Şimdi Ara

Powercolor r9 290 pcs+ Fifa14 kasma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
2.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nba 2k14'ü yüksek çözünürlük high kalite ile oynuyorum sorun yok ancak fifa 14'ü yüksek çözünürlük high kalite ile oynarken ilk 5-10 dk gayet normal oynerken daha sonra kasılmalar başlayıp yavaş hareket etme gibi sorunlar oluyor.. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum (AMD Catalyst Control Center 13.11 ve directx 11.0 yüklü)

• Bunu indir ve kur. Yeniden başlattıktan sonra oyuna tekrar gir bakalım düzelecek mi .

Bu arada oyun güncel mi ?
    Orijinal mi ?

http://www2.ati.com/drivers/beta/AMD_Catalyst_14.3_Beta_V1.0_Windows_B22_March12.exe
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxone

Bunu indir ve kur. Yeniden başlattıktan sonra oyuna tekrar gir bakalım düzelecek mi .

Orijinal mi ?

http://www2.ati.com/drivers/beta/AMD_Catalyst_14.3_Beta_V1.0_Windows_B22_March12.exe

tmm deniyorum.. bu arada 2 oyunu da torrentten indirip kurdum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxone

Bunu indir ve kur. Yeniden başlattıktan sonra oyuna tekrar gir bakalım düzelecek mi .

Orijinal mi ?

kurdum hatta çözünürlüğü düşürdüm maalesef kasılmalar devam ediyo

• halit86 H kullanıcısına yanıt
    Torrentten oyunun güncellemesini bulup yükle öyleyse.
  • Welcome to ATI
  • halit86 H kullanıcısına yanıt
    Sürücüyü ve oyuna güncelleyebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Korkusuz Korkak

Sürücüyü ve oyuna güncelleyebilirsin.
    bende aynı karttan var orjinal oyun sorunsuz açıyor korsan oyunlarda durum ne bilmiyorum reloaded update midir nedir onları kurup dene öbür oyunlarda sorun yaşamıyorsan oyun kaynaklıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: prototype1903

bende aynı karttan var orjinal oyun sorunsuz açıyor korsan oyunlarda durum ne bilmiyorum reloaded update midir nedir onları kurup dene öbür oyunlarda sorun yaşamıyorsan oyun kaynaklıdır

Alıntıları Göster
    İllegal sürümler yüzünden suç donanıma atılıyor.
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    +1
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    +1
  • quote:

Orijinalden alıntı: dravencarnage

+1
    yani o kartın oyunlarda donma veya kasma sorunu yapmaması lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost recon advanced

yani o kartın oyunlarda donma veya kasma sorunu yapmaması lazım

Alıntıları Göster
    Bende AMD ekran kartı kullanıyorum üstelik Fifa 14 orjinalde değil ama yağ gibi akıcı oynuyorum imzamdaki kartla... Zerre kasma donma vs hiçbişey yok fanboyluk yapan arkadaşlara sesleniyorum hakikaten bıktırdınız bir markayı kötüleyeceğinize önce biraz araştırın yazılımsal sorunlarını biliyorsanız yazın çünkü bu ve bunun gibi sorunları tüm AMD kartı sahibi olanlar yaşamıyor.

Aynı şeyi AMD kullanıp Nvidia yı kötüleyenler içinde söylüyorum biraz objektif olun arkadaş yaa illa AMD kullanan Nvidia' yı, Nvidia kullanan AMD' yi yerin dibine sokmasın

• quote:

Bende AMD ekran kartı kullanıyorum üstelik Fifa 14 orjinalde değil ama yağ gibi akıcı oynuyorum imzamdaki kartla... Zerre kasma donma vs hiçbişey yok fanboyluk yapan arkadaşlara sesleniyorum hakikaten bıktırdınız bir markayı kötüleyeceğinize önce biraz araştırın yazılımsal sorunlarını biliyorsanız yazın çünkü bu ve bunun gibi sorunları tüm AMD kartı sahibi olanlar yaşamıyor.

