Şimdi Ara

PSU Sorunu mu? (Bilgisayar kapanıyor)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Everest kasa ve birlikte gelen PSU'sunu kullanıyordum. Bunun yanında güç kaynağıda var. Monitör ve bilgisayar kasası elektriğini ondan alıyor.

Şimdi yeni parçalar takıp, AMD XP2000+, Gigabyte VX6 Anakart, TNT2 32 MB Ekrant Kartı yerine, Intel Prescott 2.8 GHZ, ASUS P800SE Anakart, Winfast (Leadtek) FX5700 Ekran Kartı taktım.

Bu parçaları değiştirince benim tahminim PSU nun yetersiz kalması sonucunda sorunlar yaşıyorum.

Normalde bilgisayarı internet yada office programları kullanırken yada eski oyunları kullanırken bir sorun olmuyor ama Fry Cry, BF Vietnam türünde DX9 isteyen, görütü özellikleri yüksek oyunları oynarken 15-20 dakika kadar sonra bilgisayar elektrik kesiyor ve güç kaynağından elektriği tamamen kesmeden power tuşu işlemiyor ve açılmıyor. Açtığımda sistem ısısını kontrol ediyorum. Anakart CPU ısılarında bir anormallik yok.

Bunun nedeni sadece PSU'nun yetersiz kalması mıdır? Başka bir nedeni olabilir mi yada sadece BIOS ta yapılması gereken bir ayarda mı sorun var.

Bunun dışında bilgisayarı normal şekilde kapadıktan sonra, güç kaynağından elektriğini kesiyorum. Güç kaynağını tekrar açınca bilgisayar direk açılmaya başlıyor. Bir iki defada böyle açtığımda scandisk yaptı. Normal br durum mudur? BIOS tan engelleme ayarı var mı?

• Cunku bende ki sistem senden daha kafa al1c1 birsey.. overclock'lu kullan1yorum cpu ve ekran kart1n1 felan yani olmaz..istersen bi teknik servise gotur..
  • Bence soğutmadan...
  • PSU yetersiz.
  • PSU yetersiz kalıyor olabilir. Zira Everestler hiç de güvenilesi PSU lar değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.