Şimdi Ara

REALME 6 PRO #ANA KONU (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
893
Cevap
13
Favori
52.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: andios

Hayır bizde yok. bende baktım şimdi yabancı bir videoda ayarlarda var. Ben kontrol ettim ve yok.

Realme türkiyeye yazayım :)

Alıntıları Göster
    bölgeyi hindistan yapıp öyle deneyin bir bakalım. samsung a50 kullanırken hint romu ile açmıştım o özelliği.
    bu cihaza aşırı yükseldim bu aralar, alırsam çağrı kayıt olsun isterim :)

bu arada realme türkiye ile irtibatta olabilmek de çok iyiymiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: unLuckyCoder

bölgeyi hindistan yapıp öyle deneyin bir bakalım. samsung a50 kullanırken hint romu ile açmıştım o özelliği.
    bu cihaza aşırı yükseldim bu aralar, alırsam çağrı kayıt olsun isterim :)

bu arada realme türkiye ile irtibatta olabilmek de çok iyiymiş.

Alıntıları Göster
    Denedim yemedi :)

Saat falan değişti ama ayarlarda çıkmadı.
  • Ses kaydı için realme tr cevabı..

REALME 6 PRO #ANA KONU

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Herkese merhaba

Yaklaşık 6 ay önce Hepsiburada'dan Realme 5 Pro almıştım. Memnun kaldığım ve tekrar bir telefon ihtiyacı doğduğu için salı günü Realme 6 Pro modelini satın aldım ve dün elime ulaştı. Gündüz inceledim ve kurulum yaptım. Akşam eve gittiğim zaman odadaki ışığın altında ekranda izler olduğunu farkettim. Ekte fotograflarda görebilirsiniz. İşin ilginç yanı bu izler, yalnızca enerji tasarruflu ampullerin aydınlattığı ortamlarda görünüyor. Led, floresan, akkor, halojen, flaş yada günışığı altında kesinlikle görünmüyor. Evimdeki ve ofisimdeki aydınlatma için daylight enerji tasarruflu ampulleri kullanıyorum. Pencerelerden doğal ışık gelse bile ortamda herhangi bir enerji tasarruflu ampulun yanması izlerin belirmesine yetiyor. Gece olduğunda telefonu hafif açılı tutmaya başladığım anda ekran açıkken de bu izler görünüyor. Fabrika çıkışı yapıştırılmış filmin buna neden olduğunu düşünüyorum. Aranızda böyle bir sorun yaşayan yada daylight enerji tasarruflu ampul altında bunu kontrol etme imkanı olan var mı? Ekteki fotografların ikisi doğrudan enerji tasarruflu ampulun altında gündüz pencerelerden ışık gelirken çekildi. Hiçbir izin görünmediği fotograf ise paraflaşlar altında çekildi. Realme 5 Pro'da kesinlikle böyle bir sorun yaşamıyorum. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

REALME 6 PRO #ANA KONUREALME 6 PRO #ANA KONUREALME 6 PRO #ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doomtrack -- 13 Ağustos 2020; 17:2:39 >

• Biraz geç bir cevap oluyor soran arkadaşa ama aptx destekli kulaklığım yeni geldi. Aptx destekliyor cihaz hatta açıp kapatma imkanı da oluyor. Görüşme esnasında ses kaydetmeye gelirde tr rom yada eu rom cihazlarda çok zor ayrı bir ülkenin romunu yüklemek gerekiyor çünkü Avrupa Birliği yasakladı otomatik ses kaydetmeyi telefon görüşmesinde

• quote:

Orijinalden alıntı: doomtrack

Herkese merhaba

Yaklaşık 6 ay önce Hepsiburada'dan Realme 5 Pro almıştım. Memnun kaldığım ve tekrar bir telefon ihtiyacı doğduğu için salı günü Realme 6 Pro modelini satın aldım ve dün elime ulaştı. Gündüz inceledim ve kurulum yaptım. Akşam eve gittiğim zaman odadaki ışığın altında ekranda izler olduğunu farkettim. Ekte fotograflarda görebilirsiniz. İşin ilginç yanı bu izler, yalnızca enerji tasarruflu ampullerin aydınlattığı ortamlarda görünüyor. Led, floresan, akkor, halojen, flaş yada günışığı altında kesinlikle görünmüyor. Evimdeki ve ofisimdeki aydınlatma için daylight enerji tasarruflu ampulleri kullanıyorum. Pencerelerden doğal ışık gelse bile ortamda herhangi bir enerji tasarruflu ampulun yanması izlerin belirmesine yetiyor. Gece olduğunda telefonu hafif açılı tutmaya başladığım anda ekran açıkken de bu izler görünüyor. Fabrika çıkışı yapıştırılmış filmin buna neden olduğunu düşünüyorum. Aranızda böyle bir sorun yaşayan yada daylight enerji tasarruflu ampul altında bunu kontrol etme imkanı olan var mı? Ekteki fotografların ikisi doğrudan enerji tasarruflu ampulun altında gündüz pencerelerden ışık gelirken çekildi. Hiçbir izin görünmediği fotograf ise paraflaşlar altında çekildi. Realme 5 Pro'da kesinlikle böyle bir sorun yaşamıyorum. Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim.

Evde denerim bende. Daha önce farketmedim. Evim Full gün ışığı led aydınlatma.

• Son güncelleme ile batarya ömrü daha da iyileşti sanki. Zaten iyiydi bir tık daha iyileşti. Güç tasarrufunu kullanmıyorum birkaç gündür süreler güzel.

REALME 6 PRO #ANA KONU

• Ya arkadaşlar ana ekrana şöyle haftalık hava tahminini gösterecek bir widget yok mu? Bu görüntü p30 pro dan...

