Şimdi Ara

Rengar Bufflanmalı mı? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
1
Favori
2.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Watchmaan

quote:

Orijinalden alıntı: Gokhan1758

Arkadaş ne bu rengar sevgisi op heroları oynamayı ne çok seviyorsunuz..Adc ye hala tek atıyor hala çimlerden atlayıp atlayıp kaçıyor hala ap carryi ulti ile alıyor Tank kastıgı halde 2v1 atıyor.Hala tüm adclerin-apclerin canına okuyor neyin kafasındasınız?Pasifine Cd gelmesi lazım.Ayrıca Rengar'ı Kha ile karşılaştıranlar olmuş.Susuyorum.

ulti diyoruz ulti. süper zekalı velet. okumadan yorum atma. rengar şuan dengeli ha illa pasifine nerf istiyorsan bende vladimirin , irelia'nın , mordeiakserin , katarinanın , nasusun , blitz'in , anivianın , oriannanın pasiflerine nerf istiyorum. bunlarda op .

olay ultide bitiyor. 5 saniye sürem var ultiyi kullanmak için fakat bu 5 saniye içinde 3 saniye boyunca hala görünür oluyor. Sonrasında 2 saniye içinde ben ad-ap carrye atlayamıyorum ki görevimi yapayım !

edit : ayrıca en son nerflerden sonra rengarın +2000 elo oyunlarda bannlanma oranı %50 divarı düştü. Hadi biz noobuz o adamlarda mı noob artık banlamıyorlar ? en basitinden böyle bir örnek vermek istiyorum her ne kadar saçma da olsa.

Ne dedin sen vlada nerf mü vlada hemide nerf vlad dedin sen.deliririm kafayı yer dagıtırım forumu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Arkadaş ne bu rengar sevgisi op heroları oynamayı ne çok seviyorsunuz..Adc ye hala tek atıyor hala çimlerden atlayıp atlayıp kaçıyor hala ap carryi ulti ile alıyor Tank kastıgı halde 2v1 atıyor.Hala tüm adclerin-apclerin canına okuyor neyin kafasındasınız?Pasifine Cd gelmesi lazım.Ayrıca Rengar'ı Kha ile karşılaştıranlar olmuş.Susuyorum.

kha konusunda haklısın 3.03sn de bir 1000dmg atması çok doğal iken rengarın ultisinin 3sn gecikmeye ihtiyacı vardı ;) hala tek atıyor diyen zihniyettende böyle yorum beklerim.

ulan şurada rengardan tek yemeyen kaçabilen bir tek ben mi varım arkadaş ya :S
  • Beyler rengarda görünmez olduğumda q patlatırdım ama şimdi görünmez olana kadar canın baya azalıyor ve w ile açıp %15 can dolduruyorum(dum) ki onuda %10a indirdiler. Bu champin pek bir özelliği kalmadı oynaması gerçekten kolay bir hero ama şu var ki bu nerflerle bu hero oynanmaz önceden bu heroya black clever alıyorduk armor pent cooldown red. 250 hp ve 55ad için 4tane black clever yapınca oyunda kesemicegi karakter yoktu taki black clever nerfune kadar. Rengar hala adam alabiliyor mu alabiliyor ama canı bir 2 tüple çıkıyor ama hala bir gareni altedecek birşeyi yok. Gareni nerfleyin kardeşim yada Gareni 6300lük heroalr sınıfına alın o nasıl bir karakterdir karşıda Garen varsa tırsıyorum abi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Waril

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Waril

Team fightta girin,adc'yi,apc'yi hatta abartın offtankı tek komboda alın.O zaman güzel hoştu tabii.

Nerfler gerekliydi.Nerf'den öncesinde Darius benzeri bir hayvandı.Gank atmaya korkuyordu insan.Solo topta 4 fero yap,çime gir.Karşındaki champ korkusundan lasthit yapmaya çıkamıyor ?

Sonra neymiş,ölmüş Rengar.Her champın görevi,bu göreve bağlı skilleri ve dezavantajları vardır.Şimdi söyleyin bana 3 kişinin arasına ultiyle atlıyorsunuz ikisini alıp çıkıyorsunuz.Dezavantajı nedir Rengar'ın bu konuda ? Yada nerf öncesi neydi ?

Hala güçlü bir champ.Jungle içinde solo top içinde sınırsız bir sustaini var.Kimde var başka ? Sizin 3v1 isteklerinizi vesaire karşılamıyorsa buyrun iade edin geri.

