Şimdi Ara

ps2 de oyun açılınca görüntüye yeni bir yeşil görüntü niye eklenir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar ps2 SAMSUNG lcd tv ye gri scart ile bağlı.
    ilk ps2 menusü gayet net görünürken, herhangi bir oyuna girdiğimde 2. bir görüntü ekrana biniyor.
    öyle acaip bişiy ki nasıl anlatsam onu da bilemiyorum.
    sanki 3 boyutlu filmlerdeki gibi ikinci yeşile kaymış bir görüntü biraz sola kaymış şekilde kendini gösteriyor. bu da netliği, oyun tadını filan götürüyor...

bağlantı ayarlarım şöyle:

Full,
    gri kablo, RGB ayarında.
    samsung tv full hd 40".

bu görüntü tv ile alaklı mı düşüyor acaba nasıl düzeltirim bilen var mı?

• ben de tüplü tv de kullandığım ps2 mi plazmaya taktığımda sorunsuz oyunda arkada yukarıdan aşağıya şerit gibi bir kaç tane renkli şekil oluyordu ps3 aldıktan sonra uğraşmadım zaten ama aynı oyun tüplüde çok güzel görüntü veriyordu
  • PS2 ni aç,kapağı açık olsun.Oradan Browser ın altındakini seç,Orada kablo ayarları var.O RGB değilse değiştirip RGB yap.Umarım bu yüzdendir
    Ama PS1 im NTSC idi.Pal convertor aldım.İlk başlarda birşey yoktu fakat 45-60 dk sonra,dediğin o yeşillik bende de olmuştu.Aradan birkaç zaman geçti ve PS1 de bir daha yeşillik falan çıkmadı.
    quote:

Orjinalden alıntı: rodenstock

arkadaslar ps2 SAMSUNG lcd tv ye gri scart ile bağlı.
    ilk ps2 menusü gayet net görünürken, herhangi bir oyuna girdiğimde 2. bir görüntü ekrana biniyor.
    öyle acaip bişiy ki nasıl anlatsam onu da bilemiyorum.
    sanki 3 boyutlu filmlerdeki gibi ikinci yeşile kaymış bir görüntü biraz sola kaymış şekilde kendini gösteriyor. bu da netliği, oyun tadını filan götürüyor...

bağlantı ayarlarım şöyle:

Full,
    gri kablo, RGB ayarında.
    samsung tv full hd 40".

bu görüntü tv ile alaklı mı düşüyor acaba nasıl düzeltirim bilen var mı?

• malesef ayar zaten RGB de, YPBPB gibi bir arar var ona getirince tüm ekran yemyeşil oluyor, ben de ayar RGB de iken görüntü renkli ama kayık bir şekilde hafif belli olan ikinci bir imaj oluşuyor. CRT tvlerde olmuyor. TV de bir ayar filan var sanıyorum ama.....?
  • Tvnin yanında manyetik bir cisim var mı peki?
  • yok bu öyle manyetik etkileşim sorunu diil,

ilk açılışta ps2 nin dönen yıldız gibi bişiyleri var ya mavi ekran o gayet net, ya da browser menüsü filan, ama oyun açılınca oyunla ilgili bir grafik göstermeye başlayınca LCD de görüntü kısa süreliğini kapanıp yeniden açılıyor, sanki bilgisayar ekranlarında hertz değiştirince kapanıp açılır ya onun gibi,
    sonra da görüntüm karışmış şekilde karşıma geliyor... sanki ne bilim ps 50 hz de, tv 60 hertz görüntü mü bekliyor napıyor acaip bişiy.

yani başta normal, oyuna girince görüntü acaipleşiyor.. bunu da çözse çözse buradaki arkadaşlar çözer ne sony bayi, ne de samsung bayi anlar benim bu problemden eminim.
  • Geçen kuzenimde mortal kombat oynuyorduk.Büyük ve LCD diye ona taktık PS2 yi,MK:Armageddonu açınca,ejder simgesi çıkarken o gidiyor yerine dediğin gibi yeşil bir görüntü almış simge geliyordu.Ama daha sonra yine eski haline dönmüştü.
    Bizimkisinin kötü yanı LCD de oynarken (HD değil)karakterlerin ardından gölgeleri çıkıyordu.Sonra 37 ekrana taktık dayanamayıp.
  • ya işte o gölgeler beni de rahatsız eden... gittik mis gibi tv aldık, ama ps2 keyfimize oldu olan.
    bu akşam bi de coposit üstünden bağlamayı deniycem. bile bile görüntü kaybı da çok saçma yaaa
  • Sizin taktığınız tv HD mi yoksa normal LCD mi?
  • full HD ama o bişiy değiştiriri mi ki?
  • O zaman God of War ı (varsa)
    Progressive Screen de dene,
  • ok akşam bir bakayım, yanlış hatırlamıyorsam şimdi aklıma geldi, tekken de hertz soruyordu 50-60 diye belki odur etken .
    sonuca göre size bilgi veririm....
  • evet biraz testler yaptım sonuçlar şöyle:

god of war da progressive modda hiç görüntü alamadım,

resident evil 4 de 50 Hz çalışıtırnca renkler düzgün, ama dikine çizgiler oluşuyor, sanki dikine pikseller varmış gibi,

resident evil 4 de 60 hz çalışınca dikine çizgiler gidiyor, ancak görüntüde renk kayması oluyor yine.

tekken 5 de hertz ayarı yok sanıyorum diret 60 Hz çalışıyor.

off of. x360 mis gibi gösteriyor onda problem yok..
  • component bağlantı sorunu çözebilir sanırım.. ama gerekli kablo ne kadar tutar ve çok paraysa buna değer mi hiçbir fikrim yok..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.