Şimdi Ara

Rio vs Yaris (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
2.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: muratcangm

Hocam aynı sene hem 6 hem 4 mevcut degil mi o sene sadece 6 mı mevcut araştırdım ama bulamadım. Hocam kia birde biraz fazla yakıyor gibi görünüyor ama sizin fikriniz nedir

LPG takıcan hocam, benzinli otomatik az yakan araba varmı ki hybridler hariç 😀 Yaris de alsan Rio da alsan çok biniceksen o lpg takılacak mecbur. Benim baktığım 2018lerin hepsi 6 ileri olduğu için hepsi 6 ileri diye biliyordum tekrar bakmak lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FurkanEmir411 F kullanıcısına yanıt
    Hocam lpg işine pek gireceğimi düşünmüyorum ama yarisi kabullenmiştik yakmasını artık aynı yakıyorsa yapacak bir şey yok :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Hocam lpg işine pek gireceğimi düşünmüyorum ama yarisi kabullenmiştik yakmasını artık aynı yakıyorsa yapacak bir şey yok :)

Yakacakları yakıt aşağı yukarı aynı olacak, sahibindende bakıyorum 170 180 bin tl bandında 10.000 km civarı 2019 model ve üstü bir sürü rio var onlardan da tercih edilebilir. Mesela şu çok mantıklı bence, bi android ekran taktırırsınız onunla beraber geri görüş kamerası park sensörü ıvırı zıvırı da geliyor mis gibi araba olur

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-2021-cikisli-cizik-bile-yok-951943866/detay

Hocam bu güzel ama çok boş geldi park sensörü bile yok maalesef. Android vs takınca garanti sıkıntısı olur mu acaba diye düşündüm birde maliyet çok fırlayabilir gibi geldi

• lojistisyen kullanıcısına yanıt

Yaris euroncap testlerine hibrit versiyonla çıkıyor. Aracın burnu çok kısa, a sütunu dik iniyor. Şehir içi kullanıma yönelik küçük, pratik, parkı manevrası iyi olsun diye dizayn edilmiş. Hibrit sistemin getirdiği ağırlık da bu tür testlerde direklere fazla yük bindiriyor. Aynı kasanın 2011 versiyonu benzinli olarak teste girmiş mesela, onda hasar daha az. Güvenlik konusunda b segment 5 yıldız araçlar, büyük farklar olmaz aralarında. Tabii ki 2015 yaris yerine yeni nesil rio almak güvenlik açısından daha iyi olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Borakhan

çok güzel espri. Yaris yeni nesil platform üzerine geliştirilmiştir, aynı platform yeni Corolla'da da kullanılıyor. Süspansiyon konforu Rio'dan daha iyi, en azından kütük gibi değil. Daha geniş demek çok yanlış. Tavan mesafesi olarak Rio'da sorun yaşarken Yaris'te sorun yaşamadım. 1.93 boy var. Yaris içi dar değil, hatta Rio'daki klostrofobik ortam Yaris'te yok. oldukça havadar bir araç.

Gerek Yaris gerek Rio otoban aracı değildir. bunlar şehir içinde kullanılacak araçlardır. Yaris şehir içi konforlu bir yolculuk için tasarlanmıştır. bu nedenle otobandaki performansından daha çok şehir içi kasis vs. konforu ön plandadır. Rio ile kütük gibi takır tukur sallanarak geçilen kasislerde Yaris daha fazla konfor sunar.

Yaris a segmentine yakın bir araç lafı çok komik bir ifade olmuş. ben şahsen bu aracı test ettiğimde gerek yalıtım, gerek şanzuman, gerek yoldaki darbeleri emmesi açısından oldukça başarılı bulmuştum. Ha bu konfor uzun yolda dezavantaj olabilir, her iki araçla da otoban sürüşü yapmadım. Ancak B segmenti aracın amacı şehir içidir. ve bu konuda Yaris bariz çok daha başarılı bir araç.

1.0 tgdi turbo makine ile 1.33 100 beygir atmosferik kıyaslaması yaparsak eğer 1.0 turbo makine, ufak hacim yüksek güç, aşırı besleme, motora gelen yüklerin artması anlamına gelir. bu da bakım anlamında daha hassas bir makine demek. ve ömür konusunda da bakımlar düzgün değilse atmosferik ile yarışamaz, arıza durumunda masrafı daha fazla çıkar. 1.33 motor ise yağını suyunu koy, kullan gitsin makine. bakımını her yerde yaptırırsın. sorun çıkarmaz, çıkarsa dahi maliyeti ucuz.

