Şimdi Ara

PS3 Media Server MKV

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
526
Cevap
4
Favori
75.124
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet adından anlaşılacağı gibi bilgisayar uzerinden stream MKV dosyaları gayet iyi oynatıyormuş,henüz mkv denemedim ama h264 vob dosyalarımı gayet akıcı oynattı altyazı desteğide var valla süper bir şeye benziyor.İnternet radyoda varmış yabancı forumlarda herkez sevinç çığlıkları atıyor :) .

Ps3 kullanıcılarının artık tsmuxer,mkv2vob ile uğraşmasına gerek kalmadı gibi gozukuyor,hatta popcorn yada wd beklemesinede :)

adres aşağıda
    http://ps3mediaserver.blogspot.com/

Gerekli programlar bunlar

Transcoding on Windows
    2 possible methods:

A) Using the server "as is": No codecs pack to install, it will use Mencoder for the transcoding part.

B) Using Avisynth/FFDshow. Paired with CoreAVC, it's quite efficient with multi cores.

# 1- If not already done, get and install a codec pack with ffdshow. My favorite is CCCP Codec Pack
    # 2- Get and install AVISynth 2.5.7 (I've met some framerate problems with 2.5.8 betas)
    # 3- Set up the FFDShow Audio Mixer to 5.1 (3/0/2 LFE)
    # 4- Set "Autoload VS Filter" to true
    # 5- Configure Haali Splitter for audio/subtitles language priorities
    # Optional Codecs: CoreAVC is quite cheap and a good choice for H264 decoding (as FFDshow's libavcodec isn't yet fully optimized with multicores), Quicktime Alternative and Real Alternative are also useful (Apple 1080p trailers for example).

Radyo için boyle bir yazı buldum ama çevirecek bir arkadaş lazım.

You may have noticed more and more people talking about the PMS program -http://ps3mediaserver.blogspot.com/
    It is awesome. It streams HD mkv files without a hitch with no setup.
    So long as your PS3 is plugged into your computer somehow, you should be sweet.
    You simply download the file. Extract the folder and run the pms.exe file. Then you setup the folders you want it to monitor and presto.
    It streams video very well, and even supports Internet Radio through the XMB!!!
    To access it, simply start up PMS, go to Music - Web - Radio and BAM!!!!
    I've actually figured out how to add your own web streams.
    Open the directory you extracted the files to and locate the WEB.conf file. Change the extension to a text file, and open it with notepad.
    Go down to the '#shoutcasts' section and it will have the ones he has already put in.
    Each lines goes as follows:
    audiostream.Web,Radios=[title to display on PS3],[http link to .pls or .m3u file],[http link to icon to display on PS3]
    simply input the bits inside the brackets, save your file and rename back to WEB.conf
    He is always working on a new version and loves getting feedback.

• Teşekkürler bilgi için , denemek gerek ama nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: esegoz

Teşekkürler bilgi için , denemek gerek ama nasıl
    Deneyen varmı ya süper bi olaya benziyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ahmetce19

Evet adından anlaşılacağı gibi bilgisayar uzerinden stream MKV dosyaları gayet iyi oynatıyormuş,henüz mkv denemedim ama h264 vob dosyalarımı gayet akıcı oynattı altyazı desteğide var valla süper bir şeye benziyor.İnternet radyoda varmış yabancı forumlarda herkez sevinç çığlıkları atıyor :) .

Ps3 kullanıcılarının artık tsmuxer,mkv2vob ile uğraşmasına gerek kalmadı gibi gozukuyor,hatta popcorn yada wd beklemesinede :)

adres aşağıda
    http://ps3mediaserver.blogspot.com/

Gerekli programlar bunlar

Transcoding on Windows
    2 possible methods:

A) Using the server "as is": No codecs pack to install, it will use Mencoder for the transcoding part.

B) Using Avisynth/FFDshow. Paired with CoreAVC, it's quite efficient with multi cores.