Aynı şeyi AMD kullanıp Nvidia yı kötüleyenler içinde söylüyorum biraz objektif olun arkadaş yaa illa AMD kullanan Nvidia' yı, Nvidia kullanan AMD' yi yerin dibine sokmasın

hocam nba 2k14 reloaded onda sorun yok ama fifa 14 oyunun 3dm versiyonu kullanıyorum kasmalar yaşıyorum ondan dolayı bi kasma yapıyor olabilir gibime geliyor. sizin fifa 14 reloaded mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: halit86

quote:

hocam nba 2k14 reloaded onda sorun yok ama fifa 14 oyunun 3dm versiyonu kullanıyorum kasmalar yaşıyorum ondan dolayı bi kasma yapıyor olabilir gibime geliyor. sizin fifa 14 reloaded mı ?

Alıntıları Göster
    fifa 14 realoded- 3dm vs her türlü versiyonlarını denedim bu sorun bende de var ve bunun çözümü yok

kasma sorunu da değil 60 fps kilitliyoruz oyunu oyun 5- 10 dk sonra tutamıyor onu 65 oluyor 67 oluyor sorun bundan ibaret en sonunda kaldırdım rahat ettim

oyunun korsan versiyonları en başından beri sorunlu benzer sisteme sahip arkadaşımda ise bu kasmaların hiç biri yok oyunu orjinal

zaten fifa 15 pc için ignite engine gelmez ise işleri zor

• quote:

Orijinalden alıntı: GlueN

fifa 14 realoded- 3dm vs her türlü versiyonlarını denedim bu sorun bende de var ve bunun çözümü yok

kasma sorunu da değil 60 fps kilitliyoruz oyunu oyun 5- 10 dk sonra tutamıyor onu 65 oluyor 67 oluyor sorun bundan ibaret en sonunda kaldırdım rahat ettim

oyunun korsan versiyonları en başından beri sorunlu benzer sisteme sahip arkadaşımda ise bu kasmaların hiç biri yok oyunu orjinal

zaten fifa 15 pc için ignite engine gelmez ise işleri zor

kardeş anlattığın gibi 60 fps de kilitleniyo ancak dravencarnage nickli arkadaş da orjinal oyunu olmadığını ama akıcı oynadığını söylüyor bu kafamı karıştırdı
    peki pes 2014 de denediniz mi onda da kasma vs.. var mı acaba

• quote:

kardeş anlattığın gibi 60 fps de kilitleniyo ancak dravencarnage nickli arkadaş da orjinal oyunu olmadığını ama akıcı oynadığını söylüyor bu kafamı karıştırdı

yok pes 14 sıkıntısız. bende çözüm bulamadığım için kaldırdım oyunu komple kafayı yiyecektim çünkü
  • quote:

Orijinalden alıntı: GlueN

quote:

yok pes 14 sıkıntısız. bende çözüm bulamadığım için kaldırdım oyunu komple kafayı yiyecektim çünkü

sağolasın kardeşim bende kafayı sıyırmak üzereydim ama şimdi çok rahatladım.. yılların pes oynayanı olarak bu sene fifaya başlamıştım o da kursağımda kaldı şimdi gene pese dönmek o sıradan ve ezbere gol atılan oyuna dönmk de istemiyorum bi futbol oyununda ele top gelince hakem el vermez mi işte pes'te el yok halbuki fifada elden dolayı çok penaltı atıyordum

• quote:

nba 2k14'ü yüksek çözünürlük high kalite ile oynuyorum sorun yok ancak fifa 14'ü yüksek çözünürlük high kalite ile oynarken ilk 5-10 dk gayet normal oynerken daha sonra kasılmalar başlayıp yavaş hareket etme gibi sorunlar oluyor.. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum (AMD Catalyst Control Center 13.11 ve directx 11.0 yüklü)

Donma esnasında görev yöneticisine bakıyor musunuz?

Ram durumu,cpu kullanım yüzdesi,hdd kullanım yüzdesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: nfsworld

quote:

nba 2k14'ü yüksek çözünürlük high kalite ile oynuyorum sorun yok ancak fifa 14'ü yüksek çözünürlük high kalite ile oynarken ilk 5-10 dk gayet normal oynerken daha sonra kasılmalar başlayıp yavaş hareket etme gibi sorunlar oluyor.. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum (AMD Catalyst Control Center 13.11 ve directx 11.0 yüklü)

Donma esnasında görev yöneticisine bakıyor musunuz?

