Şimdi Ara

QX9770 İşlemciye En uygun Anakart Nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.745
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimdeki anakart quad core serisinin hepsini karşılıyor dediklerinden dolayı bende serinin en üst modelini almaya çalıştım. şans eseri QX9770 buldum. Gel gör ki "9650" serisine kadar çalışıyormuş (cahillik)

Sistemi çok değiştirmeden tek anakartla şu işi çözmek istiyorum. Bi çok anakart, bu işlemciyi çalıştırıyor gibi göstersede "oc" gibi yükseltmelerle ya da istediği sistem araçlarına gereksinim duyduğundan; Bu işlemciye en iyi performansı verecek Anakart nedir?

ASUS P5Q DELUXE (En uygunu şeklinde söylendi, sizin öneriniz nedir?)

Sistem;
    GeForce 9600GT (1GB, 256BİT) (Ekran kartının yetersiz olduğunu biliyorum. İleride değişebilir)
    CoolerMaster 750W
    1+2Gb RAM (800)
    (Sistem için de önerilerinizi alabilirim)

Şimdiden Teşekkür ederim
    Saygılarımla

• G41/G31 çipsetli anakart alma.Forumdan bazı arkadaşlar bazı yerlerin P45 anakart getirdiklerini söylüyor,bazılarıda internetten hala P45 / X48 gibi kartları bulabileceğimizi söylüyorlar.İmkanın varsa al derim.

P45 / X48 / X38 oc'ye en uygun LGA775 kartlarıdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: japon_kuklasi

Elimdeki anakart quad core serisinin hepsini karşılıyor dediklerinden dolayı bende serinin en üst modelini almaya çalıştım. şans eseri QX9770 buldum. Gel gör ki "9650" serisine kadar çalışıyormuş (cahillik)

Sistemi çok değiştirmeden tek anakartla şu işi çözmek istiyorum. Bi çok anakart, bu işlemciyi çalıştırıyor gibi göstersede "oc" gibi yükseltmelerle ya da istediği sistem araçlarına gereksinim duyduğundan; Bu işlemciye en iyi performansı verecek Anakart nedir?

ASUS P5Q DELUXE (En uygunu şeklinde söylendi, sizin öneriniz nedir?)

Sistem;
    GeForce 9600GT (1GB, 256BİT) (Ekran kartının yetersiz olduğunu biliyorum. İleride değişebilir)
    CoolerMaster 750W
    1+2Gb RAM (800)
    (Sistem için de önerilerinizi alabilirim)

Şimdiden Teşekkür ederim
    Saygılarımla

G31/G41 falan bunları hiç düşünme.

2. el bunu al çok iyi karttır.

GIGABYTE EX38-DS4 LGA 775 ANAKART - 100TL

http://forum.donanimhaber.com/m_65759273/tm.htm

İşlemcin 1600 FSB, piyasada sıfır 1600 FSB kart kaldığını sanmıyorum.

Bu ilandaki kartı alırsan direkt olarak kendi hızında kullanırsın QX9770’i.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 13 Eylül 2012; 14:40:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ipausedmyxxx

G41/G31 çipsetli anakart alma.Forumdan bazı arkadaşlar bazı yerlerin P45 anakart getirdiklerini söylüyor,bazılarıda internetten hala P45 / X48 gibi kartları bulabileceğimizi söylüyorlar.İmkanın varsa al derim.

Hocam gördüğüm en iyi anakart GA-X48T-DQ6 modeliydi. Satan arkadaş "oc" olarak çalıştırıyo. o yüzden işini görmez. "oc" olarak çalıştırmaması gerekiyo. "oc" olarak çalıştırırsa; diğer parçalarını ona uygun almak zorunda kalırsın... diye uyarıda bulundu...
    Elimdeki parçalarla sanırım x48/x38 anakartlar sanırım(bildiğim kadarıyla) uygun gelmez diye düşünüyorum
    Teşekkür ederim tekrardan
  • quote:

quote:

G41/G31 çipsetli anakart alma.Forumdan bazı arkadaşlar bazı yerlerin P45 anakart getirdiklerini söylüyor,bazılarıda internetten hala P45 / X48 gibi kartları bulabileceğimizi söylüyorlar.İmkanın varsa al derim.

