 4 font mu oldu? Fotoları bekliyorum. Özellikle altyazı pozisyonları değişik halde foto olursa iyi olur. Bu arada bu firmware ler HDMI çıkışlarında sorun yaratmaz inşallah.
    Saygılar

Alıntıları Göster
    dostum yoğunluk nedeni ile foto çekemedim,ama halledeceğim,iki fw de de altayzı fontları tr oldu ve bir prob yok.iki sindede tr.fakat mac olanda 1 çeşit font var.en uygun olanını yaptım.sebastianda 4 font ama aslında bakınca zaten ondada 1 font en uygun oluyor.bende onu mac e uyguladım.

• quote:

dostum yoğunluk nedeni ile foto çekemedim,ama halledeceğim,iki fw de de altayzı fontları tr oldu ve bir prob yok.iki sindede tr.fakat mac olanda 1 çeşit font var.en uygun olanını yaptım.sebastianda 4 font ama aslında bakınca zaten ondada 1 font en uygun oluyor.bende onu mac e uyguladım.

Alıntıları Göster
    Resimleri buraya koyuyorum ama pek iyi çekemedim.Ama genede fikir verir.

Pioneer DV-400 Firmware

• quote:

Resimleri buraya koyuyorum ama pek iyi çekemedim.Ama genede fikir verir.

Pioneer DV-400 Firmware

Alıntıları Göster
    2.resim

Pioneer DV-400 Firmware

• quote:

2.resim

Pioneer DV-400 Firmware

Alıntıları Göster
    @newaek,
    fotolar için sağol. Benim sana sormak istediğim başka bir konu var. Dün Sony 40D3550 LCD TV aldım ve Pioneer DV400 ile yaptığım DVD ve DivX upscale 1080p görüntülerde ekranın alt tarafından başlayıp yavaş yavaş yukarı doğru çıkan ve artarak görüntüyü bozan siyah çizgilenmeler oldu. Daha sonra görüntüyü 720p yapınca sorun çıkmadı. Ancak bugün 720p upscale ile divx film izlerken 1 saat 44 dk lık ilk filmde hiç sorun olmazken 2. filmde 10 dk falan geçtikten sonra yine alttan çizigilenmeler başladı, dvd player ı ve tv yi kapatıp açtım ama kısa süre sonra yine çizgilenme oldu ve mecburen bir alt çözünürlük olan 480p yi seçtim o zaman çizgilenme olmadı. Kablo olarak Monster HDMI Ultra 600 'ü kullanıyorum. Acaba sorun nerde? Sende de böyle bir sorun oluyormu. Konu ile ilgili deneyimi olan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum. Başka bir sorun da sesle ilgili oldu. 720p ve 1080p ile izleme sırasında TV den ses gelmiyor ben de mecburen 2+1 Altec Lansing hoparlörümü DVD player ın analog çıkışına bağladım sesi öyle alabildim. Sende böyle bir sorun oluyor mu? Önerilerinizi bekliyorum.
    Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
    Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Ravenholm

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    İnanın altyazıların boyutu tatminkar...Diğer yabancı sitedekilerden daha i hale geldi.Belki resimde öyle çıkmış olabilir,cep telefonu ile çektim.Ama arkadaş gönderdiğim,yazılımların birinde oldukça büyük fontl olan vardı.menuden seçmeli.
    Ayrıca ses konusunda belki initial settings te HDMİ ses çıkış ayarlarını değiştimelisin.Bunun dışında ben bir sıkınıtı ile karşılaşmadım.artısı bu fw. de hem menü içind eeklenen seçenekler hemde altyazı sorunu gitmişolması ii.o siyah dalgalanmalar ise belki sony den kaynaklanıyor olabilir.yada divx filmin riplenmesi ile alakalı olabilir.

• quote:

İnanın altyazıların boyutu tatminkar...Diğer yabancı sitedekilerden daha i hale geldi.Belki resimde öyle çıkmış olabilir,cep telefonu ile çektim.Ama arkadaş gönderdiğim,yazılımların birinde oldukça büyük fontl olan vardı.menuden seçmeli.
    Ayrıca ses konusunda belki initial settings te HDMİ ses çıkış ayarlarını değiştimelisin.Bunun dışında ben bir sıkınıtı ile karşılaşmadım.artısı bu fw. de hem menü içind eeklenen seçenekler hemde altyazı sorunu gitmişolması ii.o siyah dalgalanmalar ise belki sony den kaynaklanıyor olabilir.yada divx filmin riplenmesi ile alakalı olabilir.