# 1- If not already done, get and install a codec pack with ffdshow. My favorite is CCCP Codec Pack
    # 2- Get and install AVISynth 2.5.7 (I've met some framerate problems with 2.5.8 betas)
    # 3- Set up the FFDShow Audio Mixer to 5.1 (3/0/2 LFE)
    # 4- Set "Autoload VS Filter" to true
    # 5- Configure Haali Splitter for audio/subtitles language priorities
    # Optional Codecs: CoreAVC is quite cheap and a good choice for H264 decoding (as FFDshow's libavcodec isn't yet fully optimized with multicores), Quicktime Alternative and Real Alternative are also useful (Apple 1080p trailers for example).

Radyo için boyle bir yazı buldum ama çevirecek bir arkadaş lazım.

You may have noticed more and more people talking about the PMS program -http://ps3mediaserver.blogspot.com/
    It is awesome. It streams HD mkv files without a hitch with no setup.
    So long as your PS3 is plugged into your computer somehow, you should be sweet.
    You simply download the file. Extract the folder and run the pms.exe file. Then you setup the folders you want it to monitor and presto.
    It streams video very well, and even supports Internet Radio through the XMB!!!
    To access it, simply start up PMS, go to Music - Web - Radio and BAM!!!!
    I've actually figured out how to add your own web streams.
    Open the directory you extracted the files to and locate the WEB.conf file. Change the extension to a text file, and open it with notepad.
    Go down to the '#shoutcasts' section and it will have the ones he has already put in.
    Each lines goes as follows:
    audiostream.Web,Radios=[title to display on PS3],[http link to .pls or .m3u file],[http link to icon to display on PS3]
    simply input the bits inside the brackets, save your file and rename back to WEB.conf
    He is always working on a new version and loves getting feedback.

Bilgisayarı açtıktan sonra ben napayım böyle işi, zaten download dı, günlük işlerdi cart curt derken nerden baksan pc 16 saat açık günde birde bunun yanına ps3 eklenirse elektrik olayına baya bir katkımız olur.

yine zam gelmiş bu arada elektiriğe.

• quote:

Orijinalden alıntı: bodrum

Deneyen varmı ya süper bi olaya benziyor.

Alıntıları Göster
    tskler bilgi için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: AL[e]N

tskler bilgi için..

Alıntıları Göster
    hocami bu olayı tversity kullanarak streaming ile denedim. Görüntü kalitesi rezaletti. Farklı bir şey mi kullanıyorsun? Laptop ı hdmi dan baglıyorum ben. PS3 olayı ugrasılacak iş değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bonaventure

hocami bu olayı tversity kullanarak streaming ile denedim. Görüntü kalitesi rezaletti. Farklı bir şey mi kullanıyorsun? Laptop ı hdmi dan baglıyorum ben. PS3 olayı ugrasılacak iş değil.

Alıntıları Göster
    Hem bilgisayar açacaksın hemde bilgisayarın güçlü bir cihaz olacak...

Ne anlamı var ?
    Direk bilgisayarı tv ye bagla izle o zaman...Bu kadar ugrasmaya ne gerek var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bonaventure

Alıntıları Göster
    tam anlayamadım olayı.
    izah edebilecek var mı arkadaşlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: iski

tam anlayamadım olayı.
    izah edebilecek var mı arkadaşlar ?

Alıntıları Göster
    yaramaz denedim. Şu an eniyi yöntem tsmuxer oda filmin 1280*720 olması koşuluyla gerisi yalan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Fox

Ne anlamı var ?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Drizzt_tr

Ne anlamı var ?

bende onu diyorum zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: U_şen

quote:

Orjinalden alıntı: Drizzt_tr

Ne anlamı var ?

bende onu diyorum zaten

Alıntıları Göster
    ps3 teki medai serve çok gereksiz bir özellik..onun yerine başka bir özellik koysalarmış daha iyi olurmuş..gidicem ps3 ü açıcam sonra gidicem bilgisayarı açıcam sonra bağlantı kurulacak da ordan müzik dinliycem resim bakıcam..ölme eşşeğim ölme..aldım şimdi ps3 ün içine 500 gb hdd yüklen yüklenebildiğin kadar:))