REALME 6 PRO #ANA KONU

• REALME 6 PRO #ANA KONU

Daha iyi gibi :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklaşık 2 aydır Realme 6 Pro'ya sahibim telefonun tüm donanımsal özelliklerinden memnunum lakin telefonun ekran parlaklığı maalesef açık havada beni çok üzüyor bununla birlikte küçük küçük fakat ciddi anlamda keyif kaçıran arayüz problemleri beni telefondan yavaş yavaş soğuttu. Şimdi burada yazılımsal problemleri sıralamak istemiyorum teker teker ancak kullanım deneyimi olarak inanılmaz akıcı bir arayüze yakışmayan problemlerle karşılaştım.

Telefonu 3100-3200 civarında satıp temiz bir iPhone 8 ya da durumuma göre se 2020 almaya karar verdim. Lakin tekrar Android'e dönüş yaparsam kesinlikle Realme'ye şans vereceğim çünkü bahsettiğim problemler 1-2 yıllık süreçte geribildirimler ile çözülebilecek şeyler.

• quote:

Herkese merhaba

Daha önce bahsettiğim konuyla ilgili yardımcı olabilecek birileri var mı acaba? Hayrına bir kontrol eder misiniz telefonlarınızı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Asena_seyma

Daha iyi gibi :)
    2 şarjın sonucu galiba bu :)
  • quote:

Daha önce bahsettiğim konuyla ilgili yardımcı olabilecek birileri var mı acaba? Hayrına bir kontrol eder misiniz telefonlarınızı?

Alıntıları Göster
    Şans eseri haftasonu için gittiğim otelin yatak ucu aydınlatmalarının altında farkettim.

İz çıkıyor ortaya. Bende de aynı durum. Ama bu bir problem değil gibi. Ekran açılınca sıkıntı yok.
  • Kullanan arkadaşlara bir kıyaslama sorucam.
    Samsung S8 Plus'tan bu telefona geçilir mi sizce? Kalite olarak hissi ne olur? Yani attan inip eşeğe bindim diye bir his oluşur mu?
    Eşime alacağım için soruyorum.
    Özellikle kamera ve ekran önemli bizim için.
    Cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • aunsalg82 A kullanıcısına yanıt
    Neden geçmek istediğinize bağlı biraz tabi

F/p oranı en yüksek telefonlardan biri. Bütçe zorlanmıyorsa s10 lite tercih edilebilir tabi ama fark yüksek.

Ekranı ips olmasına rağmen güzel, kılıfla kullanıyorsa bi değişiklik olmaz cihazın malzeme kalitesi plastik fakat ağır bi cihaz.

Kamera ve ekran olarak gayet başarılı cihaz. Tabi güneş altında s8+ kadar parlak olamaz o ayrı bir konu.

s8+ 561.6 cd/m² ortalama parlaklık verirken realme 6 pro 419.4 cd/m²
    www.gsmarena.com
    Compare Samsung Galaxy S8+ vs. Realme 6 Pro - GSMArena.com
    https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8523&idPhone2=10114

• Açıkçası sadece sosyal medya için kullanılacak. Youtube'dan bol bol video izlenir.
    Onun dışında oyun vs hiç yok nerdeyse. İşte güzel fotoğraf çeksin hem ön hem arka kamera. S8 plus'tan sonra bunlar farkettirir mi?
    Gün ışığında belki iyi olmaz ama evde kapalı alanda falan nasıl ikisini karşılaştırınca?
    Kılıfla kullanılıyor zaten. Ama derdim şu, s8 Plus'tan sonra ekrana bakıp ya bu ne hiç güzel değil görüntü denmesin derdim o :)
    Ekranı gayet iyi öyle bişey demez, sadece güneşte dışarıda parlaklık az gelebilir ama kalite olarak sorunsuz, canlı ve göze hoş gelen bi ekranı var. Panel kalitesi yüksek, yazılımı da hoş.

Kalitenin hissini sorduğunuz için fark görülmez diyorum ben.
    Kamera konusunda tatmin edici olacaktır. Konu başındaki inceleme videolarında sonuçlar var.
    Bende sosyal medya, youtube sık kullanıyorum. Bende 2k ekranlı samsung galaxy note 4 telefondan geçtim realme 6 pro'ya ekranı çokta güzel.

Ben olsam s8 plus satıp telefon almazdım. kendi note 4 'ümde 5. yılında bozunlunca almak zorunda kaldım.
    Elinizdeki telefon bozulmadan telefon almayın diyorum ki bu telefon piyasasındaki yükselişe birlikte dur diyelim
  • Hayırlı günler millet
    2-4 gün içinde telefon alıcam tercihimde realme 6 pro var fakat markaya pek güvenemediğim için a71 kurcalıyor aklımı.Kullananlardan biraz deneyimlerini aktarmalarını rica ediyorum.bu arada bu telefondan biraz da korkmamın sebebi bi yorum okudum adam 3 ay kullanmış kamera ve flash bozulmuş.dolayısıyla beni ürkütüyor.
    Beni cezbeden yanları
    -90hz ekran
    -arayüz
    -cam kasa
    A71 i hiç ama hiç düşünmüyordum ama realmenin beni pişman edebilir mi korkusu beni a71 e yönlendiriyor biraz ama 4200 verip de plastik kasa doğru düzgün kamera donanımı olmayan telefonu alasım şahsen hiç yok . Realme 5 serisi kullananlardan birkaç kişinin güncellemeden sonra kastığını okudum şikayetvarda.çok uzattım uzun lafın kısası beni uzun vadede pişman eder mi?

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.