Alıntıları Göster
    Şimdi arkadaşlar Pioneer DV400V'de herşey güzel iyi hoşta açamadığı gösteremediği DivX film altyazı falan yokta, ama tek sorunumuz altyazıların biraz küçük olması...
    http://www.pioneerfaq.info/
    http://www.pioneerfaq.info/english/dv400.php?player=DV-400V&question=Firmwares

Sitesinde tek English-Turkish olan: "StM - V2.1 - 24 May 2008 13:32" firmware'si güncellenmiş yenisi bu, hemen bildireyim dedim. Daha önceden hep v1.1 vardı daha yeni gördüm.. Acaba napmalı bilmiyorum.. Bu son v2.1 hakkında bilgi verebilecekmisiniz neler düzletilmiş neler yapılmış yarar zararı getirisi götürüsü varmıdır?... Altyazıları normal boyutlara getirsin (Cnbc-e veya Tnt kanallarındaki gibi), güncellenecek eksik bir tarafı varsa günümüz uygulamaları DV400V içeriği açısından yazılımı vs falan varsa, daha iyi stabil olacaksa güncellesin başka bir şey istemem... Orjinal-resmi firmware YGB7328I - YGB7C12A açıklamaları Ingilizce anlamadan bilmeden birşey yapmayayım diyorum:
    YGB7328I - HDMI->DVI_Ok - download:3204
    YGB7C12A - Original - download:1636

USB 2.0 bellek üzerinden (hem 4GB SanDisk hemde 512MB Kingston denedik) divX leride, müzik, resim hepsini sorunsuz hızlı bir şekilde açıyor filmleri çok güzel izleyebiliyoruz. Hemen kendime 4GB veya 8GB lık USB bellek alıcam. Pioneer DV400V de 4GB üstü USB belleklerde sorun çıkartıyor deniyordu. SanDisk - Kingston karar veremedim, 4GB da olsa almışken en iyisini okuma-yazma hızında en yükseğini alayım diyorum... (önerilerinizi beklerim. Harici HDD şu an düşünmüyorum zaten DivX playerda sorun olur)

newaek, sizin dediğiniz altyazı hangisi oluyor kendinizin yaptığımı yoksa sitesindeki firmware'ler sayesinde düzelen büyüyen altyazılarımı diyorsunuz?... Birde DVD ye aldığımız VCD filmleri (.dat uzantılı avseq) açıyormu denemedik en kısa zamanda bakıcam...

• quote:

Orijinalden alıntı: Ravenholm

Şimdi arkadaşlar Pioneer DV400V'de herşey güzel iyi hoşta açamadığı gösteremediği DivX film altyazı falan yokta, ama tek sorunumuz altyazıların biraz küçük olması...
    http://www.pioneerfaq.info/
    http://www.pioneerfaq.info/english/dv400.php?player=DV-400V&question=Firmwares

Sitesinde tek English-Turkish olan: "StM - V2.1 - 24 May 2008 13:32" firmware'si güncellenmiş yenisi bu, hemen bildireyim dedim. Daha önceden hep v1.1 vardı daha yeni gördüm.. Acaba napmalı bilmiyorum.. Bu son v2.1 hakkında bilgi verebilecekmisiniz neler düzletilmiş neler yapılmış yarar zararı getirisi götürüsü varmıdır?... Altyazıları normal boyutlara getirsin (Cnbc-e veya Tnt kanallarındaki gibi), güncellenecek eksik bir tarafı varsa günümüz uygulamaları DV400V içeriği açısından yazılımı vs falan varsa, daha iyi stabil olacaksa güncellesin başka bir şey istemem... Orjinal-resmi firmware YGB7328I - YGB7C12A açıklamaları Ingilizce anlamadan bilmeden birşey yapmayayım diyorum:
    YGB7328I - HDMI->DVI_Ok - download:3204
    YGB7C12A - Original - download:1636

USB 2.0 bellek üzerinden (hem 4GB SanDisk hemde 512MB Kingston denedik) divX leride, müzik, resim hepsini sorunsuz hızlı bir şekilde açıyor filmleri çok güzel izleyebiliyoruz. Hemen kendime 4GB veya 8GB lık USB bellek alıcam. Pioneer DV400V de 4GB üstü USB belleklerde sorun çıkartıyor deniyordu. SanDisk - Kingston karar veremedim, 4GB da olsa almışken en iyisini okuma-yazma hızında en yükseğini alayım diyorum... (önerilerinizi beklerim. Harici HDD şu an düşünmüyorum zaten DivX playerda sorun olur)

newaek, sizin dediğiniz altyazı hangisi oluyor kendinizin yaptığımı yoksa sitesindeki firmware'ler sayesinde düzelen büyüyen altyazılarımı diyorsunuz?... Birde DVD ye aldığımız VCD filmleri (.dat uzantılı avseq) açıyormu denemedik en kısa zamanda bakıcam...

Alıntıları Göster
    Konu biraz eski ama tekrar konu açmıyım burdam soruyum dedim.Kusura bakmayın.