• quote:

Orijinalden alıntı: iSafari

ps3 teki medai serve çok gereksiz bir özellik..onun yerine başka bir özellik koysalarmış daha iyi olurmuş..gidicem ps3 ü açıcam sonra gidicem bilgisayarı açıcam sonra bağlantı kurulacak da ordan müzik dinliycem resim bakıcam..ölme eşşeğim ölme..aldım şimdi ps3 ün içine 500 gb hdd yüklen yüklenebildiğin kadar:))

Alıntıları Göster
    denedm mkv izliyorum bendekıler cıft dil gayet basarılı altyazı da gosterıyor ancak altyazı karakterlerını ayarlaryamdm bu saatte ancak bu kadar bakabıldm gercekten 720p filmleri 5000 bitrate leri akıcı oynattı,

cok gusel oldu...
    tesekkurler...

• quote:

Orijinalden alıntı: kagan06

denedm mkv izliyorum bendekıler cıft dil gayet basarılı altyazı da gosterıyor ancak altyazı karakterlerını ayarlaryamdm bu saatte ancak bu kadar bakabıldm gercekten 720p filmleri 5000 bitrate leri akıcı oynattı,

cok gusel oldu...
    tesekkurler...

Alıntıları Göster
    ps3 ü nasıl gördürdünüz acaba? açınca ps3 ü arıyor bulamıyor. sonrasında ps3 ü açıp tarama yapıyorum oda media server bulamıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CorleoneXT

ps3 ü nasıl gördürdünüz acaba? açınca ps3 ü arıyor bulamıyor. sonrasında ps3 ü açıp tarama yapıyorum oda media server bulamıyor?

Alıntıları Göster
    Yeni versiyonu çıkmış v1.02 setup dosyalı,çalışmayan radyo ve internet tv ozellikleri çalışıyor artık,mkv'lerde bende de alt yazılar biraz sorunlu ama divx altyazılar çalışıyor garip ! .Birde ne kadar çok muhalefet eden oldu programa :) kimisi yaramaz kimisi kim uğraşacak diyor hangisi daha kolay her seferinde bilgisayarı tvye bağlamak mı yada tsmuxerle 1080p yada 720p film bulabilmek mi ? tabi herkezin keyfi ayrı bir şey demiyorum.

Birde son olarak ben wifi ile bağlanıyodum ps3'e zoomx6 modem, airties wifi bağlantı aparatı ve ps3 problem yok bu durumda ama ps3'u kablo ile modeme bağlayınca bendede gormuyor ps3'u.Bilgilerinize.

- New features

Auto-updater, default configuration, cleanups and windows/linux build scripts (thanks to Tim Cox)
    Media library (also act as a parsing cache): you can sort your files by date, ID3 tags, etc.
    Playlists (m3u/pls) support
    Preliminary album art support, better audio (flac) and tags parsing
    New options for video resolution, deinterlace filter, and archives browsing
    Video settings with an easier virtual menu (A/V sync, deinterlace, ...)
    Windows service installer (working on 32 bits only)
    New image parsing library: Better performance / EXIF support (sort photos by camera model, etc.)
    DVR-MS addon

- Fixes

A/V out of sync issues with some ISOs and medias / codecs support improvement (flv, rmvb, hdmov, mp4, multichannels avi, etc.)
    External subtitles not always loaded
    Upnp advertising issue in search reply to the ps3 (thanks to Daniel Pedersen)
    SkipLoopFilter is now disabled by default
    Regression since 0.98, server would not start on some machines
    Newest builds of ffmpeg/mplayer/mencoder for win32
    Usual bunch of fixes

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetce19

Yeni versiyonu çıkmış v1.02 setup dosyalı,çalışmayan radyo ve internet tv ozellikleri çalışıyor artık,mkv'lerde bende de alt yazılar biraz sorunlu ama divx altyazılar çalışıyor garip ! .Birde ne kadar çok muhalefet eden oldu programa :) kimisi yaramaz kimisi kim uğraşacak diyor hangisi daha kolay her seferinde bilgisayarı tvye bağlamak mı yada tsmuxerle 1080p yada 720p film bulabilmek mi ? tabi herkezin keyfi ayrı bir şey demiyorum.