Önceden her oyunda karşıma çıkıyordu.Adam cs kasmıyor bile.Çime girip bekliyor.Aradaki fark 70-80lere çıksa bile adam bir şekilde üstünlük kuruyor.Kusura bakmayında,cuk diye oturdu bunlar Rengar'a.Oturun ağlayın,ben solo top olarak kullanırım.

1- hangi devirde yaşıyorsun ? Rengarın artık eskisi gibi 2 kişiyi alıp sağ çıkma durumu yok adamım . artık ulti görünmez değil ki . Yarı saydamsın ultide

2- sınırsız sustain devri bitti. W nin verdiği sustain çok az. Ve o sustaini alabilmek için skill kullanman lazım buda lane i pushlaman demek .

3- rengarın q 'su basic attacktan alır gücünü. Yani armor kasarak çok çok çok rahat rengarı durdurabilirsin. Teee ilk Q nerfinden önce bile armorla durdurabiliyordun.

herşeyi geçtim fakat ultisine birşey yapmadıkları sürece rengar çöp oldu olucak . Geçen gün Dyrus bile streamda adam küfür etti resmen riota. İçine ettiniz diye. Zaten zor zoruna oynuyorduk en son nerften sonra şimdi yürüyen gold olmuşum diye.

Rengar'ın skillerini kullanıp lasthit alamıyor musun ? Q,E atınca lasthit sayılmıyor mu,nasıl bir pushlama o ?

Dostum thornmail rushlayan Rammus'a hayvani damageler gömdüğümü hatırlıyorum son nerf öncesi.Turnuvalarda kullanılan buildle üstelik.Brut + Spirit Visage,geri kalan ad mastery ve rune'lerden geliyordu ki solo top oynarken çok nadir 21-9 kullanırım.Oyunda penet itemleride gayet iş görüyor.700lük armoru al,Rengar'ın yüzüne bakma gibi birşey yok.Sadece Garen yapabiliyor bunu,onunla karşılaştığımda aşırı zorladım sadece.

Şu anki haliyle bile güçlü diyorum.W'dan gelen sustain çok az demişsinde,sustaini olmayan birçok champ bile viable olarak kullanılırken,sen 5 fero'da gelen hpyi adeta yok sayıyorsun.Kimse demiyor ki sana saçma tradelere girdiğinde bile taş gibi ayakta durabiliyorsun.

İşini bilen Rengar trade durumunu iyi ayarlar.Ferocity'e göre hangi skilleri kullanacağını bile sayar,ki ferocity = Rengar gibi bir durum var.Karşıya göre skill kullanırsın,5'ten gelen skill yine ona göredir.Ya ağır damage verirsin Q ile yada sona W'yu saklayarak tradeden kârlı çıkarsın.

Sizin istediğiniz şey Rengar'ın eski,gereksiz güçlü hali.Normal bir champ olmasını kabullenemiyorsunuz adeta.1 ay öncesinde Darius gibiydi,herkesin elinde oyun taşıyacak bir champtı.Şimdi düşünerek oynanması gerekiyor,olması gerektiği gibi.

Üstte 3150-1350'lik champlara op denmiş.Aralarında gayet güçlüleri var ancak dezavantajlarıda sağlam.Cho true damage + sustain,0 mobility gibi.Rengar'ın şu anda avantaj-dezavantaj kısmı gayet iyi tutturuldu.Ha milletin elinde sakız olmayacak şekilde bufflanırsa canım feda.

darius gibi darius gibi darius gibi diyorsun sürekli de dariusa şuana kadar gelen nerflerin hepsi sadece pasif 0.4 ten 0.3 e çekildi. madem darius güçlü riot o abimizi neden görmüyorda rengarı görüyor ? ( darius bana göre op değil sadece ultisi op sen örnek verdin diye soruyorum )

son ulti nerfine kadar benim için sorun yoktu fakat ultiyi düzeltmedikleri sürece rengar useless kalıcaktır. avcı devri bitti artık.

Darius diyorum çünkü şu oyunda en beyin gerektirmeyen hero Dariustur.Oynamayı bilmesen bile 3 skill spamleyerek rakibini ortadan kaldırabiliyorsun.Rengar bir ay öncesine kadar böyleydi.Saçma insanlar alıp,sağa sola atlayıp konuşuyorlardı.Bu konuda herkes hem fikir sanırım ? Şu anda oynaması daha zorlaştı,birşey yapmadan önce düşünüyorsun sonucu ne olur diye.Alın oynayın eskisi gibi siz,umarım çarparsınız sert bir duvara ^^

Frozen Heart,Randuim alın denmiş.Oldu canım.Ben yada solo top oyuncum bütün core itemlerini bir köşeye bırakacak bunları kasacak.Bunu geçtim nasıl bir düşünce tarzıdır ki,bu kadar pahalı itemlerle Rengar'ı durdurmayı planlıyorsunuz ? Adam beni eski haliyle early'de 50 kez b'ye yollayacak,ben diyeceğim ki,dur Frozen alınca Rengar gg.

