Şimdi Ara

Ram Aldım Takınca ekran gelmiyor ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
2.307
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben dün 4gb 1333 mhz ram aldım.Kasaya monte ettiğimde kasa fanları vs. dönüyor normal çalışıyor fakat ekranda görüntü gelmiyor.
    Çift slot var her 2 sindede denedim olmuyor.Önceki ramlerim 2x 1gb 1333 mhz ram var onlar sorunsuz single veya dual sorunsuz çalışmakta.
    Anakartım 8 gb'a kadar ram destekliyor.Sorun nerde olabilir.Yardımlarınızı bekliyorum.

Bilgiler:

Anakart :

Foxconn G41MXE-K

Özellikleri :http://www.foxconnchannel.com/ProductDetail.aspx?T=Motherboard&U=en-us0000483&Language=en-us#

Ram :
    ddr3 4 gb 1333 mhz zeppelin

• onceki ramleriniz 1066mhz de calisma hizina sahip olup yeni aldiginiz ramler 1066 da calisma ozelligine sahip olmayabilir...
    yada bu durumu eski ramler 800 de calisip yeniler calismiyor olabilir...
    bir daha islemcinizi vs de bilgilerini verirseniz daha iyi olur.
  • Tabi.

İntel core 2 duo e7600 3.5 ghz (oc'lu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oxeanos -- 25 Ekim 2012; 23:41:01 >
  • Şuna elimden gelen herşeyi yaptım olmadı.Uyumsuzluk,desteklememe,soket vs hersey sağlam geriye birtek ramin bozuk olma ihtimali kaldı muhtemelen ram bozuk fakat 0 olarak aldım nasıl oldu bu anlamadım :S
  • ikinci mesajiniz onay bekliyor olarak gorunmekte. ne yazdiginiz orada cikmadigindan bir cevap veremeyecegim...
  • ram'i Başka bir pc de dendiniz mi?
  • İntel core 2 duo e7600 3.5 ghz (oc'lu)
  • Elimde başka pc yok ve tanıdıkların anakartlarıda hep ddr2 deneyemedim fakat ramin bozuk olma ihtimali kafamda baya baskınlaştı aldığım dükkana götürüp orda denettireceğim artık.
  • Ram taktiginizda biosunuzu sifirladiniz mi?
    ramlerin 2 tanesinin bir anda bozuk olma sansi yok... urunlerde buyuk ihtimal sıkıntı yok ama anakart acmiyor.
    bios versionunuz nedir?
    birde su anki 2x1 ramlerin cpu-z goruntusunu almak mumkun mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeter

Ram taktiginizda biosunuzu sifirladiniz mi?
    ramlerin 2 tanesinin bir anda bozuk olma sansi yok... urunlerde buyuk ihtimal sıkıntı yok ama anakart acmiyor.
    bios versionunuz nedir?
    birde su anki 2x1 ramlerin cpu-z goruntusunu almak mumkun mudur?

Ram taktıgımda ekran gelmediği icin sıfırlıyamıyorum fakat pili cıkarıp bekleyip tekrar taktım olmadı.
    Tam anlatamamısım herhalde aldıgım ram 1x 4gb ram, benim eski ramler 2x 1gb (toplamda 2gb) ram.Benim ramleri tek tek herhangi bir slota ve ikisini birden taktıgımda bir sorun cıkmıyor,çalışıyor.Fakat yeni aldıgım ram'i tek basına veya benim eski ramlerden biri ile birlikte taktıgımda ekrana goruntu gelmiyor.Yani yeni aldıgım ram slotların birinde takılıysa ekran gelmiyor.Anakartım sağlam sadece sistem bilgilerini unutuyor onunda pil ile alakalı oldugunu biliyorum.
    Bios versionun guncel daha 1 saat once indirdim.

Tabi buyrun :

• dimms ddr3 ram lerden 4 gb lık almalısın anladığım kadarıyla hocam
  • Tamam kardeş kendini yorma.
  • Biosun guncel oldugunu soyluyosun bios 2009 yilina ait ben 2011 biosu buluyorum bu nasil oluyor?

G41MXE Patch for Kingston 4G/1333 Memory can't power on issue 964F1P07 578KB 4/14/2011

adamlar zaten sizin bu sıkıntınızla karsilasmis ve 4gb lik moduller icin bios yayinlamistir buyuk ihtimal... Once bunu yapin...
    birde oc ile kullandiginizi soylemissiniz ramler 1066mhz de oc halde mi calisiyor? islemciye nasil oc yapiyorsunuz bunu da ogrenelim...
  • Yukardada bi ara belirtmistim bios pilimde sorun var tarih ve saati unutuyor yukledigimdeki tarihi yazmıs olabilir ben daha yeni guncelledim.4gb ram sorunu ile ilgili guncellemeyide yuklemistim yine olmamıstı simdi rami aldıgım dukkana gidiyorum ordada denettireceğim.
  • Simdi bios pili ile sıkıntı biosun cikis tarihini etkilemez. sizin biosunuz eski versiyon. aldiginiz yere goturun ram i calisirsa adama ne diyeceksiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: exeter

Simdi bios pili ile sıkıntı biosun cikis tarihini etkilemez. sizin biosunuz eski versiyon. aldiginiz yere goturun ram i calisirsa adama ne diyeceksiniz?

Ram'i goturdum ve ram çalışmıyor dedim.İmkansız dedi 0 ram çalışması lazım dedi.Her yolu herşeyi denedim ekran gelmiyor dedim.Olmaz dedi.Ddr3 anakartlardan birine tak dene dedim.Tamam dedi.Taktı ve çalışmadı.Yenisini salı günü getirecekler. ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.