Birde son olarak ben wifi ile bağlanıyodum ps3'e zoomx6 modem, airties wifi bağlantı aparatı ve ps3 problem yok bu durumda ama ps3'u kablo ile modeme bağlayınca bendede gormuyor ps3'u.Bilgilerinize.

- New features

Auto-updater, default configuration, cleanups and windows/linux build scripts (thanks to Tim Cox)
    Media library (also act as a parsing cache): you can sort your files by date, ID3 tags, etc.
    Playlists (m3u/pls) support
    Preliminary album art support, better audio (flac) and tags parsing
    New options for video resolution, deinterlace filter, and archives browsing
    Video settings with an easier virtual menu (A/V sync, deinterlace, ...)
    Windows service installer (working on 32 bits only)
    New image parsing library: Better performance / EXIF support (sort photos by camera model, etc.)
    DVR-MS addon

- Fixes

A/V out of sync issues with some ISOs and medias / codecs support improvement (flv, rmvb, hdmov, mp4, multichannels avi, etc.)
    External subtitles not always loaded
    Upnp advertising issue in search reply to the ps3 (thanks to Daniel Pedersen)
    SkipLoopFilter is now disabled by default
    Regression since 0.98, server would not start on some machines
    Newest builds of ffmpeg/mplayer/mencoder for win32
    Usual bunch of fixes

Alıntıları Göster
    birden fazla cihazı aynı anda çalıştırdıktan sonra pek bir anlamı kalmıyor bencede. ama gene de güzel paylaşım

• quote:

Orijinalden alıntı: snomask

birden fazla cihazı aynı anda çalıştırdıktan sonra pek bir anlamı kalmıyor bencede. ama gene de güzel paylaşım

Alıntıları Göster
    Denemek lazım notebook'da hdmi çıkış olmadığı için .mkv filmlerde tam performans alamıyorum. Umarım işime yarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xenith35

Denemek lazım notebook'da hdmi çıkış olmadığı için .mkv filmlerde tam performans alamıyorum. Umarım işime yarar.

Alıntıları Göster
    Daha önce bu programla ilgili yazdıklarımı geri alıyorum. Bi takım ayarları es geçmişim. bugün yeniden yükledim yönergeleri doğru yapınca herşey değişti. Benim laptop biraz olmasına karşın aldığım sonuç oldukça başarılı.(ara sıra tekleme yapabiliyor buda sistemin zayıflığından kaynaklanıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: husmenus

Daha önce bu programla ilgili yazdıklarımı geri alıyorum. Bi takım ayarları es geçmişim. bugün yeniden yükledim yönergeleri doğru yapınca herşey değişti. Benim laptop biraz olmasına karşın aldığım sonuç oldukça başarılı.(ara sıra tekleme yapabiliyor buda sistemin zayıflığından kaynaklanıyor

Alıntıları Göster
    programı denedim gayet başarılı gözüküyor, mesela hiç uğraştırmadan mkv leri altyazısıyla stream edebiliyor ps3'e.. iki temel sorunla karşılaştım şu an:

1) Mkv oynatırken atlamalar yaşıyor PS3, ben kablosuz ağla bağlıyım hem PS3'den hem laptop'umdan onun da etkisi vardır mutlaka ama kablosuz bağlantıyla akıcı görüntü alabilen var mı mkv'lerde merak ettim?

