Şimdi Ara

PIONNER 460 WATT lık hoparlör hakkında bir tartışmaya istinaden bilgiye ihtiyacım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yaklaşık bir kaç ay önce istanbuldan PIONNER 460 wattlık oval hoparlör aldım ve şu an memnun bir şekilde kullanıyorum, bir arkadaşımla bu hoparlör üzerine bir tartışmamız oldu onu paylaşmak ve bilgi almak istiyorum
    arkadaşım 460 wattlık bir hoparlör olmayacağını iddia ediyor, bu hoparlöre 460 watta kadar bir güç verildiğinde hoparlörün patlayacağını söylüyor, kendisi evde kullandığı müzik sisteminde çok daha büyük hoparlörlerin 100 watt olduğunu ve çok yüksek bir ses verdiğini ve benim bu hoparlörlerin bu kadar olamıyacağını iddia ediyor, daha düşük watta çalışacağını söylüyor, bu konu hakkında bilgi almak istiyorum ve bu ürünlerin üzerinde yazan wattlar neyi ifade ediyor, uydurma bir şey yapabilirler mi (pıonner gibi bir marka) şimdiden teşekkür ederim.

• Aldığınız Pioneer'ın modeli nedir. Bu arada 460 watt çok ciddi bir rakam arkadaşınız doğru söylüyor olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altanpsx

Aldığınız Pioneer'ın modeli nedir. Bu arada 460 watt çok ciddi bir rakam arkadaşınız doğru söylüyor olabilir.

Galiba bu,

TS-A6993S 6" x 9" 5-way Coaxial Speakers (460W - Russian Model)

PIONNER 460 WATT lık hoparlör hakkında bir tartışmaya istinaden bilgiye ihtiyacım var
  • maalesef arkadaşın haklı. değil continuous 100 watt verseniz bu hop.ler patlar.
  • peki bu söylediklerinizi kabul ettim, ama bir kaç kişiden duyduklarımıda söylemek istedim, ben akım değerlerini pek bilmem ama, araba için kullanılan 24 volt ile 460 wattlık bir gücün patlatamayacağını, farklı değerdeki volt ile vereceği akımın daha güçlü olacağını ve patlatacağını söyleyenler oldu, birde bu 460 watt neyin nesi neye göre böyle bir watt,, araba daki tesisat ile 460 watt ı yakaladığımızda patlayacak mı
  • evet arabada ki tesisat ile 460 değil 200 watts yakalarsanız bu hop.ri yakarsınız. güç değerleri verilirken etken, ortalama ve max. gücünden hangisi verilmiş ve ürünün harbiden o wataj kapasitesine sahip olduğunu bilirseniz bir çok noktayı rahatlıkla yakalamamız mümkün. burada 460w peak gücü. gerilim ve akım görüşü doğru.keza oto sistemlerinde ampliye giren 12 Volt invertörle istenen Volt düzeyine yükselirtilir ki arzu edilen yada tasarımın istediği beslemeyi versin ki yüksek gücü alabilsinler.

misal bir oto amplisi ki çok iyi bir amplidir.
    OUTPUT POWER @ 1%THD,
    100Hz, 14.4 Volts
    Mono @ 4 ohms 1,708 watts
    Mono @ 2 ohms 3,062 watts
    Mono @ 1 ohm 4,696 watts
    OUTPUT POWER @ 1%THD,
    100Hz, 12.5 VOLTS
    Mono @ 4 ohms 1,237 watts
    Mono @ 2 ohms 2,223 watts
    Mono @ 1 ohm 3,512 watts

boşta ki akımı 8 A;

max. amper tüketimi 465 amps @ 4,696 watts.

dehşet.

amplin ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

evet arabada ki tesisat ile 460 değil 200 watts yakalarsanız bu hop.ri yakarsınız. güç değerleri verilirken etken, ortalama ve max. gücünden hangisi verilmiş ve ürünün harbiden o wataj kapasitesine sahip olduğunu bilirseniz bir çok noktayı rahatlıkla yakalamamız mümkün. burada 460w peak gücü. gerilim ve akım görüşü doğru.keza oto sistemlerinde ampliye giren 12 Volt invertörle istenen Volt düzeyine yükselirtilir ki arzu edilen yada tasarımın istediği beslemeyi versin ki yüksek gücü alabilsinler.

misal bir oto amplisi ki çok iyi bir amplidir.
    OUTPUT POWER @ 1%THD,
    100Hz, 14.4 Volts
    Mono @ 4 ohms 1,708 watts
    Mono @ 2 ohms 3,062 watts
    Mono @ 1 ohm 4,696 watts
    OUTPUT POWER @ 1%THD,
    100Hz, 12.5 VOLTS
    Mono @ 4 ohms 1,237 watts
    Mono @ 2 ohms 2,223 watts
    Mono @ 1 ohm 3,512 watts

boşta ki akımı 8 A;

max. amper tüketimi 465 amps @ 4,696 watts.

dehşet.

amplin ne?

şu an amplin bağlı değil, daha doğrusu gerek yok, aldığım ses çok kaliteli, ama amplin bağladığımda dahada iyi olacağından eminim :) verdiğin bilgiler içinde çok teşekkür ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.