-191 boyum var ve b sınıfı araçların hepsinde sorun yaşarken rio da çok daha rahatım.(en rahatsız olduğum araç clioydu)

-kasislerden geçerken hyundai i20 rio da hiç bir sorun yaşamadımki keza yaristede sorun yaşamadım.

-rio ya kütük gibi demişsiniz ama şehir içi kasislerden geçerken kullanmayı bilmeyen insana herşey kütük olur.geçmeyi bilirseniz her araç aynı konforu sağlıyor(polo denemiştim o kasislerde bi tık yaylanıyodu ama kasadan dolayı normal olabilir)

-toyotanın şanzuman ve motor ikilemi sorunsuzsa keza hyundai kia grubununda öyledir gerekirse google ile araştırma yaparak çok rahat somut kanıtlara ulaşabilirsiniz.

Sonuç; eğer o fiyata araç bakıyorsam otomatik vites çok çok elzem değilse 0 rio alır geçerim poşetlerini yapışkanlarını ben söker 0 kokusuyla 5 sene 150 bin km aracıma binmeye başlarım hocam.

Otomatik vites olucaksada bana göre rio sahibi olarak hyundai-kia-toyota grubunu öneririm.Nedenini sorucak olursanız ise tek kelime ile otomotiv dünyasını sorunsuzluk kelimesiyle domine etmiş 3 markadır bunlar.

son olarak şunuda belirtiyim belki duyarsınız insanlardan kia 2.elde zarar ettirir gibi vs. diye.Öyle bir şeyin olmadığını anlamak için müsait olduğunuzda 2015 boş paket kia rio araçların sahibindende fiyat ortalamasına bakın(temiz veya temize yakın araçlara) sonrasında 2015 senesinde boş paket rio aracın bayii lerde 0 olarak ne kadara satıldığına bakın.Sonuç sizi tatmin edip bu söylemleri ortadan tamamiyle kaldıracaktır.

• quote:

Hocam bu güzel ama çok boş geldi park sensörü bile yok maalesef. Android vs takınca garanti sıkıntısı olur mu acaba diye düşündüm birde maliyet çok fırlayabilir gibi geldi

Yok hocam ne sıkıntısı olacak,maaliyet desen 2 bin maximum en baba 3 bin lira tutar. Bir de ileride çelik jant alırsın görüntüsü de daha güzel olur.

https://www.carvocal.com/urun/kia-rio-android-multimedya-sistemi-3

Aha videosu da var

https://www.youtube.com/watch?v=kRDi7DUEq_A&feature=youtu.be

• mrtilhano333 kullanıcısına yanıt

Hocam bir rio yu da gidip göreceğim bugün teşekkürler bilgiler için. Otomatik benim için değil ama eşim için şart maalesef o sebeple otomatik alacağız

Hocam bu fikirde mantıklı geldi dolu paketi bir görüp ona göre değerlendireceğim durumu

• Kısa ve net,Rio tabiki.

• quote:

Hocam bu fikirde mantıklı geldi dolu paketi bir görüp ona göre değerlendireceğim durumu

Hocam dolusuyla boşu arasındaki farkların hepsi sonradan eklenebilen şeyler (airbag hariç). Hız sabitleme desen direksiyondaki tuş takımını alınca aktif hale geliyor yanlış hatırlamıyorsam 350 400 tl maaliyeti var, park sensörü desen en kralı 200 lira yoktur multimedya ekranını alınca zaten araç çağ atlıyor oldu sana dolu paket. Bir de şöyle alttaki gibi orijinal jantından aldımmı yeme de yanında yat.

sahibinden.com
    ADR Wheels üretimi inç Otomobil / Arazi Aracı Jantı 750 TL Sahibinden satılık İkinci El - 927175713
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-kia-rio-elegance-janti-927175713/detay

• quote:

Hocam bir rio yu da gidip göreceğim bugün teşekkürler bilgiler için. Otomatik benim için değil ama eşim için şart maalesef o sebeple otomatik alacağız

Hocam rio nun otomatiği bütçeye fazla gelirse 0 i10 veya picantoda alabilirsiniz otomatik vites, çok fazla uzunyol vs. yapılmayıp şehir içi kullanılcaksa hem rahat kullanılır.5 6 defa moov ile picanto kullandım şehir içinde aracın çekişi motor gücü zayıf olmasına rağmen çok dik olmayan yokuşlarda vs. yeterli oluyor bir bakın derim.