Aynı sorun bendede var.Altyazı boyutu çok küçük.Yukarda verilen siteyi inceledim orda en son verilen firmwareyle arkadaşlar sorununuz çözüldü mü?
    Firmware dvd player nasıl yüklüycem,Eğer memnum kalmazsam tekrar eski haline getirebilr miyim,Birde bunlar şahısların yaptıkları firmwarelar herhalde pionner kendi yaptığı daha güncel, orjinal firmwarelar yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ekström -- 13 Eylül 2008; 10:52:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ekström

Aynı sorun bendede var.Altyazı boyutu çok küçük.Yukarda verilen siteyi inceledim orda en son verilen firmwareyle arkadaşlar sorununuz çözüldü mü?
    Firmware dvd player nasıl yüklüycem,Eğer memnum kalmazsam tekrar eski haline getirebilr miyim,Birde bunlar şahısların yaptıkları firmwarelar herhalde pionner kendi yaptığı daha güncel, orjinal firmwarelar yok mu?

Alıntıları Göster
    Bu playeri incelemeye yeni başladım özellikleri çok güsel ama alacak bi yer bulamadım.Online olarak nerde satılıyo bu alet.Teknosa da ürün stokta yok diyor.Alan arkadaşlar nerden kaça aldı acaba.bu yükleme işinide çok sevdim doğrusu.Bi sorum daha olacak HDMI kablo kullanılması ne işe yarıyor?Yani dvd ler bildiğim kaddarıyla 576p 720-1080 değil bu durumda HDMI kablo gereksiz değil mi ?Yanlış mıyım aydınlatırsanızz sevinirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: volkanerguner

Bu playeri incelemeye yeni başladım özellikleri çok güsel ama alacak bi yer bulamadım.Online olarak nerde satılıyo bu alet.Teknosa da ürün stokta yok diyor.Alan arkadaşlar nerden kaça aldı acaba.bu yükleme işinide çok sevdim doğrusu.Bi sorum daha olacak HDMI kablo kullanılması ne işe yarıyor?Yani dvd ler bildiğim kaddarıyla 576p 720-1080 değil bu durumda HDMI kablo gereksiz değil mi ?Yanlış mıyım aydınlatırsanızz sevinirim...

Alıntıları Göster
    Ben teknosadan 199ytl almıştım.Bazen internet sitesinde stok olmayan ürün mağazalarda olabiliyor bi şansını dene.

quote:

Orjinalden alıntı: volkanerguner

• quote:

Alıntıları Göster
    Sorumun cevabını bilen yok mu?

quote:

Orjinalden alıntı: Ekström

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    @Ekström

Verilen sitede cihazın orjinal firmware dosyası da bulunuyor, memnun kalmazsanız eski dosyayı yükleyip herşeyi eski haline getirebilirsiniz..

Genelde firmalar cihazın çalışmasoını engelleyecek bir sorun olmadığı sürece firmware yapmıyorlar, yani resmi olarak yeni firmware yok..

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    pionnerfaq.info sitesinden indirdigin firmware dosyasini (.bin uzantili) bos bir cd'ye yukle dvd ye tak.Ekranda new
    firmware detected yazisi cikar. Play'e bas...Bir kac dakikalik islemden sonra islem sona erecek..Sonra player'i kapat aç...Bu kadar...Yalnız bu islemden sonda player garanti disi kaliyor haberin olsun ve update esnasinda elektrik kesilirse servise goturmek zorunda kalabalirsin....

quote:

quote:

• quote:

Sevgili zagor,

Alıntıları Göster
    Sende hayrina su update ettigin firmware suraya koysanda bizi bayram oncesi sevindirsen ne guzel olur

quote:

Orjinalden alıntı: newaek

Sevgili zagor,

• quote:

Orijinalden alıntı: maranello

Sende hayrina su update ettigin firmware suraya koysanda bizi bayram oncesi sevindirsen ne guzel olur

quote:

Orjinalden alıntı: newaek

Sevgili zagor,

Alıntıları Göster
    bu chazı aldım sonunda.ne yazık ki 5.1 desteği yok.2 kanallı.anfiye bağlarsanız sanal bi surround ses alabilirsiniz.belirtilen sitedeki YGB7C12A_V21_CP1254 kodlu firmware gayet başarılı hem türkçe karekterleri sorunsuz,boyutuda iyi.ekstra gelen audio özellikleride güsel daha iyisini aramaya gerek yok bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: volkanerguner

bu chazı aldım sonunda.ne yazık ki 5.1 desteği yok.2 kanallı.anfiye bağlarsanız sanal bi surround ses alabilirsiniz.belirtilen sitedeki YGB7C12A_V21_CP1254 kodlu firmware gayet başarılı hem türkçe karekterleri sorunsuz,boyutuda iyi.ekstra gelen audio özellikleride güsel daha iyisini aramaya gerek yok bence.

Alıntıları Göster
    5.1 destegi yok'da ne demek....Nasil bu kaniya vardin anlamadim biraz aciklarmisin....Simdi sen o player'in coax cikisindan amfinin coax'ina girince 5.1 ses alamiyormusun????

quote:

Orjinalden alıntı: volkanerguner

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.