Şimdi Ara

Powercolor R9 280X cızırtı sesi! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
0
Favori
3.264
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çok ağırdan almayın, ne kadar erken o kadar iyi... Sonuçta sıfır almışsınız, cızırtı mızırtı çekmek zorunda değilsiniz..
  • BENDE DE AYNI SORUN VAR BENDE GTX 760 VAR Bİ GÜN AÇIM İÇİNE BAKTIM SES PSU DAN GELİYOR BÜYÜK İHTİMAL SİZİNDE PSUDAN GELİYOR
  • Aynı problem bendede var hocam cihazı vericem servisine baksınlar.
  • ekran kartı kondansatorlerınden geldıgı gıbı bu sesi psu ve ankarttanda gelebılır.
  • Ekran kartının fanlarını dikkatlice durdurup denerseniz sesin nereden geldiğini anlarsınız. Vatan'a giderken de sorunlu parça hangisiyse onu belirtirsiniz ve işiniz daha hızlı çözüme ulaşabilir.
    Vatan Bilgisayar teknik servis elemanları teknisyen değiller ve şu cevabı almanız kuvvetle muhtemel "biz arıza tesbiti yapmıyoruz, bizim görevimiz değil" derler ve kasadaki tüm parçaları ayrı ayrı servise gönderebilirler. Bana böyle dediler oradan biliyorum :)
    O açıdan ses gelen parçayı kendiniz tespit etmeye çalışın derim.
    Kolay gelsin.
  • Ekran kartını bu sabah aldığım yere götürdüm, en fazla 3 gün içinde sonuca varılır dediler, eğer değişim gibi bir seçenek sunulursa MSI GTX 770 almamı önerir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı kartı vatandan aldım ve dediğiniz sorun bende de oldu. Ses direk ekran kartından geliyor. Gittim vatana test ettik. Sağolsunlar hemen iade aldılar. Yerine msi r290 gaming aldım. Sıfır ses sıfır sorun.
    Bu arada amd coil whine diye nette araştır. Sorununu daha iyi anlarsın.

• R290 alırkende power color ve msi arasında kaldım. Powercoloru herkes methediyordu fakat r280x i gördükten sonra tercihimi msi dan yana kullandım.

• GTX 680 ve R9 290 ikisinde de aynı ses vardı bende de sanırım sorun psu
  • quote:

Orijinalden alıntı: zigoro

Ekran kartını bu sabah aldığım yere götürdüm, en fazla 3 gün içinde sonuca varılır dediler, eğer değişim gibi bir seçenek sunulursa MSI GTX 770 almamı önerir misiniz?

MSI GTX 780 Twin Frozr serisi değil mi?

Güzel seri, güzel kart.. Bence onu seç.

R9 serisi risk işi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahh88

Aynı kartı vatandan aldım ve dediğiniz sorun bende de oldu. Ses direk ekran kartından geliyor. Gittim vatana test ettik. Sağolsunlar hemen iade aldılar. Yerine msi r290 gaming aldım. Sıfır ses sıfır sorun.

Götürdüğünüz gibi iade mi aldılar yoksa birkaç gün beklediniz mi? Bana üç gün içinde sorunu tespit edeceğiz dediler de

• quote:

Orijinalden alıntı: ateş ve güneş

quote:

Ekran kartını bu sabah aldığım yere götürdüm, en fazla 3 gün içinde sonuca varılır dediler, eğer değişim gibi bir seçenek sunulursa MSI GTX 770 almamı önerir misiniz?

MSI GTX 780 Twin Frozr serisi değil mi?

Güzel seri, güzel kart.. Bence onu seç.

R9 serisi risk işi..

Evet o seri, aslında ilk onu alacaktım Powercolor'a bulaşmayacaktım, Vatandaki eleman tavsiye etti, keşke direk MSI alsaydım.

• quote:

R290 alırkende power color ve msi arasında kaldım. Powercoloru herkes methediyordu fakat r280x i gördükten sonra tercihimi msi dan yana kullandım.

coil whine var mi acaba kartinizda? vsync acik degilken

• quote:

Orijinalden alıntı: cowboy_bebop

quote:

R290 alırkende power color ve msi arasında kaldım. Powercoloru herkes methediyordu fakat r280x i gördükten sonra tercihimi msi dan yana kullandım.

coil whine var mi acaba kartinizda? vsync acik degilken

MSI game serisi 280x kullanıyorum :D thermaltake 700w lite la hiçbir ses sıkıntı yok :D
  • quote:

quote:

Aynı kartı vatandan aldım ve dediğiniz sorun bende de oldu. Ses direk ekran kartından geliyor. Gittim vatana test ettik. Sağolsunlar hemen iade aldılar. Yerine msi r290 gaming aldım. Sıfır ses sıfır sorun.

Götürdüğünüz gibi iade mi aldılar yoksa birkaç gün beklediniz mi? Bana üç gün içinde sorunu tespit edeceğiz dediler de

Bilgisayarımi komple götürdüm. Power supply da az da olsa arıza ihtimali vardır diye düşündüm. Vatanda ilk önce psu dan şüphelendi. Yeni bir psu ile denedik. Sesin ekran kartından geldiğine emin olduk. Ellerinde sadece powercolor 280x kaldigi için tercihimi msi r290 dan yana kullandım. Daha sonra vatandaki arkadasla bu kartı benim psu ile sisteme takip denedik. Çalışmasında hicvir sıkıntı olmayınca bana fiyat farkını ödemek kaldı

• quote:

quote:

quote:

Bilgisayarımi komple götürdüm. Power supply da az da olsa arıza ihtimali vardır diye düşündüm. Vatanda ilk önce psu dan şüphelendi. Yeni bir psu ile denedik. Sesin ekran kartından geldiğine emin olduk. Ellerinde sadece powercolor 280x kaldigi için tercihimi msi r290 dan yana kullandım. Daha sonra vatandaki arkadasla bu kartı benim psu ile sisteme takip denedik. Çalışmasında hicvir sıkıntı olmayınca bana fiyat farkını ödemek kaldı

Umarım benimkini de böyle denerler, ben de kartı değiştiririm, teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için

• İnsallah sizin kartı da değişime alırlar. Keşke kartı vermeden önce yazabilseydim çok daha iyi olurdu.

• emrahh88 kullanıcısına yanıt
    Canınız sağolsun hocam

• Beyler bende perşembe günü sipariş vermiştim. Şimdi bu sorun kronik bir şey mi? Eğer öyle ise siparişi iptal edeyim.

• zigoro kullanıcısına yanıt
    Powercolor 7970 vortex II kullanırken bende de aynı sorun oluştu ve kart 1 ay sonra pert oldu. İlk baslarda böyle bır sey yoktu , lakin sonra ki zamanlarda cok ınce bır cızırtı duymaya başladım ve bır ay sonra gümmm.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.