• Cikabiliyorsaniz 200 bine style paket i20 sifir alin kafaniz rahat etsin. O kadar cikmisken sifir almak daha iyi olur. O pakette ekran geri gorus sensor vb. Elzem olan seyler var.

• mrtilhano333 kullanıcısına yanıt
    Hocam ona bide mitsubishi space star a çok baktım ancak tatmin etmedi. Zaman zaman uzun yolda yapacağız duruma göre sık değil ancak bir hafta sonu kafamızın estiği yere gidip gelmek eziyet olmasın istiyoruz açıkçası bu segmentte her araçta o eziyet biraz olacak biliyorum ama sanki bu durum picanto da çok daha fazla olacak gibi geldi

• fatih-8 F kullanıcısına yanıt
    Hocam halısınız ancak buna da limitlerimin sonlarına çıkarak alıyorum bir 30 daha çıkamam ne yazık ki. Eğer çıkabilsem suzuki swift düşünüyordum ama sonra çok zorlayacağı için baştan risk almak istemedim

• Hocam yaris de rio da şehir içi araçları, çok uzun yol yapmıyorsan ikisinden biri güzel olacaktır. Ama ikinci el değerini koruması ve malzeme kalitesi olarak yaris baya önde. Forumdaki ikinci el otomatik konularına girersen hepsine yaris önerilir. İkinci elde ikinci araç, hanımlara ilk araç veya öğrenci aracı olarak en çok tercih edilen model.

Rio daha yeni olması sebebiyle tercih edilebilir ama galeriden ben olsam araç almam. Şu ana kadar tanıdık harici galericiden araç alıp saklanan bir şeyleri çıkmayan araç görmedim. Dürüst galerici büyükşehirlerde çok nadir bulunuyor, onları da bulmak zor ve müşterisi eksik olmadığından elinde araç çok kalmıyor.

Onun harici bu araçlar otobanda pek performanslı değiller, sürekli uzun yol yapan bir aile için auris çok daha güzel bir tercih olur.

• rio al geç

• AtesHırsızı kullanıcısına yanıt
    Hocam uzun yol nadir yapacağız ama yapınca da hani her tarafımız tutulsun istemiyoruz açıkçası. Öncelikle şehir içinde kullanılacak. Galerici olması beni de endişelendiriyor ama expertiz olunca biraz rahatlatıyor sanki içimi siz ne dersiniz bu konuda tanıdığım bu araba alım satımlarında bana doğru ve mantıklı fikirler veren bir expert var ona götüreceğim almadan önce

• quote:

Hocam uzun yol nadir yapacağız ama yapınca da hani her tarafımız tutulsun istemiyoruz açıkçası. Öncelikle şehir içinde kullanılacak. Galerici olması beni de endişelendiriyor ama expertiz olunca biraz rahatlatıyor sanki içimi siz ne dersiniz bu konuda tanıdığım bu araba alım satımlarında bana doğru ve mantıklı fikirler veren bir expert var ona götüreceğim almadan önce

B segmenti geç C segmentte bile bel desteği olmayınca 8-9 saat yolda yorgunluk yapıyor. Ekspertiz boyaya, değişene bakıyorsa açıkçası boş iş gibi geliyor bana. Şaselerde oynama var mı, alt takımda sıkıntı var mı, airbaglerde kemerlerde şerefsizlik yapıp dirençle kandırma/yeni airbag yerine tüplü tamir var mı/ göğüste tamir var mı bunlara bakıyorsa ekspertiz mantıklı. Onun harici mekanikçi işini iyi yapan bir usta şanzıman yağına bakabilir, genel kaput altı incelemesi yapabilir. Mekaniğini mutlaka kontrol ettir, dynoya falan çok gerek yok orada verdiği % değerine çok güvenme.

• AtesHırsızı kullanıcısına yanıt
    Hepsine baktıracağım hocam

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.