Elinizdeki aşırı güçlü championun dengeli hale gelmesini niye bu kadar garipsediniz anlamıyorum ki ? Değiştirildiyse oyun tarzını ona göre oluştur.Diyorsan ki yakaladığımı kaçırmayacağım,önüme geleni öldüreceğim ; alın Darius,Le Blanc yada ağır burst damage'i olan championları.

Şunuda söylemem lazım.O dediğiniz ulti Rengar'ı solo topta dokunulmaz yapıyordu.İlk gank,flash harcandı.İkincisinde ulti attı ?

Anlamıyorum ki istediğiniz şeyi,Rengar her yönüyle kompleydi.Mobility,sustain,burst,cc.Kırptılar diye kıyamet kopardınız.

Edit: Ninja tabi ile Rengar durdurulmaz,deneyin.Ayrıca team fightta bir adc Rengar'dan kaçıyorsa Rengar görevini yapmıştır.Adc ölmüşse tuzu biberi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Waril -- 18 Aralık 2012; 17:15:52 >

• @waril

solotop oyuncusuna full adc gitmiyorsun heralde ? bu bir

ikincisi ise damage den dem vurmuyoruz, dem vurduğumuz konu ulti, tekrar ediyorum hangi karakterle oynuyorsan oyna ulti her zamankinden 3 sn geç kullan ;) tüm bir maç boyunca...

artı olarak randuine giderken aldığın item sadece 1000gold sana armor verirken aynı zamanda sana vuranın 2.5 sn. için as ini %20 azaltıyo ki rengarında olayı 3sn as ^^

örneğin caitlyn rengar üstüne atlarken e ile hem kaçıp hemde rengarı yavaşlatabilir bu arada pekala vurup indiredebilir, yani bu pekte uzaklaştırma olmz bence^^

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BusterBaroN -- 18 Aralık 2012; 17:35:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 123Sharky

@waril

solotop oyuncusuna full adc gitmiyorsun heralde ? bu bir

ikincisi ise damage den dem vurmuyoruz, dem vurduğumuz konu ulti, tekrar ediyorum hangi karakterle oynuyorsan oyna ulti her zamankinden 3 sn geç kullan ;) tüm bir maç boyunca...

artı olarak randuine giderken aldığın item sadece 1000gold sana armor verirken aynı zamanda sana vuranın 2.5 sn. için as ini %20 azaltıyo ki rengarında olayı 3sn as ^^

örneğin caitlyn rengar üstüne atlarken e ile hem kaçıp hemde rengarı yavaşlatabilir bu arada pekala vurup indiredebilir, yani bu pekte uzaklaştırma olmz bence^^

Full AD kasmıyorum,kasılmazda zaten.Ancak pure tank bir karakter picklemediğin sürece,dediğin itemlerle ağır bir damage açığı oluşacak.Bir Jax,Irelia için ilk olarak bu itemlere abandığını düşün,bu seni oyundan geri bırakacak.Tutunacak kadar deneyimin yoksa oyundan düşeceksinde.

Dostum her adc için kaçış yolları var.0 mobility Ashe bile bir şekilde kaçabilir.Ama dediğim gibi sen Rengar oynuyorsan,bu senin yapman gerekendir zaten.Ultiyle Cait'e atladığında ölmesini geçtim,4-5 saniyeliğine kaçtıysa bile team fighttaki pozisyonunu ve görevini kaybetmiştir.Ha normal oyunlarda Amumu ulti atmasın kaybediyoruz diyerek tanka focuslanan ileri zekalılar için bu tip birşey geçerli değil.ADC sağa sola flash atar kafasına eseni indirir.

Anlatmak istediğim Rengar hala görevini yerine getirebiliyor.Hala ağır damage sağlayabiliyor,hala çoğu solo top champ'a göre mükemmel bir sustaini var.İstediğiniz gibi ulti olayı kısaltılacakmış,şimdide insanlar düz miktar olarak hp vermesine takmışlar.Bunlar kafaya takılması gereksiz şeyler.Ultisi 3 saniye sonra tamamen görünmezlik veriyorsa oyun tarzınızı buna göre değiştirirsiniz.O 3 saniyenin 2si çimde geçer.Team fight başlatmadığınız sürece görünmez olmaya başlayan bir Rengar ya dikkat çekmeyecektir yada karşı takımın kafadan gitmesine neden olacaktır.

