Şimdi Ara

priz sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evimde iki bilgisayar var . biri xp sp 2 , biri düz xp :)

farklı odalardalar , ben de sıva altı borulardan telefon kablosunun yanından kablo (caT-5) çektim . Ve uçlarını rj-45 sıva altı prizlere taktım . işin aslı cat kaçtır bilmiyorum , zaten aldığım adama ihtiyacım olan prizi anlatana kadar anam ağladı . kısaca o da bilmiyor , denedim diyip duruyor ama .

Sonra kendi elimle 2 tane cross kablo yaptım . ve sıva altı kabloyu da cross yaptım . eğer bu işi azıcık da olsa anladısam ve azıcık da olsa mantığım çalışıyorsa 3 cross kablonun tek crossun işini görmesi gerekir dedim .

fakat olmadı . ilk önce ağ kablosu takılı değil ddi zaten doğrudan . epey uğraştım . kablonun sarmal olmayan kısımlarını uzun olmasından korktum , kısalttım . defalarca tekrar tekrar prize sıkıştırdım . olmadı .

en sonunda kabloları prize lehimledim . ağ kablosu takılı dedi :) ama bunu görmek dışında ağla ilgili hiçbir işlem yapamıyorum .

o cross jacklı kabloların ikisi ile de mis gibi ağ kuruyorum . sıva altı kabloyu deneyip dizüstünü taşıyorum peşinden , yine mis gibi ağ kuruluyor . ama ben ayrı odalardan ağa bağlanabilmek için uğraşmıştım bu kadar .

artık çıldırmak üzereyim . Sorunun neden kaynaklandığını da anlamıyorum . Belki prizler cat-5 değildir diyorum , ama cat-5 priz nasıl anlaşılır onu da bilmiyorum . prizin jack'a dokunmasında da sorun yok , jack takıp denedim .

yorumu , bilgisi ve tahmini olan varsa lütfen esirgemesin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heytey -- 30 Ekim 2005, 15:12:55 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.