Hocam gördüğüm en iyi anakart GA-X48T-DQ6 modeliydi. Satan arkadaş "oc" olarak çalıştırıyo. o yüzden işini görmez. "oc" olarak çalıştırmaması gerekiyo. "oc" olarak çalıştırırsa; diğer parçalarını ona uygun almak zorunda kalırsın... diye uyarıda bulundu...
    Elimdeki parçalarla sanırım x48/x38 anakartlar sanırım(bildiğim kadarıyla) uygun gelmez diye düşünüyorum

İşlemci soğutucusu alırsın olur biter. Kaldı ki bu İşlemciye Overclock a da gerek yok.

Giga X38 i kaçırmamanı öneririm. Zira bu kartlar zor bulunuyor, hele ki bu fiyata.

QX9770 sahibi olsaydım düşünmeden alırdım.

Yanlış bildiğiniz şeyler var, elinizdeki parçalar X38 için uygundur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 13 Eylül 2012; 14:47:08 >

• Soğutması da güzel bir kart

• quote:

quote:

X48T - DQ6 candır ya .

Ucuza bulabiliyorsan al , aksi takdirde Furious'un önerdiğide gayet iyi iş görür, fiyatıda makul.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ASUS MAximus 2 Formula . süper bir anakart
  • quote:

quote:

quote:

X48T - DQ6 candır ya .

Ucuza bulabiliyorsan al , aksi takdirde Furious'un önerdiğide gayet iyi iş görür, fiyatıda makul.

X48T - DQ6 yı satan adam alma dedi :) sistem gereksinimlerini yaparsan çalıştırır. ama 2-3 gün sonra sorun çıkartır. en uygunu ASUS P5Q DELUXE dedi. kafam beynim durdu zaten :)
    kimse önermiyor mu asusu :)

Bi de şöyle birşey var. bu işlemciye uygun en iyi anakartı bulayım. bi daha da bulaşmayayım diye düşünüyorum. "Furious"un önerdiği çok güzel fiyatı da uygun yeride uygun. Aması daha iyisi mevcut mu?
    Ölü 775pin sisteminde takılmışım. (ekran kartını değiştirmek münkün) Anakartı bi sefer değiştirebileceğimden daha iyisi var mı?
    (şimdiden özür dilerim herkesden ama kaç aydır kafa beyin kalmadı düşünmekten)

• QX işlemcilere en uygun anakart x48 anakartlardır. intelin sitesinden chipsetleri araştırırsanız 1600 mhz FSB hızı resmi olarak destekleyen chipset x48 chipsetleridir. P45 anakartlar içinde 1600 mhz desteklendiği söyleniyor fakat p45 chipsetin resmi destegi 1333mhz fsb dir. bunu genelde anakart üreticileri O.C ile 1600 mhz destek verebiliyorlar. Tıpkı p35 chipsetinin 1066 mhz ram desteklemediği halde anakart üreticilerinin bu desteği sağladığı gibi.

tabi anakart otomatik olarak o hızları görmez sen biostan o.c yaparak belirlenen hızlara ayarlaman gerekir.

resimlerdeki diagramlarda işlemci ile kuzey köprüsü arasındaki transfer hızlarına dikkat.

• 20 gün önce kadar elimde 1 adet 2 el rampage formula vardı 200 tl ye sattım biraz ucuz gitii ama senin için süper bir anakarttı şansına küs ne diyelim. ama p45 x38 x48 chipsetli bir anakart alabilirsin bunun içinde bu sitenin 2 el pazarına yada gittigidiyor sanalpazar sahibinden gibi siteleri sık sık ziyaret edip ara
  • CoreXXX kullanıcısına yanıt
    xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 29 Ocak 2023; 18:13:1 >
  •  QX9770 İşlemciye En uygun Anakart Nedir?

Desteklediği işlemcilerin listesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkstrike -- 9 Kasım 2012; 9:41:50 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.