Şimdi Ara

RAID 0'dan HDD DEĞİŞTİRME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3 * 320 gb segate 10 HDD ile vista 32 bit işletim sisteminde raid 0 kullanıyorum ancak disklerden biri yeşil motorlu ve tiz kulak tırmalayan bir ses çıkartmaya başladı, kapatıp bi süre sonra açınca bi süre kesiliyor ancak kalıcı olarak yerine mor motorlu bir 320 gb aynı seriden HDD ile değiştirmek istiyorum, acaba sorunlu HDD'yi başka bir bilgisayarda komple kopyalayıp yeni alacağım HDD'e kopyalardam raid sorunsuz olarak çalışmaya devam eder mi??

• RAID dizisinin çalışabilmesi için yeni diskin "Member Disk" olarak işaretlenmesi gerek. Bu nedenle, sorunlu diski kopyalamakla mevcut RAID dizisini kurtarabileceğinizi sanmam.
    En makul ve garantili çözüm; RAID 0 dizisindeki tüm partitionların (3*320 GB) yedeğini almanız, ardına RAID dizisini yeniden oluşturup gerei aktarmak olacaktır.
  • zaten aklımda olan o ama diğer türlü daha kolay geldi member disk olarak işaretlenmesiyle olacaksa biostan ekleyebilirim raid dizisine sonuçta teorik olarak mümkün gözüküyor 700 GB veri yedeklemek cidden uzun sürecek aksi takdirde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.