Memnunum kullanıyorum.Ayrıca ortalığı kaldırmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum.Çoğu OP champın hala nerflenmediği fikrinede katılıyorum,ama bu fikre dayanarak eksiği olmayan bir karakterin solo topu millete dar etmesinede itiraz ederim.

Sana lafım yokta,4 bc alıyorduk onuda nerflediler diyenlere neyi açıklayayım ben ?

• Bufflanmalı.

• quote:

quote:

kha konusunda haklısın 3.03sn de bir 1000dmg atması çok doğal iken rengarın ultisinin 3sn gecikmeye ihtiyacı vardı ;) hala tek atıyor diyen zihniyettende böyle yorum beklerim.

arkadaşım.Kha Zix tek stuna gider.Ne item alırsan al tek stuna gidersin.Karşıdakiler salak değilse.Ama Rengar öyle değil.Bi Bushta asla savaşamassın.Baron fightta savaşamassın.W nin verdiği armor-m.resist az değil zaten farm yapması acaip rahat.Karşıdan ne kadar harras yersen ye w ile canını doldurabiliosun.Q ile beleşten atack speed alıyor turret yıkmaya az buz değil bunları söylemek istemiyorum ama zorluyorsunuz.Ayrıca şu anda Kha Zixte op değil demiyorum.Ama Rengarla karşılaştırılamaz.Bana tek champion söylermisin hepsi bi arada olacak.Movement speed,Atack Speed,Heal,Armor Mr,Free gap closer,Stealth,Snare,Slow hepsi 1 championda?Dahada nerf istemiyorsunuz.Kasmasını engelleyemiyorsun.Vladla topa gitmeye korkuyorum karşıya Rengar gelince.Çimlere giriyor ordan last hit atıyor last hite yaklaştıgım an burstu yiyorum.Damage atıyorum Heal basıyor.Junglerim ganka geliyor Steath oluyor.Neyse karşı jungler geliyor o an.Bir anda üstüme atlıyor.Çimlere yakınmıyım çime koşup yine atlıyor yine atlıyor evet bu Rengardan çok çektim.İlk nerflerde bile forumda bazı kişiler ağlıyordu oynanmaz diye.Ama ne hikmetse Rankedda banlanan championlardan biri halada olacak.3 level da Rivenla oynarken sana yemin ediyorum tek komboya gitmiştim.O zamandan beri op olduğunun düşüncesiyim.Diana ya Nerf istiyorsunuz.Onada istediği kadar nerf gelsin Ap Ratiolarını düşürmedikçe o ultiyle o shield le hala op olacak.

• quote:

quote:

Rengardan sadece rengarı iyi bilenler kaçabilirdi eskiden.. Ama şimdi adcler bile rengara çullanmaya başladı

• hala rengar op diye aglayanlar var cok tatlisiniz son hali ortalamanin asagisindaydi nerfleyip iyice ayarini kacirdilar. %38 win ratiosu oldu son nerfu yediginden beridir. bunun neresi dengeli? diananin da %39 win ratiosu var artik q atinca rnin rangei yetmiyor kalkanin aoesi dusurulmus cok sacma nerfler geliyor sirf bu yuzden artik yeni cikan champleri almak istemiyorum hic.

• quote:

Orijinalden alıntı: Babazula008

hala rengar op diye aglayanlar var cok tatlisiniz son hali ortalamanin asagisindaydi nerfleyip iyice ayarini kacirdilar. %38 win ratiosu oldu son nerfu yediginden beridir. bunun neresi dengeli? diananin da %39 win ratiosu var artik q atinca rnin rangei yetmiyor kalkanin aoesi dusurulmus cok sacma nerfler geliyor sirf bu yuzden artik yeni cikan champleri almak istemiyorum hic.

+1

• hele bi otur soluklan yeğenim,daha yeni nerflendi h4h4
  • Rengar ile Diana'ya beraber buff gelebilirmiş.Bu firma oyuncularını dinledikleri için bu kadar çekiyor zaten.Başkası hangi firma yapıyor böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: KanameSama

Rengar ile Diana'ya beraber buff gelebilirmiş.Bu firma oyuncularını dinledikleri için bu kadar çekiyor zaten.Başkası hangi firma yapıyor böyle

kesinlikle haklısın
  • Vallahi 1400 - 1500 arasi oynayabilen rengar gormedim.surekli feedliyor herifler.ama turrnuvalarda izledigimiz kadariylada guclu bir champ. Birakalim yetenegi olanlar kullanmaya devam etsin
    bence.

