Şimdi Ara

R7 265 mi rx 460 mi ?? VGA sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Baya bi araştırdım nerdeyse kafa kafaya gidiyorlar oyunlarda da 5 6 fps fark etse bile benim için önemli değil. R7 265 300tl iken rx 460 400-450 tl garantili benim aklıma takılan benim monitörüm vga çıkışlı r7 265de analog desteği dvi ile var fakat rx 460da yok aktif dönüştürücü de alıp rx 460 mi alayim yoksa r7 265 mi ? Yardim ederseniz sevinir ve tesekkur ederim

• rx 460 al eskiye hiç bulaşma 100 tl sini sonra biriktirirsin.
  • 265 al kafan rahat olsun.
  • Bir yandan öyle düşünüyorum ama aktif dönüştürücü ne kadar sağlıklı diye düşünmeden edemiyorum ısınıyor kapanıyor diyenler var ben oturup 5 6 saat oyun oynarım
  • Turrikan kullanıcısına yanıt
    Öyle yapasım geliyor vallaha bu monitör yüzünden
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sorgulayıcıyım

Bir yandan öyle düşünüyorum ama aktif dönüştürücü ne kadar sağlıklı diye düşünmeden edemiyorum ısınıyor kapanıyor diyenler var ben oturup 5 6 saat oyun oynarım
    Eğer dönüştürücü demek istediğin dvi dönüştürücüsüyse r9 380 imde 3 yıl kullandım 6 saat demişsin hatta 12 saat kadar oyun oynadım en ufak sorun yaşamadım.
  • Sorgulayıcıyım kullanıcısına yanıt
    Freesync kullanacak değilsin. VP9 çözecek değilsin. H.264 detay seviyesi VP9 mobil kodeğinden üstelik daha yüksek. 460'ın bir avantajı önbellekleri yüksek, yani shader çalıştıran eserlerdeki directx 11/12 performansı daha yüksek. Bence 265 iyi bir tercih, herşeyden önce esnek. 460'ı sınırında kullanmak için biosundan 1024 işleçini sağlama alacaksın, güç eşiğini fulleyeceksin ki %80'inde çalışmasın. 265 ile tek sıkıntın, 150 watt kullanışı; 460'ınsa biosunu açınca 75 watt sınırı engel olucak mı endişesi olucak.
  • Turrikan kullanıcısına yanıt
    Haklısın hocam yani ben sadece oyun oynayacam ona da hayli hayli yetiyor da sadece eski bir kart ya aldiğimda testini yaparım ama 1 2 sene içerisinde sorun çıkarır mi diye korktuğum için en azından daha yeni bir kart fikri belirdi aklımda. Güç kaynağım 12v kanalından 336 watt veriyor i5 2400 işlemci var yeter diye düşünüyorum. İşlemci 95 wat çekiyor 150 wat ekran kartı çekse ayriyetten fan bile yok hesaplama sitelerinde yetiyor siz ne dersiniz ?
  • Hocam sizinki bende de var fakat demek istediğim hdmi to vga dönüştürücülerdi
  • Sorgulayıcıyım kullanıcısına yanıt
    Birinin çalıştırdığını diğeri çalıştırmıyor değil. [Kaynak]
  • quote:

Hocam sizinki bende de var fakat demek istediğim hdmi to vga dönüştürücülerdi
    Benim sana tavsiyem yeni nesil karta paranı yatırman yarın öbürgün yanmayacağının garantisi yok.
  • Benimde aklımda soru işareti olan oydu hocam sagolun düşünücem
  • quote:

Benimde aklımda soru işareti olan oydu hocam sagolun düşünücem
    Dediğim gibi r9 380 kullanıyordum bu yıl 3. yılını doldurmuştu neredeyse.Geçen aylarda yandı.Garantisi bittiği içinde kart çöp şuanda masada süs olarak kullanıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.