2) Altyazılarda Türkçe karakterler bozuk gözüküyor bunun ayarını yapabilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: eto82

programı denedim gayet başarılı gözüküyor, mesela hiç uğraştırmadan mkv leri altyazısıyla stream edebiliyor ps3'e.. iki temel sorunla karşılaştım şu an:

1) Mkv oynatırken atlamalar yaşıyor PS3, ben kablosuz ağla bağlıyım hem PS3'den hem laptop'umdan onun da etkisi vardır mutlaka ama kablosuz bağlantıyla akıcı görüntü alabilen var mı mkv'lerde merak ettim?

2) Altyazılarda Türkçe karakterler bozuk gözüküyor bunun ayarını yapabilen var mı?

Alıntıları Göster
    ben nedense bi türlü bağlanamıyorum ne kabloyla nede wirelessla bağlamadım detaylı olarak birileri anlatsa keşke...

• quote:

Orijinalden alıntı: AkRaeP

ben nedense bi türlü bağlanamıyorum ne kabloyla nede wirelessla bağlamadım detaylı olarak birileri anlatsa keşke...

Alıntıları Göster
    arkadaslar benm ev 3 katlı, en alt katta pc var, ve modemde burada, ben pc yi modeme bagladım ve pc den de yukarı ethernet kablosu ile ps3 e bagladım, yani pc de 2 ethernet girişi var,

neyse bu baglantıları yapmak ıcın bayag bi ugrastım, vista tamamen ızdırap oldu:D

ilk once yukardakı dosyalardan 1.02 olan var yani 1.0 olanı degil de bir ustunu yukleyeceksınız,

ayrıca bende klite codec vardı full, onu kaldrmadan üstüne core codec sanrm yukarda verilen onu yukledım diger yazanlarıda yukledım ve calıstırabıldım,

ancak 1280x720 ve 6000 bitrate e kadar olan filmler akıcı şekilde oynattı

ancak 1920x1080 6000 bitrate civarı fılmlerde takılma cok fazlaydı,

ayrıca sizler wireless veya modem aracılıgı ile baglarsanız sizlerde takılma olacaktır yüzde 90 :D

o yuzden kabloyla baglama ımkanınız varsa oyle yapın derim, modemede baglamayın direk pc ye baglayın , bunları cozdum ancak nete baglanmayı cozemedım ( vistanın dandık ıvır zıvır ozellıklerı nedenıyle cozemedım ayar oldm )

altyazı sorununa gelince onuda altyazı dosyasını pc den acıp farklı kaydet diyip utf-8 filan yapınca sanırım duzelir diye umuyorum, yada ANSI yapınca düzelebilir emin degilim ugrasmadım...

ancak programı calıstırıp ta ps3 gordugunz zaman ps3 te dosyaları gezerken direk klasorden acmıcaksınız orda encodıng diye yenı bı klasor olusturuyor ps3 un ıcınde mesela C kısmında yeni klasor un ıcınde filmler var onları sıralıyor ama bız buradan acmıyoruz direk encodıng yazan kısma girip ordan acıyoruz filmi ve cift dil altyazı hepsı ayrı ayrı gosterılıyor onlardan hangisini istiyorsak onu seciyoruz film baslıyor,

cok gusel oldu bu benım ıcın, tsmuxer ile cevir, usb belleke at filan tam ızdıraptı, şimdi direk acıyorum ps3 u basıyorm 2 tüşa filmler gelio :D

ayrıca benım pc de sureklı torrentten dosya alıp gonderdıgı ıcın 24 saat acık yanı ps3 ıcın acmak zorunda kalmıyorum:D

gercekten mukemmel bi ozellık cok rahatlattı beni... artık satırları tam olmayan (1280x644 gibi) filmleride altyazılı -tr ses -eng ses - her turlu izleyebiliyorum:D

ii geceler...

(ps3 dew calıstiramazssanız filmleri orada da codec var ps3 e onları enter yaparsanız o codeclerde calısıyor ama ben gerek duymadım dırek calıstıgı ıcın)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.