• rengar artık bufflansında forumda rengar bufflanmalımı diye günde 3 4 tane konu açılmasın abi ya
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşım.Kha Zix tek stuna gider.Ne item alırsan al tek stuna gidersin.Karşıdakiler salak değilse.Ama Rengar öyle değil.Bi Bushta asla savaşamassın.Baron fightta savaşamassın.W nin verdiği armor-m.resist az değil zaten farm yapması acaip rahat.Karşıdan ne kadar harras yersen ye w ile canını doldurabiliosun.Q ile beleşten atack speed alıyor turret yıkmaya az buz değil bunları söylemek istemiyorum ama zorluyorsunuz.Ayrıca şu anda Kha Zixte op değil demiyorum.Ama Rengarla karşılaştırılamaz.Bana tek champion söylermisin hepsi bi arada olacak.Movement speed,Atack Speed,Heal,Armor Mr,Free gap closer,Stealth,Snare,Slow hepsi 1 championda?Dahada nerf istemiyorsunuz.Kasmasını engelleyemiyorsun.Vladla topa gitmeye korkuyorum karşıya Rengar gelince.Çimlere giriyor ordan last hit atıyor last hite yaklaştıgım an burstu yiyorum.Damage atıyorum Heal basıyor.Junglerim ganka geliyor Steath oluyor.Neyse karşı jungler geliyor o an.Bir anda üstüme atlıyor.Çimlere yakınmıyım çime koşup yine atlıyor yine atlıyor evet bu Rengardan çok çektim.İlk nerflerde bile forumda bazı kişiler ağlıyordu oynanmaz diye.Ama ne hikmetse Rankedda banlanan championlardan biri halada olacak.3 level da Rivenla oynarken sana yemin ediyorum tek komboya gitmiştim.O zamandan beri op olduğunun düşüncesiyim.Diana ya Nerf istiyorsunuz.Onada istediği kadar nerf gelsin Ap Ratiolarını düşürmedikçe o ultiyle o shield le hala op olacak.

diana konusunda haklısın ama anlaşamadığımız bi nokta stealth. 3sn sonra gelen stealth dan ne hayır gelir. ona bakarsan Nocturne da hem mobility hem beleşten atak hem atak speed var ^^

Kha konusunda kha stun yemeden direk q yu atabilir düşüncesindeyim, bunu geçelim Rengar a stun atılırsa ne olur ? 3sn combosu olan karaktere 2n stun yerse mal olur :D

Rengarla neden çim içerisinde savaştığını anlayabilmiş değilim göz göre göre gel kes beni demek bu :D ayrıca W yu fullemiş wits end ini çıkmış bir irelia rengarı rahat alır düşüncesindeyim. 6sn atağına ek true damage ve rengardan toplamda daha iyi bir sustaini var.

• quote:

Orijinalden alıntı: SpeedKiller

quote:

Orijinalden alıntı: KingDarkus

Buff gelmesi çok gereksiz.

Aga öyle dıyorsunda rengara yapılan insani bi nerf te değilki

Orası öyledir onu Riot bilir fakat oynadığım oyunlarda çok sağlam Rengarcılar yine görüyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

diana konusunda haklısın ama anlaşamadığımız bi nokta stealth. 3sn sonra gelen stealth dan ne hayır gelir. ona bakarsan Nocturne da hem mobility hem beleşten atak hem atak speed var ^^

Kha konusunda kha stun yemeden direk q yu atabilir düşüncesindeyim, bunu geçelim Rengar a stun atılırsa ne olur ? 3sn combosu olan karaktere 2n stun yerse mal olur :D

Rengarla neden çim içerisinde savaştığını anlayabilmiş değilim göz göre göre gel kes beni demek bu :D ayrıca W yu fullemiş wits end ini çıkmış bir irelia rengarı rahat alır düşüncesindeyim. 6sn atağına ek true damage ve rengardan toplamda daha iyi bir sustaini var.

+1

• quote:

quote:

quote:

quote:

Latede oyunda sağlam 2-3 champion var biri Irelia Earlyde trade giremezsin Rengarda bedavan farm yapar+harraslar.Çimler dediğim baronun önü.Orda gayet çimler var.5 saniyelik ultinin sonunda birine atlayıp tüm komboyu boşaltabiliyorsun.Aslında tek sevmediğim olay sınırsız gap closerı olması topta rahat farm yapıyor yani.Late'e kalmadanda oyun bitiriyor iyi oynayan Rengarlar ister inanın ister inanmayın.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.