Ram durumu,cpu kullanım yüzdesi,hdd kullanım yüzdesi
    ati-amd hakkaten driver konusunda zayıf kalıyor bunu bi kere daha gördüm

geçen hafta 2. sisiteme powercolor 7850pcs+ aldım ve sürücü sorunlarıyla tekrar boğuşmaya başladım.

özellikle bu ati-amd nin fifa ile yıllardır sorunu var ve her nedense bu sorun hala devam ediyor.

neyse bende fanatik bi fifa 14 oyuncusu olarak kendimce kasmaya bi çözüm buldum ve sizinle paylaşayım:

öncelikle işe downloadla başlıyoruz ve şu 4 programı indiriyoruz ve masaüstünde hazır bekletiyoruz:

Display Driver Uninstaller Download version 12.6.2
    http://www.guru3d.com/files_get/display_driver_uninstaller_download,9.html

dotnetfx cleanup tool
    http://download1us.softpedia.com/dl/ee39d2396a9b29617c73ec20539db83a/5347fa6d/100116561/software/tweak/dotnetfx_cleanup_tool.zip

AMD Catalyst 14.3 Beta Download
    http://www.guru3d.com/files_details/amd_catalyst_14_3_beta_download.html

msı after burner
    http://archive.sunet.se/pub/games/PC/guru3d/afterburner/MSIAfterburnerSetup300Beta19-%5BGuru3D.com%5D.zip

evet sıra geldi işlemlere:
    ilk önce Display Driver Uninstaller ile ati-amd sürücüsünü kaldırın..program güvenli modda başlatıp pc yi kendiri dirveri kaldıracaktır.dirver kaldırma seçeniğini pc güveli modda başlayınca 2.yi yani clean and DO NOT restart ı seçin ki driveri kaldırınca hemen güvenli moddan çıkıp pc yeniden başlamasın.

neyse işlem bitince sıra dotnetfx cleanup tool a geldi.güvenli modda iken programı çalıştırın ve net framework all versions(win7) seçeneğini seçerek kaldırın.işlem bitince pc yi yeniden başlatın.internetten sakın framework indirmeyin ati-amd sürücüsünü kurarken kendi içinden frameworku kuracak zaten.

artık sürücüyü kurabiliriz;normal standart eksiksiz sürücüyü kurun ve yeniden başlatın pc yi

pc başlayınca sakın cat.control center ayarlarını falan hemen karıştırmayın dursun şimdilik.

sıra geldi msı after burneri kurmaya;programı kurun içinde zaten rivatuner de var zaten otomatik onuda kurar.buarada asıl amacımız RivaTuner Statistics Server i kurmak isteyen msı after burneri kurmaya bilir.neyse programı kurduktan sonra program filesten (RivaTuner Statistics Server klasöründen)programı çalıştırın.resimdekileri yaparak yolumuza devam edelim

1. olarak start with windows seçeneğini on yapalım ki pc her açıldığında program otomatik başlasın
    2.+ seçeneğinden fifa 14 exe yi seçin,kürekli versiyonlarda fifa14-3dm.exe yi de listeye ekleyebilirsiniz.kürekli versiyon kullananlar sonuç alamassa 2 exe yide ekleyin lisyete ve ayarları aynı yapın.
    3.fifa14 exe resimde görüldüğü gibi listeye eklenmiş ve üzeri resimdeki gibi tıklı iken pc nizin gücüne göre application detection level seçeneklerinden birini seçin.güçlü pc için high zayıf pc için low orta pc için medium gibi
    4.framerate limiti 60 yapın ve artık bu programla işimiz bitti.program mutlaka fifa oynarken saatin yanında devamlı açık kalsın sakın kapatmayın.

artık oyunu oynayabiliriz ama oyuna girmeden oyunun kurulu olduğu FIFA 14\Game\fifasetup klasöründeki fifaconfig.exe yi açarak ayarları pc nizin gücüne göre resimdeki gibi yapın.burada frame rate ve wait for vsync seçeneklerinin resimdeki gibi olmasına dikkat edin,hepsi bukadar iyi oyunlar bu işlemler işe yaramassa ya pc nizde virüs falan vardır ya power yetersizdir yada anakart,ekran kartı yada hdd te sorun vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi (((TeAcHeR))) -- 14 Nisan 2014; 7:30:00 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.