Şimdi Ara

Recovery Nedir Ne İşe Yarar Yardım Edin Lütfen ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
62.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar araştırdım ama hiç bişey anlamadım..İlk defa laptop kullanıcam..

Recovery sistemi kurtarmaya yarar falan diyorlar..Tam olarak nedir bildiğimiz format CD/DVD si mi ? Format atarken onu mu kullanıcam ? Ya da ben windows 7 yi kaldırıp atıyorum xp pardus falan yükledim tekrar windows 7 ye dönmek için o DVD yi mi kullanıcam anlamadım ?

• +1
  • quote:

Orijinalden alıntı: tyurs

+1
    recovery kurtarma cd si bilgisayarı ilk aldığın ana geri yükler yani fabrika ayarlarına sıfırlanır.bazı bilgisayarlarda direk üzrinde kuruludur.bazılarında ise yanında dvdyle verilir bilgisayarında olan bütün sürücüler ve windows 7 içinde mevcuttur.bir sıkıntı olduğu zaman eğer dvd varsa onu takarsın eğer üzerinde kuruluysa pc açılırken markasının göründüğü ekran vardır orada herhangi bir f tuşu yazan ona basığınızda direkt kendi recovery başlatır dvd is varsa onu takarsınız.üzerindemi kurulu senin markası nedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

recovery kurtarma cd si bilgisayarı ilk aldığın ana geri yükler yani fabrika ayarlarına sıfırlanır.bazı bilgisayarlarda direk üzrinde kuruludur.bazılarında ise yanında dvdyle verilir bilgisayarında olan bütün sürücüler ve windows 7 içinde mevcuttur.bir sıkıntı olduğu zaman eğer dvd varsa onu takarsın eğer üzerinde kuruluysa pc açılırken markasının göründüğü ekran vardır orada herhangi bir f tuşu yazan ona basığınızda direkt kendi recovery başlatır dvd is varsa onu takarsınız.üzerindemi kurulu senin markası nedir.

Alıntıları Göster
    format atmak için o cd yi mi kullanıcam yine ?

• quote:

format atmak için o cd yi mi kullanıcam yine ?

Alıntıları Göster
    aynen üzerinde kurulu değilse o cd den tekrar formatlıyor normal formattan kısa sürer
  • quote:

aynen üzerinde kurulu değilse o cd den tekrar formatlıyor normal formattan kısa sürer

Alıntıları Göster
    Tamam kardeş saol cevap için..Şimdi ben bilgisayarı aldığımda direkt kullanmaya başlayabilir miyim bişeyleer yapmam gerekiyor mu ?
  • quote:

Tamam kardeş saol cevap için..Şimdi ben bilgisayarı aldığımda direkt kullanmaya başlayabilir miyim bişeyleer yapmam gerekiyor mu ?

Alıntıları Göster
    kurtarmadan sonra istediğini yapabilirsin yalnız biraz sabret bol güncelleştirme olacak onun dışında istediğini yapabilirsin.
  • quote:

kurtarmadan sonra istediğini yapabilirsin yalnız biraz sabret bol güncelleştirme olacak onun dışında istediğini yapabilirsin.

Alıntıları Göster
    Kardeş kusura bakma ben hiç bilmiyorum bu işleri.. şimdi bilgisayar geldi açtım bilgisayarı ilk yapmam gereken nedir ? şöyle bi sırayla yazar mısın yapmam gerekenleri ?
  • quote:

Kardeş kusura bakma ben hiç bilmiyorum bu işleri.. şimdi bilgisayar geldi açtım bilgisayarı ilk yapmam gereken nedir ? şöyle bi sırayla yazar mısın yapmam gerekenleri ?

Alıntıları Göster
    cd yi tak çalıştır.gelen seçenekleri sırasıyla yap anlama diyorsan çevrende anlayan birine yaptır.
  • quote:

cd yi tak çalıştır.gelen seçenekleri sırasıyla yap anlama diyorsan çevrende anlayan birine yaptır.

Alıntıları Göster
    tamam cd yi taktım çalıştırdım secenekleri de yaptım..bu ne işe yarıyor ?
  • quote:

tamam cd yi taktım çalıştırdım secenekleri de yaptım..bu ne işe yarıyor ?

Alıntıları Göster
    bende de Windows 8 işletim sistemli pc var recovery yapsam c ve d dekiler silinir mi kurtar diye bişey var 75 gb c den kurtalıyo yazıyor d yi siler mi acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: trn142

bende de Windows 8 işletim sistemli pc var recovery yapsam c ve d dekiler silinir mi kurtar diye bişey var 75 gb c den kurtalıyo yazıyor d yi siler mi acaba

Alıntıları Göster
    D diskini sıfırlamaz d durur c diskindekileri yedekleyin.
  • Cengaver53 C kullanıcısına yanıt
    hocam benim de recovery diye bir disk gözüküyor disk 24 gb 16 gb ı dolu bu disk format için mi şimdi? bende format atmayı düsünüyordum ve vindows 7 cd si yoktu pc yi aldıgımda ayrıca normal format gbi sadece C diskini 0 lıyor degilmi d ve e diski aynı kalıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sergio9134 -- 21 Mart 2014; 18:09:16 >
  • sergio9134 kullanıcısına yanıt
    Evet c diskini sıfırlarsınız bazı markaların recovery alanlarında her iki diski sıfırlamak içinde seçenek vardır ama ilgili seçeneği işaretlerseniz sadece sistemin kurulu olduğu sürücüyü sıfırlayacaktır.
  • Cengaver53 C kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam çok saolun
  • quote:

Orijinalden alıntı: sergio9134

teşekkürler hocam çok saolun
    selamlar...

şimdi hocam, bu recovery olayı tıpkı format gibi dosyaları, dökümanları da siliyor mu?

yani, dosyaları harici bir diske kopyalamadan koruma şansımız var mı acep?!!!
  • ras_kol_ni_kov kullanıcısına yanıt
    Diskiniz ikiye bölünmüşse d diskine atın c diski komple sıfırlanıyor bilgileriniz silinir.
  • quote:

Diskiniz ikiye bölünmüşse d diskine atın c diski komple sıfırlanıyor bilgileriniz silinir.

hayır tek disk var.
    neyse teşekkür ederim. artık harici olarak yedeklerim.
    başa gelen çekilir
  • ras_kol_ni_kov kullanıcısına yanıt
    Tek disk terken mevcut diski c ve d olarak ayırmadınız mı bunu diyorum eğer sadece c diskiyse hepsi silinir bu durumda farklı bir harici medyaya aktarın.
  • quote:

Tek disk terken mevcut diski c ve d olarak ayırmadınız mı bunu diyorum eğer sadece c diskiyse hepsi silinir bu durumda farklı bir harici medyaya aktarın.

evet tek c diski var. ama hallettim ayrı bir hariciye aktardım.
    tekrar teşekkürler ilgin için...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.